Karolina z Bydgoszczy poszukuję rodziny Zaczek ze Stryja koło Żelechowa

„Chciałabym Państwu serdecznie podziękować” – zaczęła swój e-mail do nas Karolina – „Do niedawna, w wyniku różnych rodzinnych kolei losu nie wiedziałam nic o pochodzeniu mojego nazwiska. Od dwóch już lat buduję drzewo genealogiczne mojej rodziny i przez ten czas udało mi się odnaleźć rodzeństwo mojego dziadka (w zasadzie ich potomków), a dzięki Państwu poznać genezę mojej rodziny do czasów sprzed co najmniej 200 lat 🙂.

Jestem prawnuczką Tomasza Zaczek urodzonego w Hucie Żelechowskiej w roku 1905 oraz Józefy Zaczek z d. Kowalczyk. Z informacji zaciągniętych od rodziny wiem, iż prababcia zmarła dość wcześnie, a pradziadek, po śmierci małżonki przeniósł się do miejscowości pod Gorzowem Wielkopolskim. Mam ogromną nadzieję, że uda mi się skontaktować z potomkami moich przodków i uzyskać więcej informacji na temat historii mojej rodziny. Być może jakaś część ich żyje w dalszym ciągu we wsi Stryj.

Pochodzę z Bydgoszczy, bo mój dziadek za miłością przeniósł się do miejscowości Przyłęki pod Bydgoszczą. Sądzę jednak, że obecni przodkowie mieszkający w Stryju mogą bardziej kojarzyć miejscowość Babimost (tam osiedlił się brat mojego dziadka (Tadeusz Zaczek)”

Chcemy pomóc odszukać Karolinie jej krewnych w naszym powiecie. Prosimy o udostępnienie tego artykułu zwłaszcza przez osoby z Żelechowa i okolic, a osoby, które są spokrewnione oraz takie, które mają wiedzę o rodzinie ze Stryja o kontakt z nami [email protected]

Informacje przekażemy niezwłocznie Karolinie.

Tomasz Zaczek – pradziadek Karoliny
Podziel się tym ze znajomymi! Poinformuj ich o garwolin.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *