Archiwum fotograficzne Błachniów z Miastkowa Kościelnego

Dzięki uprzejmości Pani Anny Mądrej z Miastkowa Kościelnego dane nam było zeskanowanie szklanych negatywów które zostawili po sobie Błachniowie. Antoni (ojciec) zaraził fotografią swoich synów Tadeusza i Zenona. Całą spuścizną opiekuje się Pani Anna.

Antoni Błachnio (1896-1950)

Antoni Błachnio(1896-1950) do Miastkowa wraz z rodziną sprowadził się w 1929 roku. Z zawodu stolarz, właściciel niewielkiego gospodarstwa rolnego. Człowiek wielu pasji, między innymi fotografii. To właśnie Antoni jest autorem pierwszych przedwojennych zdjęć w archiwum rodziny Błachnio. Swoją ciekawość świata i zainteresowania przekazał swoim trzem synom. Wszyscy trzej byli bardzo uzdolnieni muzycznie, ale również przejęli po ojcu miłość do fotografii. Szczególnie Zenon(1927-1985) i Tadeusz(1931-1981). Archiwum z ich fotografiami to w większości zdjęcia rodzinne, ale jest też kilkanaście, obecnie bezcennych – przedstawiających Miastków i okolice z lat 1950-1970.

Prezentujemy 29 fotografii zeskanowanych przez nas ze szklanych negatywów. Przedstawiają one głównie Miastków Kościelny.

Po opracowaniu pojawią się tutaj również skany z papierowych odbitek z archiwum Błachniów. Potrzebujemy jednak czasu na opracowanie.

Dziękujemy Pani Annie Mądrej za zaufanie i ciągłą pomoc w opracowaniu archiwum.

Zdjęcia ze szklanych negatywów

Podziel się tym ze znajomymi! Poinformuj ich o garwolin.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *