Obchody święta 1. PSK

11 i 13 maja w Garwolinie jak co roku obchodzone będzie święto 1. Pułku Strzelców Konnych. Dwudniowe święto rozpocznie się w sobotę o godzinie 17. w zespole szkół nr 2 programem artystycznym w wykonaniu uczniów tejże szkoły, następnie odbędzie się spotkanie z przedstawicielami rodzin żołnierzy 1PSK. W tym spotkaniu my jako portal garwolin.org pokarzemy uczestnikom prezentację składającą się ze zdjęć udostępnionych przez Barbarę Witaczyńską, Łukasza Żaka i Mateusza Zielińskiego. Fotografie przedstawiać  będą oczywiście żołnierzy 1PSK. Sobotnie obchody zakończą się złożeniem kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym 1PSK.

W niedzielę 12 maja o godz. 10:00 odprawiona zostanie msza  święta w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w intencji ojczyzny i żołnierzy 1PSK. Następnie pod pomnikiem w skwerku za kolegiatą odbędzie się złożenie kwiatów i wręczenie odznaczeń. Około godz. 12. oddziały piesze i konne przemaszerują przez miasto na „Zarzecze” gdzie zaprezentowane będzie umundurowanie i wyposażenie wojskowe. Na godzinę 12:45 planowane są pokazy sprawności kawaleryjskiej.

W imieniu własnym i organizatorów serdecznie zapraszamy!

Nasz dział 1 Pułk Strzelców Konnych tuż po święcie zostanie uzupełniony o ponad 30 zdjęć przedstawiających życie żołnierzy i ich rodzin przed II wojną światową. Wyżej opisane zdjęcia będzie można zobaczyć na spotkaniu z przedstawicielami rodzin żołnierzy 1PSK.

Plakat święta 1PSK
Podziel się tym ze znajomymi! Poinformuj ich o garwolin.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *