Borowie

Informujemy, że Sebastian Jędrych – koordynator Garwolińskiej Grupy Indeksacyjnej, który 6 kwietnia 2021 r. opuścił Garwolin.org, przesłał nam wczoraj oświadczenie, że on i członkowie Garwolińskiej Grupy Indeksacyjnej NIE ŻYCZĄ sobie, by publikacje z indeksami do ksiąg metrykalnych parafii dawnego powiatu garwolińskiego były udostępniane na portalu Garwolin.org. Wobec powyższego informujemy, że pliki na stronie Garwolin.org/metryki będą dostępne tylko do 8 kwietnia 2023 r.

Sebastian Jędrych poinformował nas także, że wszystko to dzieje się w porozumieniu z Kurią Siedlecką i że powyższe publikacje zostaną udostępnione w innym miejscu. Liczymy na to, że zgodnie z zapowiedzią, ich udostępnienie nastąpi niebawem, o czym oczywiście Państwa poinformujemy.

Podziel się tym ze znajomymi! Poinformuj ich o garwolin.org

14 thoughts on “Borowie

 1. Witam. Kiedy pojawią się metryki z parafii Borowie?
  4 lata temu pani Grażyna skomentowała, że metryki z tej parafii są już gotowe. Myślę że nie tylko ja czekam na publikację.
  Pozdrawiam.

 2. Widzę że coś ostatnio praca grupy zajmującej się kronikami parafialnymi zamarła. Już dawno miała być oddana metryka parafi Borowie oraz dokończona parafia Parysów. Brakuje osób do pracy przy przepisywaniu?

 3. Jak mogę wam pomóc, żeby metryki z Borowia pojawiły się na waszej stronie? 😉

 4. Poszukuję danych, jak nazywali się rodzice Piotra Czarneckiego ur. ok.1881 we wsi Filipówka. Piotr Czarnecki był żonaty z Marianną z domu Zboina i mieli synów: Stanisława, , Józefa , Jana i Piotra, może też inne dzieci, urodzone we wsi Filipówka.
  Ojciec Piotra Czarneckiego urodził się we wsi Brzuza i wszystko wskazuje na to, że był bratem mojego 2xPra-Dziadka Jana. Chciałabym się dowiedzieć jak miał na imię i kim była jego zona.

 5. Czy są Państwo w posiadaniu zdjęć / skanów akt z tej parafii? Chętnie pomogę w ich indeksowaniu.

  1. Borowie już zindeksowane, ale mamy jeszcze dużo innych parafii do pracy. Zachęcam do współpracy.

   1. Trzeba zapytać inaczej.
    „Jak mogę wam pomóc, żeby metryki z Borowia pojawiły się waszej stronie?” 🙂
    Naprawdę, można pomagać na różne sposoby. Wtedy będzie szybciej i więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *