Archiwum Mariana Rękawka

Przedstawiamy Wam archiwum Mariana Rękawka. Zobaczycie w nim kolorowe zdjęcia Garwolina z przełomu lat 60. i 70. XX wieku. Na zdjęciach zachowały sie budynki, których już dziś nie zobaczymy – ale też takie które stoją do dziś. Pierwsza galeria przedstawia Garwolin głównie w zdjęcia architektury. A nibawem opublikujeny galerię z obchodów 550-lecia Miasta Garwolina z 1973 roku – również w kolorze!

Marian Bogusław Rękawek (syn Czesława i Stefanii) urodził się 2 lutego 1944 roku w Jagodnem. Ukończył szkołę podstawową w Michałówce i kontynuował ł naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. J. Piłsudskiego w Garwolinie, które ukończył w 1961. Po maturze rozpoczął studia na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, a w roku 1966 uzyskał tytuł magistra inżyniera geodety z wynikiem bardzo dobrym. W tym czasie kontynuował swoją pasję fotograficzną pracując na aparacie marki Practica FX3 dokumentując wydarzenia społeczne, rodzinne oraz prace malarskie żony Barbary. Pracę zawodową podjął po ukończeniu studiów w Powiatowym Biurze Geodezji i Urządzeń Rolnych w Garwolinie, gdzie od 1973 roku pełnił funkcję geodety miejskiego. Ukończył dwuletnie Studium Planowania Przestrzennego przy Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Pełnił także obowiązki nauczyciela przedmiotów zawodowych w Technikum Geodezyjnym w Żelechowie. W 1975 roku podjął pracę jako Geodeta Wojewódzki w Siedlcach. Na kierowniczych stanowiskach geodezyjnych pracował do końca życia. Zmarł 28 czerwca 2007 roku. Pochowany w Miastkowie Kościelnym obok swojej córki Ali. Był założycielem Fundacji Ali Rękawek „Dajmy sobie szansę” w Siedlcach.

Garwolin – 1973 rok.

550 Lat Garwolina – 1973 rok.

Podziel się tym ze znajomymi! Poinformuj ich o garwolin.org

One thought on “Archiwum Mariana Rękawka

 1. Dzień dobry. Zajrzałam na Państwa stronkę w poszukiwaniu znajomych mi twarzy sprzed II wojny światowej. mojego dziadka Ignacego Górzyńskiego, posterunkowego . Dziadek został zamordowany w Twer .

  Górzyński Ignacy

  posterunkowy

  Posterunek PP w Górznie

  policjant
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ofiary_zbrodni_katy%C5%84skiej_%E2%80%93_zamordowani_w_Kalininie

  Jest na liście katyńskiej

  Indeks

  5113

  Nazwisko i imię

  Górzyński Ignacy

  Imię ojca

  Jan

  Imię matki

  brak danych

  Rok urodzenia

  1899

  Miejsce kaźni

  Twer

  Może taka wiadomość będzie Państwu przydatna? Dziadek z babcią mieszkali tez w Garwolinie przed wojną . Gdzie dziadek był policjantem, dzielnicowym. Mieli dwie córki Irenę rok ur.1926 i Zdzisławę, moją mamę rok urodzenia 1929. Pozdrawiam serdecznie Mirka Małek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *