Korytnica

Informujemy, że Sebastian Jędrych – koordynator Garwolińskiej Grupy Indeksacyjnej, który 6 kwietnia 2021 r. opuścił Garwolin.org, przesłał nam wczoraj oświadczenie, że on i członkowie Garwolińskiej Grupy Indeksacyjnej NIE ŻYCZĄ sobie, by publikacje z indeksami do ksiąg metrykalnych parafii dawnego powiatu garwolińskiego były udostępniane na portalu Garwolin.org. Wobec powyższego informujemy, że pliki na stronie Garwolin.org/metryki będą dostępne tylko do 8 kwietnia 2023 r. Sebastian Jędrych poinformował nas także, że wszystko to dzieje się w porozumieniu z Kurią Siedlecką i że powyższe publikacje zostaną udostępnione w innym miejscu. Liczymy na to, że zgodnie z zapowiedzią, ich udostępnienie nastąpi niebawem, o czym oczywiście Państwa poinformujemy.
Podziel się tym ze znajomymi! Poinformuj ich o garwolin.org

14 thoughts on “Korytnica

 1. czy księgi ślubów 1872-1890 są brakujące?
  Nie ma ich w publikacji, a bardzo by mi pomogły.

 2. Witam jestem prapra- wnuczką Tomasza i Franciszki Filipowicz, którzy mieszkali w Woli Koryckiej i mieli 9 dzieci (Jana, Annę, Józefa, Helenę,Pawła, Mariannę, Stanisława, Józefa, Piotr). Mój pradziadek a ich syn miał na imię Jan i poślubił w 1905 roku Józefę zd. Kobus.(wyprowadzili się – powiat ciechanowski)
  Poszukuję kontaktu z rodziną, a wiem że Paweł Filipowicz , który zmarł w 1965 roku miał syna Stanisława (zmarł w 1975 r.), który miał córkę Anielę (zmarła w 2010 r.)
  Bardzo prosze o kontakt jeśli ktoś zna tę rodzinę
  Mój e-mail: [email protected]

 3. Poszukuje informacji o mojej dalekiej rodzinie Czesławie Przybysz i jego żonie Irenie i że mają 7 dzieci z Przykwy. Poszukuje informacji o rodzicach Czesława i Ireny. Dziękuje

 4. Witam,
  dziękuję bardzo za tak ogromną pracę. Już znalazłam wielu swoich przodków.
  Jednocześnie mam pytanie. czy to są wszystkie osoby, które były wpisane do ksiąg czy mogło być coś a dokładnie ktoś pominięty. Pytam ponieważ „zaginął” mój pradziadek. Przedział lat w których zmarł jest umieszczony ale jego nie ma
  Pozdrawiam
  Marta

 5. Witam serdecznie i dziękuję i gratuluję indeksującym zapału i wytrwałości w pracy.

  Chciałem się zapytać o akty ślubów z lat 1872-1890. nie ma ich w publikacji, nie ma podanej informacji, że dla tych lat nie ma ksiąg. Byłbym bardzo zobowiązany za sprawdzenie tego problemu

 6. Chciałem bardzo serdecznie podziękować Garwolińskiej Grupie Indeksującej pod przewodnictwem Sebastiana Jędrycha skupionej wokół portalu http://www.garwolin.org za ogrom pracy włożony w indeksowanie ksiąg metrykalnych parafii znajdujących się w okolicy Garwolin, tej już zindeksowanej – Korytnicy Łaskarzewskej oraz wszystkich, które są aktualnie indeksowane. A samemu Sebastianowi za zindeksowanie parafii Garwolin. Jestem bardzo zadowolony z efektów waszej pracy. Myślę, że osób korzystających z nich jest bardzo dużo tylko nie każdy chce i/lub umie za to podziękować.
  Ja dzisiaj chciałem podziękować w imieniu wszystkich, którzy z tego korzystają. Chciałem podziękować za ogrom waszej pracy, wykonanej bez żadnego wynagrodzenia, w tak zwanym „wolnym czasie”, którego nikt z nas nie ma dzisiaj zbyt wiele i należy się wam za to przynajmniej kilka szczerych, ciepłych słów podziękowania, które będą motorem napędowym do dalszych sukcesów.
  Kochani, jesteście dla mnie bohaterami w tym co robicie, szczególnie że niektórzy z was w ogóle nie mają korzeni w tych stronach i robią to zupełnie bezinteresownie.
  Nie mogę się nacieszyć tym, że w przeciągu najbliższych kilku lat będzie można korzystać z tych danych w zaciszu własnego domu i nie szukać informacji o przodkach w starych, porwanych i zakurzonych księgach gdzieś w archiwach parafialnych, diecezjalnych albo innych. Księgi te były pisane różnymi charakterami pisma a także w językach obcych. Myślę, że wasza praca jest zbyt mało doceniana przez nas – „poszukiwaczy przodków” i że powinniście oficjalnie dowiedzieć się od kogoś ile to dla nas znaczy. Dlatego opublikujcie te moje podziękowania gdzie tylko możecie, żeby wszyscy wiedzieli ile wasza praca tak naprawdę dla nas znaczy.
  Nie ustawajcie w zmaganiach z tymi trudnościami, bo jest wiele osób, które z niecierpliwością czekają na kolejne parafie.
  Jeszcze raz bardzo, bardzo serdecznie dziękuję i życzę dalszych sukcesów i wytrwałości. Pozdrawiam was serdecznie. 🙂

  Wdzięczny „poszukiwacz przodków”.

 7. Chciałabym zapytać czy śluby spisane z 1913 roku do 1927 to wszystkie czy jest tu jakaś luka w której brakuje metryk ? Jest tu bardzo duża przerwa 9 lat .

  1. Jest to brakujące księga, która aktualnie znajduje się w USC Trojanów. Na chwilę obecną nie mamy do niej dostępu.

 8. WItam,

  dzięki metrykom z Korytnicy udało mi się uzupełnić kilka rodzinnych niewiadomych w moim drzewie genealogicznym. Dziękuję i czekam na więcej…

  Czemu jest taka przerwa pomiędzy 1753 a 1826 rokiem?
  Czy będą następne publikacje (urodzenia, zgony i inne lata)?

  Pozdrawiam serdecznie
  Kasia

 9. oj super strona. przodkowie moi ( żony ) pochodzą własnie z Dutków a nigdzie nie ma indeksacji metryk. mam nadzieję że to się rozszerzy na kolejna lata, bo jeszcze do nich bezpośrednio nie doszedłem ( Kopik Szczepan i Zofia zd Osko/Osinka, Jurzysta Wojciech i Rozalia zd Łłysiak – te moje małżeństwa były około 1850-60 więc muszę trochę poczekać ale mam nadzieję że się uda . pozdrawiam Tadeusz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *