Garwolińska Grupa Indeksująca pod przewodnictwem Sebastiana Jędrycha skupiona wokół portalu www.garwolin.org ma zaszczyt przedstawić wynik indeksacji Ksiąg metrykalnych par. Korytnica Łaskarzewska.
Indeksy zawierają następujące informacje: Imię i nazwisko narzeczonych, wiek narzeczonych, imiona i nazwiska rodziców narzeczonych, informacje – jeśli zostały podane czy rodzice narzeczonych jeszcze żyją oraz informacje dotyczące miejsca urodzenia i zamieszkania. W niektórych przypadkach znajdują się również dodatkowe informacje zapisane w aktach.
Osoby indeksujące:
Anna Kownas, Adam Jaroń, Bartosz Małecki, Beata Kroszka, Bernard Wdowiak, Dariusz Pawlak, Edyta Przeworska, Iwona Orzechowska, Jerzy Cieśla, Justyna Budka, Krzysztof Kot, Maciej Bugalski, Magdalena Bilska, Marianna Nowak, Maryla Zaczkiewicz, Monika Słowik, Radosław Konca, Robert Wścieklicki, Sebastian Jędrych, Wojciech Błachnio
Poniżej esencji z ksiąg metrykalnych znajduje się alfabetyczny spis osób.
Życzymy wspaniałej przygody dotyczącej poszukiwania przodków!
O wynikach informujcie nas na facebook’u lub tu w komentarzach!
25.06.2015 – aktualizacja
Cięgle pracujemy nad plikiem by ułatwić Wam poszukiwanie przodków.
– zmieniono orientację wszystkich stron na poziomą,
– dodano spis treści
– dodano indeks ilustracji
– dodano ilustracje
– zmieniono kolejność indeksów na Chrzty/Śluby/Zgony
– spisy alfabetyczne osób przeniesiono tak, aby po indeksach chrztów był spis alfabetyczny osób ochrzczonych itd.
23.06.2015 – aktualizacja
Tak jak to bywa w życiu – w opracowanie wkradły się chochliki i narobiły błędów, ale na szczęście dobre duszki czuwają nad ich poprawą. Jednego byliśmy świadomi, drugi naprawiamy w wyniku interwencji owych duszków
1. Dopisaliśmy w zgonach nazwiska panieńskie matek zmarłych osób – tego byliśmy świadomi
21.06.2015 – publikacja indeksów z metryk Kościelnych par. Korytnica
POBIERZ PUBLIKACJĘ

czy księgi ślubów 1872-1890 są brakujące?
Nie ma ich w publikacji, a bardzo by mi pomogły.
Witam jestem prapra- wnuczką Tomasza i Franciszki Filipowicz, którzy mieszkali w Woli Koryckiej i mieli 9 dzieci (Jana, Annę, Józefa, Helenę,Pawła, Mariannę, Stanisława, Józefa, Piotr). Mój pradziadek a ich syn miał na imię Jan i poślubił w 1905 roku Józefę zd. Kobus.(wyprowadzili się – powiat ciechanowski)
Poszukuję kontaktu z rodziną, a wiem że Paweł Filipowicz , który zmarł w 1965 roku miał syna Stanisława (zmarł w 1975 r.), który miał córkę Anielę (zmarła w 2010 r.)
Bardzo prosze o kontakt jeśli ktoś zna tę rodzinę
Mój e-mail: [email protected]
Poszukuje informacji o mojej dalekiej rodzinie Czesławie Przybysz i jego żonie Irenie i że mają 7 dzieci z Przykwy. Poszukuje informacji o rodzicach Czesława i Ireny. Dziękuje
Jakie lata. Moi z okolic Garwolina. Inne nazwiska Kocyk, Prożych.
A sprawdzałeś na stronie http://lubgens.eu/portal.php Są tam Przybysze w gm. Kłoczew
Witam,
dziękuję bardzo za tak ogromną pracę. Już znalazłam wielu swoich przodków.
Jednocześnie mam pytanie. czy to są wszystkie osoby, które były wpisane do ksiąg czy mogło być coś a dokładnie ktoś pominięty. Pytam ponieważ „zaginął” mój pradziadek. Przedział lat w których zmarł jest umieszczony ale jego nie ma
Pozdrawiam
Marta
Witam serdecznie i dziękuję i gratuluję indeksującym zapału i wytrwałości w pracy.
Chciałem się zapytać o akty ślubów z lat 1872-1890. nie ma ich w publikacji, nie ma podanej informacji, że dla tych lat nie ma ksiąg. Byłbym bardzo zobowiązany za sprawdzenie tego problemu
Chciałem bardzo serdecznie podziękować Garwolińskiej Grupie Indeksującej pod przewodnictwem Sebastiana Jędrycha skupionej wokół portalu http://www.garwolin.org za ogrom pracy włożony w indeksowanie ksiąg metrykalnych parafii znajdujących się w okolicy Garwolin, tej już zindeksowanej – Korytnicy Łaskarzewskej oraz wszystkich, które są aktualnie indeksowane. A samemu Sebastianowi za zindeksowanie parafii Garwolin. Jestem bardzo zadowolony z efektów waszej pracy. Myślę, że osób korzystających z nich jest bardzo dużo tylko nie każdy chce i/lub umie za to podziękować.
Ja dzisiaj chciałem podziękować w imieniu wszystkich, którzy z tego korzystają. Chciałem podziękować za ogrom waszej pracy, wykonanej bez żadnego wynagrodzenia, w tak zwanym „wolnym czasie”, którego nikt z nas nie ma dzisiaj zbyt wiele i należy się wam za to przynajmniej kilka szczerych, ciepłych słów podziękowania, które będą motorem napędowym do dalszych sukcesów.
Kochani, jesteście dla mnie bohaterami w tym co robicie, szczególnie że niektórzy z was w ogóle nie mają korzeni w tych stronach i robią to zupełnie bezinteresownie.
Nie mogę się nacieszyć tym, że w przeciągu najbliższych kilku lat będzie można korzystać z tych danych w zaciszu własnego domu i nie szukać informacji o przodkach w starych, porwanych i zakurzonych księgach gdzieś w archiwach parafialnych, diecezjalnych albo innych. Księgi te były pisane różnymi charakterami pisma a także w językach obcych. Myślę, że wasza praca jest zbyt mało doceniana przez nas – „poszukiwaczy przodków” i że powinniście oficjalnie dowiedzieć się od kogoś ile to dla nas znaczy. Dlatego opublikujcie te moje podziękowania gdzie tylko możecie, żeby wszyscy wiedzieli ile wasza praca tak naprawdę dla nas znaczy.
Nie ustawajcie w zmaganiach z tymi trudnościami, bo jest wiele osób, które z niecierpliwością czekają na kolejne parafie.
Jeszcze raz bardzo, bardzo serdecznie dziękuję i życzę dalszych sukcesów i wytrwałości. Pozdrawiam was serdecznie. 🙂
Wdzięczny „poszukiwacz przodków”.
Chciałabym zapytać czy śluby spisane z 1913 roku do 1927 to wszystkie czy jest tu jakaś luka w której brakuje metryk ? Jest tu bardzo duża przerwa 9 lat .
Jest to brakujące księga, która aktualnie znajduje się w USC Trojanów. Na chwilę obecną nie mamy do niej dostępu.
WItam,
dzięki metrykom z Korytnicy udało mi się uzupełnić kilka rodzinnych niewiadomych w moim drzewie genealogicznym. Dziękuję i czekam na więcej…
Czemu jest taka przerwa pomiędzy 1753 a 1826 rokiem?
Czy będą następne publikacje (urodzenia, zgony i inne lata)?
Pozdrawiam serdecznie
Kasia
oj super strona. przodkowie moi ( żony ) pochodzą własnie z Dutków a nigdzie nie ma indeksacji metryk. mam nadzieję że to się rozszerzy na kolejna lata, bo jeszcze do nich bezpośrednio nie doszedłem ( Kopik Szczepan i Zofia zd Osko/Osinka, Jurzysta Wojciech i Rozalia zd Łłysiak – te moje małżeństwa były około 1850-60 więc muszę trochę poczekać ale mam nadzieję że się uda . pozdrawiam Tadeusz