29 thoughts on “Metryki

 1. Witam.
  Z bardzo dużym zniecierpliwieniem czekam na indeksy z parafii Samogoszcz, obiecane były w lipcu niestety pewnie przez wirusa macie państwo poślizg. Co przy okazji mogę oddać pokłon tak wspaniałej pracy państwa. Pozdrawiam.

 2. W przypadku publikacji dotyczącej parafii Żelechów stwierdziłem dziś, że dane w niej zawarte są niezgodne z zapisami w Księgach parafii – dotyczy to moich dwóch przodków.
  Poza tym w rzeczonej publikacji przydałyby się konkretne daty przy danych faktach – tak, jak zrobiono to w publikacji dotyczącej parafii Miastków Kościelny.

  1. Szanowny Czarku,
   Świetna informacja! Zakasuj rękawy i bierz aparat w dłonie! Cieszymy się, że ktoś poprawi nasze błędy i przy okazji dopisze daty w par. Żelechów.
   My w przeciwieństwie do Ciebie za tę robotę już z góry dziękujemy <3 <3 <3

   GGI

   1. OK. Dziękuję za wiadomość. Chciałem wysłać Wam fotokopie metryk moich przodków z Ksiąg na Waszej grupie na Facebook-u, ale nie udało się, bo uznano mnie tam za „spamera”. Widocznie nie lubicie troszkę krytycznych uwag. Trudno… :-(((
    Pozdrawiam Was serdecznie.

 3. Pragnę bardzo, bardzo podziękować Wam za publikację z indeksami z Miastkowa Kościelnego.
  Dzięki owej publikacji mogłem z moją Mamą poznać wszystkich członków rodziny Taty mojej Mamy i dalszych przodków tej części rodziny.
  Jednak podczas studiowania rzeczonej publikacji natknąłem się na pewien błąd na stronie 611 – powinno tam być: „… spis osób urodzonych …”, a jest tam obecnie napisane: „… spis osób zmarłych …”.

  1. Serdecznie dziękuję za opracowanie i publikację indeksacji z parafii Miastków Kościelny, mogłam odtworzyć drzewo genealogiczne moich rodziców Stanisława Paduch i Krystyny Baran do 5 pokoleń wstecz. Jak dokończę opracowanie przekażę państwu do waszego archiwum. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję Urszula Zadrożna

 4. Wykonaliście Państwo ogromną pracę, wielce pożyteczną. Dzięki Wam odnalazłem moich Przodków.
  Wielkie Dzięki. Pozdrawiam.
  Tomasz Kasprzak

 5. Uchlcie rąbek tajemnicy, nie trzymajcie Nas w napięciu, planujecie w tym roku opublikować kolejną zindeksowaną parafię? Podziwiam Waszą pracę i już nie mogę doczekać się kolejnej publikacji. Z tego co widzę po wpisach to nie jest jedyną. Osobiście czekam na parafie Osieck i Warszawice.
  Pozdrawiam

 6. Nawet nie wiecie jak bardzo się zdziwiłam a jednocześnie ucieszyłam przeglądając indeksy z parafii Goźlin. Znalazłam tam moich przodków z linii, której tak długo szukałam. Super robota! Już nie mogę się doczekać kolejnych parafii, zindeksowaliście może parafię Osieck?
  Pozdrawiam Zocha
  Ps. Jakby ktoś gdzieś znalazł akt zgonu Sebastiana Gawłowskiego to proszę o kontakt.

 7. Witam,
  indeksacja metryk Garwolin 1610-1945 byla dla mnie nieoceniona kopalnia wiedzy o moich przodkach za ktorej sporzadzenie bylam Panu Jedrychowi z zespolem bardzo, bardzo wdzieczna,. By uzupelnic luki chcialam z niej skorzystac niestety takiej strony juz nie ma. Sa inne miejscowosci powiatu garwolinskiego lecz sam Garwolin Not Found. To wielka, wielka szkoda.
  Pozdrawiam serdecznie

 8. Ja poszukuję danych o mojej prababci Franciszki Soska urodzonej 12.10.1889 w Miastkowie z matki Józefa Soska ojciec nieznany cz ktoś wie coś więcej .Proszę o wiadomość.tel.609 530 807

 9. Witam serdecznie.Robicie wspaniałą robotę,czekam na metryki z mojej parafii Miastków Kościelny.

 10. KOCHAM PARYSÓW. Znalazłem dziadka i pradziadka prapra
  pradziadka mojego dziadka Stanisława Kozaka. .Kazimierz,Mikołaj,Jan,Paweł,Szczepan Kozakowie żyli i mieszkali w Parysowie w osiemnastym i dziewiętnastym wieku. Może istnieją potomkowie Kozaków w Parysowie Mój dziadek syn Szczepana Kozaka zawsze jeżdził na Odpust o tygodniami do wyjazdu się się przygotowywał i opowiadał o Parysowie. Do niedawna nie wiedzieliśmy dlaczego .Teraz już wiemy.

 11. Indeksacja Maciejowice – na str 2597 znajduje się wycinek z Gazety z 1908r opisujący spotkanie z UFO

 12. Witam, świetna inicjatywa. Dzięki tej stronie udało mi się znaleźć moich przodków. Tu trop się jednak urywa – mój praprapradziadek przybył do Garwolina prawdopodobnie ze wsi Waliska w parafii Latowicz. Jednak wszystko wskazuje, że jego rodzina (Gawłowskich vel Stachura) pochodzi z Brzezin (parafia św. Sebastiana Brzeziny gm. Stężyca). Czy ktoś ma może informacje o rodzinie Jana i Anny Gawłowskich mieli oni syna Sebastiana ur. około 1787 r.
  PS. mają może Państwo w planach indeksację ww. parafii Sebastiana.

 13. Metryki kościelne to bardzo ciekawa i pochłaniająca lektura, przydały by się jeszcze metryki z Porzecza Mariańskiego. Pozdrawiam.

 14. Witam jestem prapra- wnuczką Tomasza i Franciszki Filipowicz, którzy mieszkali w Woli Koryckiej i mieli 9 dzieci (Jana, Annę, Józefa, Helenę,Pawła, Mariannę, Stanisława, Józefa, Piotr). Mój pradziadek a ich syn miał na imię Jan i poślubił w 1905 roku Józefę zd. Kobus.(wyprowadzili się – powiat ciechanowski)
  Poszukuję kontaktu z rodziną, a wiem że Paweł Filipowicz , który zmarł w 1965 roku miał syna Stanisława (zmarł w 1975 r.), który miał córkę Anielę (zmarła w 2010 r.)
  Bardzo prosze o kontakt jeśli ktoś zna tę rodzinę
  Mój e-mail: [email protected]

 15. Witam, Poszukuje krewnych pana Jana Babik. Urodzony w Zabiance powiat Garwolin w roku 1919, ojciec Anton. Pan Jan podczas wojny wyjechal do Anglii gdzie w wojsku pracowal jako radiooperator. Bylabym niezmiernie wdzieczna za jakiekolwiek informacje na temat ewentualnie zyjacych krewnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *