Pogrzeb w Górznie – ale kiedy i czyj?

Udało się nam zakupić na jednym z portali aukcyjnych zdjęcia z czyjegoś pogrzebu, który miał miejsce w Górznie. Staramy się ustalić, czyj to mógł być pogrzeb? I w którym roku wykonano zdjęcia?

Fotografie z tego samego pogrzebu udostępniła nam kiedyś Pani Izabela Zagoździńska – lecz nie mamy do niej kontaktu.

GÓRZNO POGRZEB001 (garwolin.org)GÓRZNO POGRZEB002 (garwolin.org)GÓRZNO POGRZEB003 (garwolin.org)GÓRZNO POGRZEB004 (garwolin.org)

Podziel się tym ze znajomymi! Poinformuj ich o garwolin.org

One thought on “Pogrzeb w Górznie – ale kiedy i czyj?

  1. Początek grudnia 1942 roku. Pogrzeb Stanisława Parzyszka ps. „Pogodny” z Józefowa, członka Powiatowej Trójki Politycznej konspiracyjnego Stronnictwa Ludowego „Roch”.
    Stanisław Parzyszek został zastrzelony, a jego kuzyn Wiesław Parzyszek ps. „Gawron” raniony przez żandarmów z Garwolina 30 listopada 1942 roku na szosie lubelskiej między tzw. Grabową Górą, a Józefowem gdy wracali z pracy z Garwolina.
    Mężczyźni na skrzyni samochodu to przede wszystkim pracownicy Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem” i Kasy Spółdzielczej w Garwolinie, które były bazą dla konspiracji ludowej w powiecie. Wśród nich jest cała Komenda Obwodu BCh: między innymi, w jasnej czapce, komendant Bronisław Warowny ps. „Walenty Dębień” i pierwszy z prawej jego zastępca Władysław Kalbarczyk ps. „Światowid”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *