Strony Regionalne z Dawnego Powiatu Garwolińskiego

Zgodnie z pomysłem jaki złożył nasz kolega Tadeusz Barankiewicz z LTNK z Garwolina i naszą obietnicą stworzenia miejsca, gdzie w jednym miejscu znajdą się wszystkie strony związane z historią i kulturą Dawnego Powiatu Garwolińskiego. Stworzyliśmy miejsce gdzie znajdą się linki do wszystkich stron.

Każdy z Was kto prowadzi taką stronę, bloga lub fanpage’a proszony jest do przesłania do nas na [email protected] wiadomości z linkiem, krótkim opisem i wyrażeniem chęci do zamieszczenia linku na tej stronie.


GARWOLIN

barbarawitaczynska.garwolin.org – strona poświęcona pamięci i działalności śp. Barbarze Witczak-Witaczyńskiej – córce Narcyza Witczak-Witaczyńskiego, fotograf, wiloletnia mieszkanka Garwolina. Na stronie znajdują się tysiące zdjęć wykonanych przez panią Barbarę. Archiwum jest ciągle aktualizowane.

genealogia.garwolin.org – strona poświęcona 8 lat pracy Sebastiana Jędrycha nad opracowaniem metryk kościelnych parafii Garwolin. Na stronie znajduje się opracowanie „Ludzie z Garwolina i okolic 1610-1945”, które za darmo można pobrać na swój komputer i zacząć poszukiwać swoich przodków.

facebook.com/dluga35/ – zapraszamy tu głównie tych, którzy w latach 1964-1990 byli uczennicami/uczniami LO w Garwolinie im. 2 Pułku Nocnych Bombowców „Kraków”.


IWOWE

facebook.com/gromadaiwowe/ – prowadzi Stanisław Oszkiel – historia terenu dawnej gminy/gromady Iwowe – obecnie na styku powiatu garwolińskiego, mińskiego, łukowskiego i siedleckiego. 


MACIEJOWICE

powislemaciejowickie.wordpress.com prowadzi Stowarzyszenie Rozwoju Powiśla z/s w Podłęż 2C gm Maciejowice historia, kultura i przyroda terenu gminy Maciejowice oraz przyległe okolice z gm. Sobolew, Wilga, Łaskarzew, Magnuszew i Kozienice. Teren związany z Doliną Środkowej Wisły.


RĘBKÓW

rebkow.siudalski.pl  – duża historia małej wsi Rębków – prywatna strona Stefana Jerzego Siudalskiego – Rębków prawdopodobnie najstarsza wieś w okolicy bo istniała jako Rebkowo w XI wieku.


WOLA RĘBKOWSKA

wolarebkowska.prv.pl  – strona stworzona przez Tadeusza i Marka Barankiewiczów dotycząca historii Woli Rębkowskiej.


ŻELECHÓW

facebook.com/Dawny.Zelechow/ – strona prowadzona przez Michała Sztelmacha będąca kontynuacją wydanej w 2012 r. publikacji „Żelechów na starej fotografii”. Są tu stare zdjęcia, wycinki z gazet, fragmenty starych książek, stare mapy i dokumenty oraz inne materiały związane z przeszłością Żelechowa i jego najbliższej okolicy.


WILGA

www.vilca.pl – strona poświęcona historii Wilgi i okolic tworzona przez Zbigniewa Węgrzynka


DAWNY POWIAT GARWOLIN

Dawny Powiat Garwolin i Okolice – fanpage tworzony przez Sebastiana Jędrycha i Krzysztofa Kota – zajmujący się ogólną historią i genealogią, który swoim zasięgiem obejmuje cały dawny powiat garwoliński.

garwolin.org – tu znajdziecie zdjęcia, filmy, wspomnienia, dokumenty, indeksy metryk kościelnych z całego dawnego powiatu garwolińskiego.

ludowegarwolin.cba.pl – historia Ludowego Towarzystwa Naukowo – Kulturalnego w Garwolinie do 2017 roku – prywatna strona Stefana Jerzego Siudalskiego.

harcmistrz.pl oraz  facebook.com/harcmistrzpl/– strona i fanpage Fundacji Meritum prowadzone przez Zbigniewa Winiarka o dziejach i tradycjach harcerstwa na ziemi garwolińskiej w latach 1913-2015.

bron.siudalski.pl – strona o broni na której są także informacje związane z okolicami Garwolina – prywatna strona Stefana Jerzego Siudalskiego.

historia.siudalski.pl – strona o historii na której są także informacje związane z okolicami Garwolina – prywatna strona Stefana Jerzego Siudalskiego.

pszczoly.siudalski.pl – informacje o bartnictwie w Ziemi Czerskiej z odniesieniami do Rębkowa – strona prywatna Stefana Jerzego Siudalskiego.

stefan.siudalski.pl – wiersze, opowiadania, informacje także o Rębkowie – strona prywatna Stefana Jerzego Siudalskiego.

 


 

Podziel się tym ze znajomymi! Poinformuj ich o garwolin.org