Informujemy, że Sebastian Jędrych – koordynator Garwolińskiej Grupy Indeksacyjnej, który 6 kwietnia 2021 r. opuścił Garwolin.org, przesłał nam wczoraj oświadczenie, że on i członkowie Garwolińskiej Grupy Indeksacyjnej NIE ŻYCZĄ sobie, by publikacje z indeksami do ksiąg metrykalnych parafii dawnego powiatu garwolińskiego były udostępniane na portalu Garwolin.org. Wobec powyższego informujemy, że pliki na stronie Garwolin.org/metryki będą dostępne tylko do 8 kwietnia 2023 r.
Sebastian Jędrych poinformował nas także, że wszystko to dzieje się w porozumieniu z Kurią Siedlecką i że powyższe publikacje zostaną udostępnione w innym miejscu. Liczymy na to, że zgodnie z zapowiedzią, ich udostępnienie nastąpi niebawem, o czym oczywiście Państwa poinformujemy.
Witam. Na stronie Ludzie z Garwolina i okolic, Sebastiana Jędrycha w urodzeniach przy niektórych latach min. 1711, przy roku urodzenia jest dopisek ” zmiana roku” . Czy to oznacza, że zapis mógł dotyczyć wcześniejszego roku niż 1711.
Witam. Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w projekt indeksacji ksiąg z parafii Diecezji Siedleckiej, które nie trafiły do AD lub AP i są tylko na parafiach. Szkoda, że nie zostały one opracowane i opublikowane tak jak to czynią AP lub niektóre AD. Jak się jednak nie ma co się lubi to się lubi co się ma ;-). Proszę o informację czy działacie nadal, bo o ile się nie mylę, w 2021 roku nic nie zostało opublikowane, żadna parafia (chyba ostatnia publikacja była w grudniu 2020 roku?), a to już zaraz będzie 1,5 roku.
Bądźcie tak uprzejmi i powiadomcie oczekujących czy GGI działa nadal, nad czym pracujecie i kiedy coś opublikujecie – taki powiedzmy harmonogram prac i publikacji na bieżący rok.
Pozdrawiam
Iwona
wielkie dzięki za zindeksowanie parafii Parysów. Czy jest możliwość obejrzenia akt metrykalnych w Archiwum Diecezji Siedleckiej? Byłam w Archiwum Państwowym w Siedlcach i nie było najmniejszego problemu z pozyskaniem skanów interesujących mnie akt metrykalnych. Jednakże znakomita większość interesujących mnie dokumentów (zindeksowanych przez GGI) znajduje się w Archiwum Archidiecezji…
Kiedy można spodziewać się opracowania parafii Osieck?
Witam .W indeksach o których Pan pisze znalazłem notatkę o swoim przodku ,a chcąc zdobyć oryginalny skan zadzwoniłem do archiwum w Siedlcach do księdza dyrektora z prośbą i po kilku dniach miałem skan metryki.W sumie też jestem za tym żeby zdjęcia skanów były ogólnie dostępne.Pozdrawiam
Witam. Super sprawa z tymi odkryciami genealogicznymi, kolega mnie „zaraził” z pół roku temu. Bardzo cieszę się, że są zapaleńcy, którzy poświęcają swój czas aby indeksować księgi metrykalne. Dziękuję Wam bardzo za Ryki z przed 1890r., czekam jeszcze na Kłoczew przed 1890 rokiem. Ja mam przodków na Lubelszczyźnie ale obszar trochę bardziej rozszerzony niż ten, którym zajmuje się Wasza GGI – akurat te dwie parafie od Was będą mi przydatne. Zastanawiam się jednak dlaczego nie połączyliście sił z PTG oraz z Lubelskimi Korzeniami (w zależności od przynależności parafii do danego regionu)? Wydaje się, że Oni są więksi, a większy może więcej ;-). Działają na szerszą skalę, z większym rozmachem i wydajnością. PTG na terenie całej Polski, a LK obejmują cały obszar Lubelszczyzny. Kłoczew i Ryki mają „zrobione” ale od 1890 roku czyli te księgi, które są w AP, te starsze pozostały niestety w parafiach lub w AD Siedlce i nie ma do nich dostępu. Próbowałem uzyskać skan aktu ale mi odmówiono! Dziwne to, bo w AD Warszawskim Parskim nie robią problemów i za symboliczną kwotę takie skany przesyłają na maila. Szkoda, bo te księgi powinny służyć wszystkim, powinny być odgrzybione, zabezpieczone, a udostępnione publicznie ich fotokopie na mikrofilmach. Na PTG i na LK tak jest, że mamy wyszukiwarkę i wiele indeksów jest opatrzonych w link prowadzący do skanu danego aktu. Jestem wdzięczny za to co zrobiliście, ale czy nie można było zrobić tego na podobnej zasadzie? Niestety u Was jest to tylko w formie książki w formacie PDF (z podstawowymi danymi, ale nie ze wszystkimi jakie są w asc) i nie można obejrzeć skanu aktu, a to przecież dla genealoga jest dopełnienie szczęścia jak zobaczy taki akt. W sytuacji gdy Wy dostaliście zezwolenie z kurii na dostęp do tych ksiąg z parafii i AD, to już inne towarzystwo np. LK, takiego zezwolenia może nie otrzymać. Szkoda, że nie ma dostępu do tych skanów.
Pozdrawiam
Witam. Niedawno zająłem się genealogią rodziny i od znajomego dostałem namiary na Waszą stronę i publikacje indeksów. Jestem pełen podziwu dla Waszej pracy i bardzo dziękuję za indeksy z parafii Ryki. Do pełni szczęścia potrzebuje jeszcze parafii Kłoczew 😉 Czy można uzyskać informację czy opracowujecie tą parafię i kiedy będzie opublikowana (widzę, że jest na mapie Waszego działania).
Pozdrawiam
Witam. Bardzo dziękujemy za ogromny dotychczasowy nakład pracy w indeksację ksiąg i czekamy na więcej. Czy można się dowiedzieć jakie parafie macie teraz w opracowaniu? Kiedy i jakie parafie w najbliższym czasie planujecie opublikować (jakiś harmonogram prac/publikacji)? Widzę, że nie za często odpowiadacie na pytania użytkowników, a szkoda, przecież robicie to także dla nas, więc mam nadzieję, że tym razem doczekamy się odpowiedzi na zadawane pytania?
Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.
Witam serdecznie,
Ogromne podziekowania dla wszystkich ktorzy indeksuja poszczegolne parafie. Wykonali Panstwo ogrom pracy i wielki poklon w Wasza strone.
Dzieki Panstwu rozszyfrowalam wiele zagadek z Parafii Samogoszcz.
Na mapie widac ze w Waszym zasiegu jest rowniez Osieck, czy jest mozliwosc przyblizenia daty indeksacji tej parafii?
Pozdrawiam wszelkich wielbicieli historii.
Witam, poszukuję informacji o Karolinie Ocep (1865-1948) pochodzi prawdopodobnie z parafii Osieck jej mąż to Tomasz Łysiak (1862-1945) prawdopodobnie urodzony w Łucznicy.
Jeśli ktoś posiada jakieś informacje proszę o kontakt: [email protected]
Moi Drodzy ! Dokonaliście naprawdę wielkiego dzieła za co należą się Wam słowa podziwu i podzięki.
Bez waszej pracy nie odnalazłbym śladów mego prapradziadka kowala i gospodarza Franciszka Gontarskiego, jego syna Józefa Gontarskiego nauczyciela szkół elementarnych i ich licznych potomków i krewnych.
Witam.
Przede wszystkim wielkie podziękowania i wyrazy szacunku dla osób , które indeksowały metryki.
Z góry przepraszam jeżeli to pytanie już padło, ale chciałbym zapytać o skany metryk. Czy przewidujecie Państwo ich upublicznienie, czy choćby nieudostępnienie wskazanych metryk na określonych zasadach ?
Z góry dziękuje za odpowiedź
Jestem bardzo zadowolona znalazlam bowiem z 1619 roku Grzegorza Kedziorka z Leszczyny jego rodzicami byli Pawel i Dorota, moze znajdzie sie tu jakis inny Kedziorek moze to moi kuzyni
Serdecznie dziękuję za indeksy parafii Parysów i podziwiam Wasz nakład pracy. Sam zająłem się genealogią rodziny dopiero 9 miesięcy temu i jeszcze wielu rzeczy się uczę. Przeczytałem wstęp kolegi S. Jędrycha i widzę, że chyba każdy biryka się z podobnymi problemami w swoich poszukiwaniach, doszedłem do podobnych wniosków odnośnie np. wieku rodziców itp, itd. W Waszej publikacji odnalazłem informację o chrzcie mojej prababci Zofii Badurek ale tylko nr aktu i rok – 57/1885 Choiny. Czy jest szansa na dostęp do scanów tych ksiąg aby można było odnaleźć dany akt i go pobrać? Coś takiego jak jest np. w genbazie lub genetece? Mam akt zgonu prababci, a gdybym miał dostęp także do wspomnianego aktu chrztu to byłoby super. Z wyrazami szacunku. Sławek
Witam.
Z bardzo dużym zniecierpliwieniem czekam na indeksy z parafii Samogoszcz, obiecane były w lipcu niestety pewnie przez wirusa macie państwo poślizg. Co przy okazji mogę oddać pokłon tak wspaniałej pracy państwa. Pozdrawiam.
Bardzo dziękuję Państwu także za publikację dotyczącą parafii Ryki – również tu znalazłem informacje o przodkach, co mnie zaskoczyło. I troszkę szkoda, że publikacja dotycząca parafii Borowie zawiera informacje z dwóch lat – mimo tego, bardzo dziękuję też za tą publikację.
Bardzo Dziękuję za udostepnienie pełnej publikacji dotyczącej parafii Borowie – również tu znalazłem swoich przodków i tym samym uzupełniłem swoje drzewo genealogiczne.
W przypadku publikacji dotyczącej parafii Żelechów stwierdziłem dziś, że dane w niej zawarte są niezgodne z zapisami w Księgach parafii – dotyczy to moich dwóch przodków.
Poza tym w rzeczonej publikacji przydałyby się konkretne daty przy danych faktach – tak, jak zrobiono to w publikacji dotyczącej parafii Miastków Kościelny.
Szanowny Czarku,
Świetna informacja! Zakasuj rękawy i bierz aparat w dłonie! Cieszymy się, że ktoś poprawi nasze błędy i przy okazji dopisze daty w par. Żelechów.
My w przeciwieństwie do Ciebie za tę robotę już z góry dziękujemy <3 <3 <3
OK. Dziękuję za wiadomość. Chciałem wysłać Wam fotokopie metryk moich przodków z Ksiąg na Waszej grupie na Facebook-u, ale nie udało się, bo uznano mnie tam za „spamera”. Widocznie nie lubicie troszkę krytycznych uwag. Trudno… :-(((
Pozdrawiam Was serdecznie.
Wielce Wielmożne Państwo. Bardzo proszę – oto kolejny Wasz błąd, tym razem w publikacji dotyczącej parafii Miastków Kościelny. W owej publikacji napisano: „Moch z d. Osińska Józefa”, a w Księdze jest jasno i wyraźnie zapisane: „Józefa z Mochów Osińska”. Wspomniana osoba również jest moim przodkiem. Z poważaniem. Pozdrawiam W.W.P. serdecznie.
Pragnę bardzo, bardzo podziękować Wam za publikację z indeksami z Miastkowa Kościelnego.
Dzięki owej publikacji mogłem z moją Mamą poznać wszystkich członków rodziny Taty mojej Mamy i dalszych przodków tej części rodziny.
Jednak podczas studiowania rzeczonej publikacji natknąłem się na pewien błąd na stronie 611 – powinno tam być: „… spis osób urodzonych …”, a jest tam obecnie napisane: „… spis osób zmarłych …”.
Serdecznie dziękuję za opracowanie i publikację indeksacji z parafii Miastków Kościelny, mogłam odtworzyć drzewo genealogiczne moich rodziców Stanisława Paduch i Krystyny Baran do 5 pokoleń wstecz. Jak dokończę opracowanie przekażę państwu do waszego archiwum. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję Urszula Zadrożna
Uchlcie rąbek tajemnicy, nie trzymajcie Nas w napięciu, planujecie w tym roku opublikować kolejną zindeksowaną parafię? Podziwiam Waszą pracę i już nie mogę doczekać się kolejnej publikacji. Z tego co widzę po wpisach to nie jest jedyną. Osobiście czekam na parafie Osieck i Warszawice.
Pozdrawiam
Nawet nie wiecie jak bardzo się zdziwiłam a jednocześnie ucieszyłam przeglądając indeksy z parafii Goźlin. Znalazłam tam moich przodków z linii, której tak długo szukałam. Super robota! Już nie mogę się doczekać kolejnych parafii, zindeksowaliście może parafię Osieck?
Pozdrawiam Zocha
Ps. Jakby ktoś gdzieś znalazł akt zgonu Sebastiana Gawłowskiego to proszę o kontakt.
Witam,
indeksacja metryk Garwolin 1610-1945 byla dla mnie nieoceniona kopalnia wiedzy o moich przodkach za ktorej sporzadzenie bylam Panu Jedrychowi z zespolem bardzo, bardzo wdzieczna,. By uzupelnic luki chcialam z niej skorzystac niestety takiej strony juz nie ma. Sa inne miejscowosci powiatu garwolinskiego lecz sam Garwolin Not Found. To wielka, wielka szkoda.
Pozdrawiam serdecznie
Ja poszukuję danych o mojej prababci Franciszki Soska urodzonej 12.10.1889 w Miastkowie z matki Józefa Soska ojciec nieznany cz ktoś wie coś więcej .Proszę o wiadomość.tel.609 530 807
KOCHAM PARYSÓW. Znalazłem dziadka i pradziadka prapra
pradziadka mojego dziadka Stanisława Kozaka. .Kazimierz,Mikołaj,Jan,Paweł,Szczepan Kozakowie żyli i mieszkali w Parysowie w osiemnastym i dziewiętnastym wieku. Może istnieją potomkowie Kozaków w Parysowie Mój dziadek syn Szczepana Kozaka zawsze jeżdził na Odpust o tygodniami do wyjazdu się się przygotowywał i opowiadał o Parysowie. Do niedawna nie wiedzieliśmy dlaczego .Teraz już wiemy.
Witam, świetna inicjatywa. Dzięki tej stronie udało mi się znaleźć moich przodków. Tu trop się jednak urywa – mój praprapradziadek przybył do Garwolina prawdopodobnie ze wsi Waliska w parafii Latowicz. Jednak wszystko wskazuje, że jego rodzina (Gawłowskich vel Stachura) pochodzi z Brzezin (parafia św. Sebastiana Brzeziny gm. Stężyca). Czy ktoś ma może informacje o rodzinie Jana i Anny Gawłowskich mieli oni syna Sebastiana ur. około 1787 r.
PS. mają może Państwo w planach indeksację ww. parafii Sebastiana.
Witam jestem prapra- wnuczką Tomasza i Franciszki Filipowicz, którzy mieszkali w Woli Koryckiej i mieli 9 dzieci (Jana, Annę, Józefa, Helenę,Pawła, Mariannę, Stanisława, Józefa, Piotr). Mój pradziadek a ich syn miał na imię Jan i poślubił w 1905 roku Józefę zd. Kobus.(wyprowadzili się – powiat ciechanowski)
Poszukuję kontaktu z rodziną, a wiem że Paweł Filipowicz , który zmarł w 1965 roku miał syna Stanisława (zmarł w 1975 r.), który miał córkę Anielę (zmarła w 2010 r.)
Bardzo prosze o kontakt jeśli ktoś zna tę rodzinę
Mój e-mail: [email protected]
Witam, Poszukuje krewnych pana Jana Babik. Urodzony w Zabiance powiat Garwolin w roku 1919, ojciec Anton. Pan Jan podczas wojny wyjechal do Anglii gdzie w wojsku pracowal jako radiooperator. Bylabym niezmiernie wdzieczna za jakiekolwiek informacje na temat ewentualnie zyjacych krewnych
Witam. Na stronie Ludzie z Garwolina i okolic, Sebastiana Jędrycha w urodzeniach przy niektórych latach min. 1711, przy roku urodzenia jest dopisek ” zmiana roku” . Czy to oznacza, że zapis mógł dotyczyć wcześniejszego roku niż 1711.
Witam. Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w projekt indeksacji ksiąg z parafii Diecezji Siedleckiej, które nie trafiły do AD lub AP i są tylko na parafiach. Szkoda, że nie zostały one opracowane i opublikowane tak jak to czynią AP lub niektóre AD. Jak się jednak nie ma co się lubi to się lubi co się ma ;-). Proszę o informację czy działacie nadal, bo o ile się nie mylę, w 2021 roku nic nie zostało opublikowane, żadna parafia (chyba ostatnia publikacja była w grudniu 2020 roku?), a to już zaraz będzie 1,5 roku.
Bądźcie tak uprzejmi i powiadomcie oczekujących czy GGI działa nadal, nad czym pracujecie i kiedy coś opublikujecie – taki powiedzmy harmonogram prac i publikacji na bieżący rok.
Pozdrawiam
Iwona
Witam,
czy planowana jest publikacja metryk z parafii w Osiecku?
Pozdrawiam
Witam. Czy planowana jest publikacja metryk z parafii Górzno?
Pozdrawiam
Witaj, par. Górzno jest dostępna w genetece na genealodzy.pl
Czyli nie będzie bardziej szczegółowej publikacji tej parafii?
Na chwilę obecną ciężko nam powiedzieć. Ale proszę o kontakt na krzysztof.garwolin(malpa)gmail.com
Szanowni Państwo,
czy zechcielibyście uchylić rąbka tajemnicy na temat postępów w indeksacji parafii Kłoczew?
Pozdrawiam
Witam,
wielkie dzięki za zindeksowanie parafii Parysów. Czy jest możliwość obejrzenia akt metrykalnych w Archiwum Diecezji Siedleckiej? Byłam w Archiwum Państwowym w Siedlcach i nie było najmniejszego problemu z pozyskaniem skanów interesujących mnie akt metrykalnych. Jednakże znakomita większość interesujących mnie dokumentów (zindeksowanych przez GGI) znajduje się w Archiwum Archidiecezji…
Kiedy można spodziewać się opracowania parafii Osieck?
Witam .W indeksach o których Pan pisze znalazłem notatkę o swoim przodku ,a chcąc zdobyć oryginalny skan zadzwoniłem do archiwum w Siedlcach do księdza dyrektora z prośbą i po kilku dniach miałem skan metryki.W sumie też jestem za tym żeby zdjęcia skanów były ogólnie dostępne.Pozdrawiam
Witam. Super sprawa z tymi odkryciami genealogicznymi, kolega mnie „zaraził” z pół roku temu. Bardzo cieszę się, że są zapaleńcy, którzy poświęcają swój czas aby indeksować księgi metrykalne. Dziękuję Wam bardzo za Ryki z przed 1890r., czekam jeszcze na Kłoczew przed 1890 rokiem. Ja mam przodków na Lubelszczyźnie ale obszar trochę bardziej rozszerzony niż ten, którym zajmuje się Wasza GGI – akurat te dwie parafie od Was będą mi przydatne. Zastanawiam się jednak dlaczego nie połączyliście sił z PTG oraz z Lubelskimi Korzeniami (w zależności od przynależności parafii do danego regionu)? Wydaje się, że Oni są więksi, a większy może więcej ;-). Działają na szerszą skalę, z większym rozmachem i wydajnością. PTG na terenie całej Polski, a LK obejmują cały obszar Lubelszczyzny. Kłoczew i Ryki mają „zrobione” ale od 1890 roku czyli te księgi, które są w AP, te starsze pozostały niestety w parafiach lub w AD Siedlce i nie ma do nich dostępu. Próbowałem uzyskać skan aktu ale mi odmówiono! Dziwne to, bo w AD Warszawskim Parskim nie robią problemów i za symboliczną kwotę takie skany przesyłają na maila. Szkoda, bo te księgi powinny służyć wszystkim, powinny być odgrzybione, zabezpieczone, a udostępnione publicznie ich fotokopie na mikrofilmach. Na PTG i na LK tak jest, że mamy wyszukiwarkę i wiele indeksów jest opatrzonych w link prowadzący do skanu danego aktu. Jestem wdzięczny za to co zrobiliście, ale czy nie można było zrobić tego na podobnej zasadzie? Niestety u Was jest to tylko w formie książki w formacie PDF (z podstawowymi danymi, ale nie ze wszystkimi jakie są w asc) i nie można obejrzeć skanu aktu, a to przecież dla genealoga jest dopełnienie szczęścia jak zobaczy taki akt. W sytuacji gdy Wy dostaliście zezwolenie z kurii na dostęp do tych ksiąg z parafii i AD, to już inne towarzystwo np. LK, takiego zezwolenia może nie otrzymać. Szkoda, że nie ma dostępu do tych skanów.
Pozdrawiam
Witam. Niedawno zająłem się genealogią rodziny i od znajomego dostałem namiary na Waszą stronę i publikacje indeksów. Jestem pełen podziwu dla Waszej pracy i bardzo dziękuję za indeksy z parafii Ryki. Do pełni szczęścia potrzebuje jeszcze parafii Kłoczew 😉 Czy można uzyskać informację czy opracowujecie tą parafię i kiedy będzie opublikowana (widzę, że jest na mapie Waszego działania).
Pozdrawiam
Witam. Bardzo dziękujemy za ogromny dotychczasowy nakład pracy w indeksację ksiąg i czekamy na więcej. Czy można się dowiedzieć jakie parafie macie teraz w opracowaniu? Kiedy i jakie parafie w najbliższym czasie planujecie opublikować (jakiś harmonogram prac/publikacji)? Widzę, że nie za często odpowiadacie na pytania użytkowników, a szkoda, przecież robicie to także dla nas, więc mam nadzieję, że tym razem doczekamy się odpowiedzi na zadawane pytania?
Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.
Witam serdecznie,
Ogromne podziekowania dla wszystkich ktorzy indeksuja poszczegolne parafie. Wykonali Panstwo ogrom pracy i wielki poklon w Wasza strone.
Dzieki Panstwu rozszyfrowalam wiele zagadek z Parafii Samogoszcz.
Na mapie widac ze w Waszym zasiegu jest rowniez Osieck, czy jest mozliwosc przyblizenia daty indeksacji tej parafii?
Pozdrawiam wszelkich wielbicieli historii.
Witam, poszukuję informacji o Karolinie Ocep (1865-1948) pochodzi prawdopodobnie z parafii Osieck jej mąż to Tomasz Łysiak (1862-1945) prawdopodobnie urodzony w Łucznicy.
Jeśli ktoś posiada jakieś informacje proszę o kontakt: [email protected]
Moi Drodzy ! Dokonaliście naprawdę wielkiego dzieła za co należą się Wam słowa podziwu i podzięki.
Bez waszej pracy nie odnalazłbym śladów mego prapradziadka kowala i gospodarza Franciszka Gontarskiego, jego syna Józefa Gontarskiego nauczyciela szkół elementarnych i ich licznych potomków i krewnych.
Dziekuję
Witam.
Przede wszystkim wielkie podziękowania i wyrazy szacunku dla osób , które indeksowały metryki.
Z góry przepraszam jeżeli to pytanie już padło, ale chciałbym zapytać o skany metryk. Czy przewidujecie Państwo ich upublicznienie, czy choćby nieudostępnienie wskazanych metryk na określonych zasadach ?
Z góry dziękuje za odpowiedź
Nie mogę wyszukać żadnej metryki?
Jestem bardzo zadowolona znalazlam bowiem z 1619 roku Grzegorza Kedziorka z Leszczyny jego rodzicami byli Pawel i Dorota, moze znajdzie sie tu jakis inny Kedziorek moze to moi kuzyni
Serdecznie dziękuję za indeksy parafii Parysów i podziwiam Wasz nakład pracy. Sam zająłem się genealogią rodziny dopiero 9 miesięcy temu i jeszcze wielu rzeczy się uczę. Przeczytałem wstęp kolegi S. Jędrycha i widzę, że chyba każdy biryka się z podobnymi problemami w swoich poszukiwaniach, doszedłem do podobnych wniosków odnośnie np. wieku rodziców itp, itd. W Waszej publikacji odnalazłem informację o chrzcie mojej prababci Zofii Badurek ale tylko nr aktu i rok – 57/1885 Choiny. Czy jest szansa na dostęp do scanów tych ksiąg aby można było odnaleźć dany akt i go pobrać? Coś takiego jak jest np. w genbazie lub genetece? Mam akt zgonu prababci, a gdybym miał dostęp także do wspomnianego aktu chrztu to byłoby super. Z wyrazami szacunku. Sławek
Witam.
Z bardzo dużym zniecierpliwieniem czekam na indeksy z parafii Samogoszcz, obiecane były w lipcu niestety pewnie przez wirusa macie państwo poślizg. Co przy okazji mogę oddać pokłon tak wspaniałej pracy państwa. Pozdrawiam.
Bardzo dziękuję Państwu także za publikację dotyczącą parafii Ryki – również tu znalazłem informacje o przodkach, co mnie zaskoczyło. I troszkę szkoda, że publikacja dotycząca parafii Borowie zawiera informacje z dwóch lat – mimo tego, bardzo dziękuję też za tą publikację.
Bardzo Dziękuję za udostepnienie pełnej publikacji dotyczącej parafii Borowie – również tu znalazłem swoich przodków i tym samym uzupełniłem swoje drzewo genealogiczne.
W przypadku publikacji dotyczącej parafii Żelechów stwierdziłem dziś, że dane w niej zawarte są niezgodne z zapisami w Księgach parafii – dotyczy to moich dwóch przodków.
Poza tym w rzeczonej publikacji przydałyby się konkretne daty przy danych faktach – tak, jak zrobiono to w publikacji dotyczącej parafii Miastków Kościelny.
Szanowny Czarku,
Świetna informacja! Zakasuj rękawy i bierz aparat w dłonie! Cieszymy się, że ktoś poprawi nasze błędy i przy okazji dopisze daty w par. Żelechów.
My w przeciwieństwie do Ciebie za tę robotę już z góry dziękujemy <3 <3 <3
GGI
OK. Dziękuję za wiadomość. Chciałem wysłać Wam fotokopie metryk moich przodków z Ksiąg na Waszej grupie na Facebook-u, ale nie udało się, bo uznano mnie tam za „spamera”. Widocznie nie lubicie troszkę krytycznych uwag. Trudno… :-(((
Pozdrawiam Was serdecznie.
Wielce Wielmożne Państwo. Bardzo proszę – oto kolejny Wasz błąd, tym razem w publikacji dotyczącej parafii Miastków Kościelny. W owej publikacji napisano: „Moch z d. Osińska Józefa”, a w Księdze jest jasno i wyraźnie zapisane: „Józefa z Mochów Osińska”. Wspomniana osoba również jest moim przodkiem. Z poważaniem. Pozdrawiam W.W.P. serdecznie.
Pragnę bardzo, bardzo podziękować Wam za publikację z indeksami z Miastkowa Kościelnego.
Dzięki owej publikacji mogłem z moją Mamą poznać wszystkich członków rodziny Taty mojej Mamy i dalszych przodków tej części rodziny.
Jednak podczas studiowania rzeczonej publikacji natknąłem się na pewien błąd na stronie 611 – powinno tam być: „… spis osób urodzonych …”, a jest tam obecnie napisane: „… spis osób zmarłych …”.
Serdecznie dziękuję za opracowanie i publikację indeksacji z parafii Miastków Kościelny, mogłam odtworzyć drzewo genealogiczne moich rodziców Stanisława Paduch i Krystyny Baran do 5 pokoleń wstecz. Jak dokończę opracowanie przekażę państwu do waszego archiwum. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję Urszula Zadrożna
Wykonaliście Państwo ogromną pracę, wielce pożyteczną. Dzięki Wam odnalazłem moich Przodków.
Wielkie Dzięki. Pozdrawiam.
Tomasz Kasprzak
Czy planujecie w najbkiższym czasie przekazanie indeksacji parafii Borowie i Samogoszcz?
Pozdrawiam
Uchlcie rąbek tajemnicy, nie trzymajcie Nas w napięciu, planujecie w tym roku opublikować kolejną zindeksowaną parafię? Podziwiam Waszą pracę i już nie mogę doczekać się kolejnej publikacji. Z tego co widzę po wpisach to nie jest jedyną. Osobiście czekam na parafie Osieck i Warszawice.
Pozdrawiam
Czy planowane są nowe indeksacje metryk?
Nawet nie wiecie jak bardzo się zdziwiłam a jednocześnie ucieszyłam przeglądając indeksy z parafii Goźlin. Znalazłam tam moich przodków z linii, której tak długo szukałam. Super robota! Już nie mogę się doczekać kolejnych parafii, zindeksowaliście może parafię Osieck?
Pozdrawiam Zocha
Ps. Jakby ktoś gdzieś znalazł akt zgonu Sebastiana Gawłowskiego to proszę o kontakt.
Witam,
indeksacja metryk Garwolin 1610-1945 byla dla mnie nieoceniona kopalnia wiedzy o moich przodkach za ktorej sporzadzenie bylam Panu Jedrychowi z zespolem bardzo, bardzo wdzieczna,. By uzupelnic luki chcialam z niej skorzystac niestety takiej strony juz nie ma. Sa inne miejscowosci powiatu garwolinskiego lecz sam Garwolin Not Found. To wielka, wielka szkoda.
Pozdrawiam serdecznie
Witam
Czy udało się zindeksować Sobienie Jeziory ?
Pozdrawiam.
Dorota
Jeszcze nie
Ja poszukuję danych o mojej prababci Franciszki Soska urodzonej 12.10.1889 w Miastkowie z matki Józefa Soska ojciec nieznany cz ktoś wie coś więcej .Proszę o wiadomość.tel.609 530 807
Witam serdecznie.Robicie wspaniałą robotę,czekam na metryki z mojej parafii Miastków Kościelny.
KOCHAM PARYSÓW. Znalazłem dziadka i pradziadka prapra
pradziadka mojego dziadka Stanisława Kozaka. .Kazimierz,Mikołaj,Jan,Paweł,Szczepan Kozakowie żyli i mieszkali w Parysowie w osiemnastym i dziewiętnastym wieku. Może istnieją potomkowie Kozaków w Parysowie Mój dziadek syn Szczepana Kozaka zawsze jeżdził na Odpust o tygodniami do wyjazdu się się przygotowywał i opowiadał o Parysowie. Do niedawna nie wiedzieliśmy dlaczego .Teraz już wiemy.
Witam. Czy planowana jest w najbliższym czasie publikacja metryk z parafii Osieck?
Pozdrawiam
Kiedy planujecie Państwo przekazanie kolejnej parafii?
Indeksacja Maciejowice – na str 2597 znajduje się wycinek z Gazety z 1908r opisujący spotkanie z UFO
Witam, świetna inicjatywa. Dzięki tej stronie udało mi się znaleźć moich przodków. Tu trop się jednak urywa – mój praprapradziadek przybył do Garwolina prawdopodobnie ze wsi Waliska w parafii Latowicz. Jednak wszystko wskazuje, że jego rodzina (Gawłowskich vel Stachura) pochodzi z Brzezin (parafia św. Sebastiana Brzeziny gm. Stężyca). Czy ktoś ma może informacje o rodzinie Jana i Anny Gawłowskich mieli oni syna Sebastiana ur. około 1787 r.
PS. mają może Państwo w planach indeksację ww. parafii Sebastiana.
Czekam na metryki z Miastkowa Kościelnego.
Metryki kościelne to bardzo ciekawa i pochłaniająca lektura, przydały by się jeszcze metryki z Porzecza Mariańskiego. Pozdrawiam.
Witam jestem prapra- wnuczką Tomasza i Franciszki Filipowicz, którzy mieszkali w Woli Koryckiej i mieli 9 dzieci (Jana, Annę, Józefa, Helenę,Pawła, Mariannę, Stanisława, Józefa, Piotr). Mój pradziadek a ich syn miał na imię Jan i poślubił w 1905 roku Józefę zd. Kobus.(wyprowadzili się – powiat ciechanowski)
Poszukuję kontaktu z rodziną, a wiem że Paweł Filipowicz , który zmarł w 1965 roku miał syna Stanisława (zmarł w 1975 r.), który miał córkę Anielę (zmarła w 2010 r.)
Bardzo prosze o kontakt jeśli ktoś zna tę rodzinę
Mój e-mail: [email protected]
Poszukuję informacji o rodzinie Płatek (Jan i Helena) zam Ostrożeń B
Poszukuję informacji o rodzinie Kuberek
Ad. MALGOSIA
Zapraszam na stronę http://niebieskaeskadra.pl
Witam, Poszukuje krewnych pana Jana Babik. Urodzony w Zabiance powiat Garwolin w roku 1919, ojciec Anton. Pan Jan podczas wojny wyjechal do Anglii gdzie w wojsku pracowal jako radiooperator. Bylabym niezmiernie wdzieczna za jakiekolwiek informacje na temat ewentualnie zyjacych krewnych
Poszukuję informacii o rodzinie Pokorski Stanisław syn Jana i Katarzyna(z domu Kurach)z Podwierzbia.Z góry dziękuję za [email protected]