Pomoc naszego portalu Evelyn Drezner z USA

Dzisiaj w Izraelu odbyło się spotkanie Davida Łukowieckiego z Evelyn Drezner ze Stanów Zjednoczonych. Przodkowie Evelyn pochodzą z Żelechowa gdzie w 1908 roku urodził się Boruch Bendet Drezner a w 1904 roku jego żona Chinda Gitla Tychbrojcher (na zdjęciu z ojcem Evelyn z 1932 roku). Rodzina emigrowała do Kostaryki.

Evelyn zapoznała się z zebranymi przez nasz portal informacjami dowiadując się wielu informacji, których nie znała – m. in., że Jej rodzina przyszła do Żelechowa z Głowaczowa po drugiej stronie Wisły. Również zostało jej pokazane zdjęcie oryginalnego biletu z Sobolewa do Dęblina, który był dowodem w sprawie o niezapłacenie za całą trasę podróży w 1919 roku.

Zamieszkała dzisiaj w USA Evelyn była pod ogromnym wrażeniem informacji, które poznała o swojej rodzinie. Dowiedziała się również kim dla niej są krewni z Australii, o których słyszała, ale nie umiała wyjaśnić w jakim połączeniu jest ta rodzina z Nią. Sama na spotkanie przyniosła ciekawy magazyn zawierający interesujące zdjęcia ludzi pochodzących z Żelechowa.

Cieszymy się jako portal, że pomagamy również osobom za granicą skąd dzisiaj w naszym kierunku zostały przesłane bardzo ciepłe słowa

Podziel się tym ze znajomymi! Poinformuj ich o garwolin.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *