Grób Franciszki Rękawek na cmentarzu parafialnym w Garwolinie

Napisał do nas Adam Makulec informując nas że na cmentarzu parafialnym w Garwolinie znajduje sie grób Franciszki Rękawek, którego nie wyszukamy w grobonecie.

Oto treść wiadomości:

Na cmentarzu parafialnym w Garwolinie znajduje się grób Franciszki Rękawek z Walickich urodzonej  w Czyszkówku,  córki Adam Walickiego i Teofili Franciszki z domu Cicheckiej. Matka Franciszki ur. się w Pilczynie w parafii Łaskarzew, a mieszkała w Ewelinie. Grobu tego nie można odnaleźć na wyszukiwarce grobonet wpisując w wyszukiwarkę imię i nazwisko zmarłej osoby. Franciszka zmarła 17 lipca 1915 r. w wieku 32 lat pozostawiając męża Kazimierza Rękawka (rodzicami byli Kacper i Franciszka z d. Michalik).  Małżeństwo Rękawków miało co najmniej troje dzieci, córkę Władysławę ur. W 1908 r. oraz synów Kazimierza ur. w roku 1909 oraz Józefa ur. w roku 1911 r.

Być może żyją potomkowie Franciszki, którzy nie wiedzą, że zachował się grób ich przodka. Może to być jeden z ostatnich momentów na ocalenie miejsca pochówku Franciszki od zapomnienia.

Podziel się tym ze znajomymi! Poinformuj ich o garwolin.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *