Nowa wyszukiwarka portalu Garwolin.org

Dajemy wam proste narzędzie, jedyne takie w powiecie do wyszukiwania informacji o swoich przodkach ze spisów pozametrykalnych Garwolińskiej Grupy Indeksacyjnej. Na chwilę obecną znajduje się tam blisko 13000 indeksów.

Z ciekawszych spisów dostępnych w wyszukiwarce – zindeksowana księga garwolińskiego Cechu Kuśnierzy (1777-1847), tabela likwidacyjna Garwolina z 1864 r., spis wyborców do Sejmu i Senatu z Garwolina z 1927 r., zindeksowane gazety, księga pamiątkowa PSP nr 1 w Garwolinie. W porozumieniu z Pawłem Ajdackim udostępniony został spis właścicieli majątków w powiecie garwolińskim.

Pełny spis dostępny jest na stronie wyszukiwarki pod przyciskiem „Zasób”.

Wyszukiwarka wciąż będzie aktualizowana, więc warto na nią zaglądać co jakiś czas – a o aktualizacjach będziemy informowali na naszym fanpage’u.

Zachęcamy do współpracy wszystkich którzy posiadają ciekawe spisy, listy itp. O kontaktowanie się z nami. Zachęcamy również do indeksacji – w tym ciężkim czasie epidemii może to być ciekawe spędzenie wolnego czasu. Dane indeksowane są do specjalnego formularza w arkuszu kalkulacyjnym, który wyślemy zainteresowanym.

Zachęcamy do korzystania z wyszukiwarki: www.szukaj.garwolin.org przy wyszukiwaniu pamiętajcie o odmianach nazwisk i o tym jak ulegały przekształceniom na przestrzeniach wieków.

Wszystkich chętnych do współpracy zapraszamy do kontaktu mailowego: [email protected]

Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować Mirosławowi Bronakowskiemu i Waldemarowi Chorążewiczowi – bez nich ta wyszukiwarka by nie powstała.

Zespół Garwolin.org
Garwolińska Grupa Indeksacyjna

Podziel się tym ze znajomymi! Poinformuj ich o garwolin.org

One thought on “Nowa wyszukiwarka portalu Garwolin.org

  1. Pragnę nadmienić, że od dłuższego czasu korzystałam z indeksów metrykalnych umieszczonych na stronie garwolin.org. , szczególnie dotyczącej Maciejowic. Właśnie z Maciejowic pochodzi cała rodzina mojego dziadka Jana Drewnik s. Wojciecha Drewnik i Małgorzaty z d. Komor. Witryna ze spisem akt metrykalnych i najważniejszymi informacjami dotyczącymi urodzin, małżeństw oraz zgonów była niezastąpionym źródłem informacji w poszukiwaniu moich przodków. Stanowiła też swego rodzaju pewnego szczęścia, że oto odnalazłam znowu kogoś mi bliskiego choć z odległych i przeszłych lat. potrafiłam sobie również wyobrazić jak żyli moi przodkowie, ponieważ prowadząc swoje poszukiwania jednocześnie przeczytałam sporo publikacji o całym powiecie garwolińskim i jego okolicach, a w szczególności o Maciejowicach. Dlatego też informacja o zaniechaniu publikacji indeksów metrykalnych grupy GGI odcięła mnie od moich przodków. Rozumiem ciężką i mozolną pracę którą wykonują członkowie grupy GGI, ale dlaczego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *