Śluby w par. Korytnica w latach 1826-1848

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z wynikami indeksacji par. Korytnica. Można w niej zobaczyć jakie nazwiska nosiły osoby, które brały ślub, w jakim wieku brano ślub, jaki był stan cywilny osób biorących ślub, a także jak często osoba, która szła do ślubnego kobierca nie miała rodzica lub obydwoje rodziców już nie żyło.

Miłej lektury

 

Śluby w Korytnicy w 1826 roku

 

1. Pasik Jan (20) z Ostrożenia, rodz.: Tomasz i Jadwiga Mądra oraz Bielecka Franciszka (19) z Ostrożenia, rodz.: Cyprian i Agnieszka.

2. Bielecki Sebastian (26) z Ostrożenia, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jakub i Marianna oraz Klewek Helena (17) z Ostrożenia, rodz.: Jakub i Agnieszka.

3. Maysterek Wojciech (26) z Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Andrzej i Łucja Kuberczanka oraz Bienias Marianna (18) z Woli Koryckiej, rodz.: Jan i Agnieszka.

4. Łukasik Tomasz (19) z Życzyna, rodz.: Stanisław i Marianna oraz Kalbarczyk Katarzyna (19) z Życzyna, rodz.: Kazimierz i Elżbieta.

5. Mayek Walenty (19) ze Stryja w par. Żelechów, matka już nieżyjąca, rodz.: Józef i Anastazja oraz Krawczak Marianna (16) z Rudy, rodz.: Aleksander i Anna.

6. Macieyczak Kacper (40) wdowiec po Agnieszce Macieyczak, ur. w Powałach w par. Wilczyska, zam. Korytnica oraz Kucharska Małgorzata (23) z Korytnicy, rodz.: Roch i Kunegunda.

7. Tyskiewicz Sebastian (32) wdowiec, gorzelnik, ur. w Klebanej Woli w par. Parczew, zam. w Korytnicy, rodz.: Krzysztof i Marianna oraz Trzeszkowska Wiktoria (22) z Korytnicy, rodz.: Kazimierz i Magdalena.

8. Kalbarczyk Stanisław (23) ur. w Strychu w par. Maciejowice, matka już nieżyjąca, rodz.: Maciej i Jadwiga oraz Oliwa Marianna (19) z Kalenia, rodz.: Roch i Agnieszka.

9. Ochnio Maciej (56) wdowiec ur. w Kozicach, rodzice już nieżyjący, zam. w Brzezinach, rodz.: Marek i Katarzyna oraz Janasek z d. Zalech Ewa (55) z Woli Koryckiej, wdowa po Kazimierzu od lat 12, , rodz.: Jacenty i Katarzyna.

10. Gugała Bartłomiej (19) z Trojanowa, rodz.: Jakub i Zofia Baryn oraz Brych Elżbieta (21) z Trojanowa, rodz.: Piotr i Jadwiga.

11. Pero Szymon (20) z Woli Życkiej, rodz.: Andrzej i Zofia Rucka oraz Piórkowska Marianna (19) z Poniatowej w par. Chodel, zam. w Woli Życkiej, rodz.: Stanisław i Krystyna.

12. Grodzicki Teodor Daniel (43) szlachcic, ur. w Celinach w par. Trzebieszów, zam. w Korytnicy w służbie, rodz.: Adam i Antonina oraz Jurzysta Marianna (30) z Dutek, matka już nieżyjąca, rodz.: Ludwik i Zofia.

13. Piotrowski Mikołaj (50) wdowiec, ur. w Lubowskim (?), zam. w Korytnicy, pastucha, rodz.: Jan i Marianna Załuska oraz Niezgoda z d. Bieńko Wiktoria (50) z Kownacicy, wdowa po Franciszku zm. 12 lat temu, rodz.: Józef i Zofia.

14. Tomaszek Walenty (21) z Trojanowa, rodz.: Maciej i Katarzyna Sochacka oraz Brych Marianna (18) z Trojanowa, rodz.: Wojciech i Małgorzata.

15. Jurzysta Krzysztof (24) z Dutek, rodz.: Paweł i Marianna Baryn oraz Jakubasik Marianna (19) z Babic, rodz.: Wojciech i Marianna.

16. Grodecki Józef (47) wdowiec, szlachcic, ur. w Lublinie, zam. w Skubie Maciejowickim, rodz.: Aleksander i Agnieszka oraz Koralska Anna (33) ur. w Bobrownikach, zam. w Kaleniu, rodz.: Stanisław i Barbara.

17. Zaczek Józef (22) z Kamionki, ojciec już nieżyjacy, rodz.: Maciej i Marianna oraz Kalbarczyk Franciszka (21) ze Skrudy, prawdopodobnie rodzice już nieżyjący, rodz.: Mikołaj i Dorota.

18. Koprowski Józef (69) wdowiec z Kaniesina w par. Jesionna, zam. w Korytnicy – dziad kościelny, rodz.: Szymon i Marianna oraz Tomaszek Franciszka (44) z Korytnicy, rodz.: Antoni i Marianna.

19. Kowalczyk Wojciech (34) wdowiec z Kamionki, rodz.: Mikołaj i Rozalia oraz Mróz Monika (26) ur. w Zadybiu w par. Żelechów, zam. w Wolczyniaku, u brata ciotecznego – młynarza Krzysztofa od lat kilku na opiece, rodz.: Błażej i Zofia.

20. Grzegorczyk Sebastian (34) wdowiec z Damianowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Bartłomiej i Marianna oraz Rucka Marianna (34) z Życzyna, rodz.: Jacenty i Anna.

21. Woźniak Błażej (21) z Korytnicy, rodz.: Michał i Katarzyna oraz Bachan Petronella (24) ur. Zawady w par. grodeckiej, zam. w Korytnicy, zostająca u wielmożnego Bychowskiego od urodzenia, rodz.: i.

22. Pazdziora Marcin (28) z par. Żelechów, rodz.: Józef i Katarzyna oraz Kiliszek Marianna (20) z Kurzelatów, rodz.: Piotr i Agnieszka.

23. Maysterek Bartłomiej (30) gorzelnik z Korytnicy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Maciej i Marianna oraz Bawolska Katarzyna (19) ur. w Dworni, zam. w Woli Koryckiej, rodz.: Antoni i Klara.

24. Michałek Mateusz (26) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Krzysztof i Agnieszka Kowalczyk oraz Gugała Krystyna (23) ze Swatów w par. Ryki, matka już nieżyjąca, rodz.: Sebastian i Elżbieta.

25. Wiśniewski Jan (19) z Jagieł, rodz.: Łukasz i Agnieszka oraz Szczepaniak Zofia (18) z Żabianki, rodz.: Benedykt i Jadwiga.

26. Zaczek Jan (22) (wieś wspomniana, ale ciężka do zidentyfikowania), rodz.: Walenty i Marianna oraz Kalbarczyk Jadwiga (21) z Babic, rodz.: Franciszek i Franciszka.

27. Filipek Andrzej (20) z Dąbi, rodz.: Mikołaj i Agnieszka oraz Grzelak Anna (21) z Rudy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Łukasz i Marianna.

28. Szamkowski Józef (60) wdowiec z Unina w par. Garwolin, szynkarz, rodz.: i oraz Bonicka Tekla (31) ur. w par. Wodynie, zam. w Ostrożeniu u wielmożnego Moszkowskiego w służbie, rodz.: Jakub i Marianna.

29. Staniawski Antoni (48) ur. w Skurcy, zam. od kilku lat w Sokole, młynarz, rodz.: Jan i Zofia oraz Łan Agnieszka (36) z Sokoła, rodz.: Antoni i Tekla.

30. Paszkowski Marcin (56) wdowiec z Bud Kaleńskich, rodz.: Jan i Marianna oraz Wiśnioch Anna (24) z Sokoła, matka już nieżyjąca , rodz.: Piotr i Agnieszka.

31. Mądry Józef (19) z Sokoła, matka już nieżyjąca, rodz.: Sebastian i Marianna oraz Babik Agnieszka (19) z Sokoła, matka już nieżyjąca, rodz.: Wincenty i Dorota.

32. Zaleski Franciszek (19) z Kozic, rodz.: Józef i Agnieszka oraz Kołodzieyek Zofia (17) z Kozic , rodz.: Jan i Agnieszka.

33. Jasek Michał (20) z Życzyna, rodz.: Józef i Anastazja oraz Czechowska Tekla (16) z Życzyna, rodz.: Szymon i Agata.

34. Woytala Mikołaj (19) z Woli Życkiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Andrzej i Urszula oraz Rucka Marianna (19) z Woli Życkiej, matka już nieżyjąca, rodz.: Maciej i Agnieszka.

35. Bozek Krzysztof (25) z Sokoła, matka już nieżyjąca, rodz.: Andrzej i Franciszka oraz Mądra Marianna (16) z Sokoła, rodz.: Ludwik i Katarzyna.

36. Bieńko Mikołaj (20) z Kownacicy, rodz.: Józef i Marcella oraz Poreda Agnieszka (17) z Kownacicy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Antoni i Marianna.

37. Kalbarczyk Jan (19) ze Strychu w par. Maciejowice, rodz.: Andrzej i Petronella oraz Maraszek Franciszka (19) z Bud Kaleńskich, rodz.: Izydor i Agnieszka.

 

Śluby w Korytnicy w 1827 roku

 

1. Osiński Michał (23) z Korytnicy, matka już nieżyjąca, rodz.: Stanisław i Marianna oraz Stępień Tekla (29) z Korytnicy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Franciszek i Katarzyna.

2. Baryn Wojciech (20) z Kalenia, matka już nieżyjąca, rodz.: Jan i Franciszka oraz Bozek Marianna (20) z Sokoła, rodz.: Jakub i Teresa.

3. Kołaczek Walenty (19) z Sokoła , rodz.: Augustyn i Marianna oraz Seret Marianna (20) z Woli Koryckiej, matka już nieżyjąca, rodz.: Michał i Łucja.

4. Mądry Jan (42) wdowiec z Sokoła, matka już nieżyjąca, rodz.: Maciej i Krystyna oraz Jaskaszek Franciszka (24) z Korytnicy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Marek i Marianna.

5. Wiśnicki Błażej (20) z Ostrożenia, matka już nieżyjąca, rodz.: Antoni i Apolonia oraz Klewek Agnieszka (18) zamieszkała przy szwagrze Józefie Wiśnickim, rodzice już nieżyjący, rodz.: Łukasz i Helena.

6. Gugała Andrzej (30) z Trojanowa, rodz.: Paweł i Franciszka oraz Bonicka Katarzyna (18) z Sobieszyna, rodz.: Karol i Anastazja.

7. Piras Antoni (50) wdowiec z Sokoła , rodz.: Wojciech i Zofia oraz Ochnio Małgorzata (29) z Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Kazimierz i Marianna.

8. Stefaniak Jakub (28) ur. w Swatach w par. Ryki zam. w Budach Kaleńskich, matka już nieżyjąca, rodz.: Jan i Katarzyna oraz Bozek Małgorzata (20) z Ostrożenia, rodz.: Sebastian i Marianna.

9. Wiśniewski Bartłomiej (41) wdowiec po Mariannie z Wojdałów, matka już nieżyjąca, z Jagieła, rodz.: Tomasz i Agnieszka oraz Kowalczyk z d. Ryś Marianna (39) wdowa po Andrzeju Kowalczyku zm. 3 lata temu, ur. w Życzynie, zam. w Kozicach, rodz.: Sebastian i Anna.

10. Kalbarczyk Felix (21) z Życzyna, ojciec już nieżyjący, rodz.: Kazimierz i Elżbieta oraz Włodarczyk Zofia (17) z Życzyna, rodz.: Tomasz i Agnieszka.

11. Siwek Łukasz (21) z Zarytego w par. Żelechów, rodz.: Krzysztof i Ewa Piecha oraz Mayek Rozalia (18) z Babic, rodz.: Adam i Katarzyna.

12. Łukasik Felicjan (21) z Damianowa, rodz.: Andrzej i Franciszka oraz Szemek Zofia (23) z Kozic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jakub i Krystyna.

13. Bryzek Andrzej (28) z Trojanowa, rodz.: Piotr i Jadwiga oraz Juźwiak Józefa (28) z Babic, rodz.: Jakub i Agnieszka.

14. BIeńko Benedykt (20) z Kownacicy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Szymon i Marianna oraz Papiernik Teresa (17) z Kownacicy, rodz.: Kacper i Brygida.

15. Bielecki Cyprian (40) wdowiec po Agnieszce z Kusmierzów zm. 1 rok temu, ur. w Ostrożeniu, rodz.: Ludwik i Konstancja oraz Roznicka z d. Drozd Anna (39) wdowa po Stanisławie Roznickim zm. 14 lat temu, ur. w Sokole, zam. w Ostrożeniu, rodz.: Adam i Zofia.

16. Mądry Jakub (23) z Sokoła, matka już nieżyjąca, rodz.: Grzegorz i Franciszka oraz Pałyska Józefa (19) z Kalenia, rodzice już nieżyjący, zam. przy bracie Wojciechu, rodz.: Maciej i Anastazja.

17. Flont Wojciech (19) z Damianowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Sebastian i Anastazja oraz Kot Marianna (22) ur. w Zwoli, zam. w Korytnicy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wincenty i Marianna.

18. Czechowski Jakub (19) z Kozic, matka już nieżyjąca, rodz.: Walenty i Małgorzata oraz Lechnio z d. Piecha Magdalena (20) z Woli Życkiej, wdowa po Macieju zm. 3 lata temu, rodz.: Łukasz i Krystyna.

19. Nakonieczny Walenty (26) ur. w Korytnicy, zam. w Woli Koryckiej, owczarz, matka już nieżyjąca, rodz.: Michał i Katarzyna oraz Majsterek Katarzyna (22) z Woli Koryckiej, rodz.: Leonard i Jadwiga.

20. Walędzik Ignacy (23) z Życzyna, rodz.: Szymon i Zofia oraz Czechowska Agata (20) z Kozic, matka już nieżyjąca, rodz.: Piotr i Agnieszka.

21. Babik Andrzej (40) wdowiec z Sokoła, ojciec już nieżyjący, rodz.: Krzysztof i Zofia oraz Rucka Anastazja (25) z Kalenia, matka już nieżyjąca, rodz.: Łukasz i Marianna.

22. Nakonieczny Antoni (27) z Korytnicy, zam. przy starszym bracie Janie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Franciszek i Barbara oraz Majsterek Marianna (20) służąca we dworze z Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wincenty i Klara.

23. Kobus Ignacy (23) z Kobusów w par. Maciejowice, rodz.: Stanisław i Marianna oraz Rucka Marianna (23) z Życzyna, rodz.: Wincenty i Rozalia.

24. Mucha Szymon (50) z Korytnicy, wdowiec po Mariannie z Michalaków, rodz.: Krzysztof i Agnieszka oraz Przychylska Rozalia (27) z Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Paweł i Marianna.

25. Tomaszek Sebastian (27) wdowiec z Damianowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Józef i Otolia oraz Borkowska Agnieszka (22) z Dutek, ojciec już nieżyjący, rodz.: Józef i Agnieszka.

26. Czechowski Piotr (49) z Życzyna, wdowiec po Katarzynie z Jasków zm. 5 lat temu, rodz.: Antoni i Teresa oraz Tomaszek Orszula (25) z Damianowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Józef i Otolia.

27. Wiśnioch Piotr (50) wdowiec po Agnieszce Papiernik zm. 15 lat temu, z Ostrożenia, rodz.: Kazimierz i Krystyna oraz Zegadło z d. Gromoła Joanna (36) z Ostrożenia, wdowa po Franciszku Zegadle zm. 16 lat temu, rodz.: Piotr i Franciszka.

28. Lechnio Piotr (40) z Kozic, wdowiec, ojciec już nieżyjący, rodz.: Kacper i Urszula oraz Kucharzak z d. Zduniak Marianna (42) z Życzyna, wdowa po Walentym zm. 12 lat temu, rodz.: Maciej i Franciszka.

29. Sulich Hilary (28) ur. w Kątach Kupcych par. Korytnica, zam. w Budach Ostrożeńskich, ojciec już nieżyjący, rodz.: Józef i Rozalia Delinapiówna oraz Bąk Agata (b.d.) ur. w Zalesiu, zam. w Budach Ostrożeńskich, rodz.: Maciej i Helena.

30. Lazarowicz Michał (27) z Pruzania w Rosji w Guberni Grodzyńskiej, przybyłym w 1817 roku do Polski, ogrodnik zam. w Trojanowie, rodz.: Łazarz i Anna Draiter oraz Kichnert Dorota (23) z Trojanowa, rodz.: Joan i Marianna.

31. Rzepka Franciszek (23) ur. w Potrzyniu w par. Czyżewskiej, zam. w Trojanowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Mateusz i Gertruda oraz Bieńko Marianna (17) z Trojanowa, rodz.: Michał i Klara.

32. Seret Maciej (22) ur. w Woli Koryckiej, zam. w Trojanowie zam. u wuja Józefa Olka od 18 lat, ojciec już nieżyjący, rodz.: Bartłomiej i Jadwiga Cwiklak z drugiego małż. Zowczak oraz Wiśniewska Agnieszka (17) z Jagieła, rodz.: Łukasz i Agnieszka.

33. Wąsowski Andrzej (20) ur. w Ostrożeniu par. łysobyckiej, zam. w Trojanowie, rodz.: Tomasz i Katarzyna oraz Szewczyk Rozalia (20) z Trojanowa, rodz.: Antoni i Agnieszka.

34. Kopik Grzegorz (20) z Trojanowa, rodz.: Mateusz i Marianna oraz Matyka Józef (18) ur. w Sokole, zam. w Jagiele u Bartłomieja Wiśniewskiego w służbie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Marianna.

35. Kopik Andrzej (19) z Dutek, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Jadwiga oraz Jakubasik Franciszka (23) z Babic, rodz.: Wojciech i Marianna.

36. Szewczyk Ignacy (23) z Trojanowa, rodz.: Antoni i Agnieszka oraz Jasieńska Angela (20) ur. w Sarnach w par. Żabianka, zam. w Trojanowie od lat 17, rodz.: Kacper i Salomea.

 

Śluby w Korytnicy w 1828 roku

 

1. Wiącek Kazimierz (40) wdowiec ze wsi (?-wieś wspomniana – Kalek?), rodz.: Alojzy i Helena oraz Cwiklak Kunegunda (30) z Trojanowa, matka już nieżyjąca, rodz.: Marcin i Małgorzata.

2. Skochnia Sebastian (34) pastucha ur. w Kozicach, zam. w Życzynie, rodz.: Dominik i Ewa oraz Baca Łucja (31) z Woli Życkiej, rodz.: Antoni i Teresa.

3. Krupa Franciszek (25) wdowiec z Żabianki, rodz.: Marcin i Dorota oraz Wiśniewska Julianna (25) z Trojanowa, rodz.: Antoni i Marianna.

4. Zatyka Feliks (25) z Zarytego w par. Żelechów, rodz.: Jan i Agata oraz Kowalczyk Julianna (20) z Kamionki, matka już nieżyjąca, rodz.: Paweł i Katarzyna.

5. Mayek Wawrzyniec (25) z Babic, matka już nieżyjąca, rodz.: Leonard i Agnieszka oraz Mayek Magdalena (20) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Aleksy i Petronella.

6. Garek Jan (20) z Gończyc, rodz.: Antoni i Orszula oraz Bieńko Monika (18) z Kownacicy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Szymon i Marianna.

7. Mądry Marcin (19) z Gończyc, matka już nieżyjąca, rodz.: Jan i Małgorzata oraz Płatek Marianna (22) zamieszkała przy bracie Piotrze Płatku w Ostrożeniu, rodz.: Stefan i Zofia.

8. Żaczek Tomasz (21) z Kurzelat, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Agnieszka oraz Kiliszek Anna (20) z Kurzelatów, ojciec już nieżyjący, rodz.: Szczepan i Gertruda.

9. Zegadło Mikołaj (19) z Ostrożenia, rodz.: Tomasz i Franciszka oraz Wnuczek Helena (20) z Ostrożenia, matka już nieżyjąca, rodz.: Filip i Zofia.

10. Choroś Franciszek (20) z Ostrożenia, ojciec już nieżyjący, rodz.: Karol i Agnieszka oraz Maysterek Łucja (21) ur. w Woli Koryckiej, zam. w Ostrożeniu na służbie , rodz.: Onufry i Jadwiga.

11. Błachnio Wojciech (20) ur. w Swatach w par. Ryki zam. w Budach Kaleńskich, rodz.: Wincenty i Małgorzata Rodak oraz Kobus Zofia (17) z Kątów, rodz.: Antoni i Ewa.

12. Bawolski Franciszek (24) z Woli Koryckiej , rodz.: Antoni i Klara oraz Maysterek Katarzyna (19) z Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Maciej i Marianna.

13. Kołaczek Sebastian (29) z Sokoła, matka już nieżyjąca, rodz.: Augustyn i Apolonia oraz Czamara Zofia (20) z Sokoła, rodz.: Antoni i Katarzyna.

14. Kanio Andrzej (20) z Żabianki, rodz.: Tomasz i Marianna Kalbarczyk oraz Bryzek Agnieszka (18) z Żabianki, rodz.: oj. niewiadomy i Petronella.

15. Zalech Piotr (23) z Woli Koryckiej, rodz.: Jan i Marianna oraz Maysterek Marianna (18) z Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Anastazja.

16. Grzelak Andrzej (19) z Ostrożenia, rodz.: Paweł i Marianna oraz Bielecka Elena (17) z Ostrożenia, matka już nieżyjąca, rodz.: Cyprian i Agnieszka.

17. Zegadło Jan (19) z Ostrożenia, ojciec już nieżyjący, rodz.: Franciszek i Joanna oraz Klewek Józefa (16) z Ostrożenia, ojciec już nieżyjący, rodz.: Piotr i Marianna.

18. Kowalczyk Antoni (19) z Kalenia, rodz.: Michał i Apolonia oraz Stępień Magdalena (18) z Kalenia, rodz.: Jan i Franciszka.

19. Woźniak Krzysztof (20) z Damianowa, rodz.: Marcin i Marianna oraz Kowalczyk Brygida (22) z Kozic, zostająca przy Rochu Jackiewiczu – ojczymie, rodz.: Jakub i Franciszka.

20. Głębicki Antoni (25) z Jarczowa w par. Wilczyska, rodz.: Jan i Marianna oraz Bienias Marianna (17) z Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Kacper i Marianna.

21. Kołodzieyek Onufry (20) z Kozic, matka już nieżyjąca, rodz.: Sebastian i Zofia oraz Kowalczyk Franciszka (18) z Kozic, zamieszkała przy babce – Zofii Kowalczyk, rodz.: Andrzej i Marianna.

22. Bryzek Jakub (19) z Trojanowa, rodz.: Józef i Agnieszka oraz Jędryszek Julianna (20) z Korytnicy, rodz.: Kazimierz i Krystyna.

23. Szumlewski Onufry (19) z Dutek, ojciec już nieżyjący, rodz.: Grzegorz i Tekla oraz Kopik Marianna (20) z Dutek, ojciec już nieżyjący, rodz.: Leonard i Petronella.

24. Borkowski Ludwik (26) z Dutek, ojciec już nieżyjący, rodz.: Józef i Agnieszka oraz Maraszek Małgorzata (20) z Trojanowa, matka już nieżyjąca, rodz.: Maciej i Krystyna.

25. Jurzysta Joachim (29) z Dutek, wdowiec po Krystynie z Bieńków, matka już nieżyjąca, rodz.: Ludwik i Zofia oraz Borkowska Anna (20) z Dutek, ojciec już nieżyjący, rodz.: Józef i Agnieszka.

26. Górka Anastazy Wojciech (27) zamieszkali w Żelechowie przy aptece, subiekt, rodz.: Dominik Kajetan i Tekla Katarzyńska oraz Gawkowska z d. Ptaszyńska Katarzyna (30) wdowa po Wincentym Gawkowskim, ur. w Warszawie, zam. w Życzynie, rodz.: Franciszek i Anastazja.

27. Bryzek Krzysztof (22) z Trojanowa, rodz.: Dominik i Ewa oraz Olek z d. Wiśniewska Ewa (25) wdowa po Antonim Olku, ur. w Trojanowie, zam. w Jagiele przy ojcu, matka już nieżyjąca, rodz.: Bartłomiej i Marianna.

28. Rybarczak Jan Romuald (23) ur. w Podlodowie w par. drązgowskiej, zam. w Trojanowie, ojciec już nieżyjący, młynarz, rodz.: Ignacy i Marianna oraz Osialska Justyna (22) ur. w Radoryżu, zam. w Kozicach przy matce, rodz.: Stefan i Marianna.

29. Kowalczyk Tomasz (24) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jakub i Petronella oraz Pazdziora Ewa (19) z Kurzelat, ojciec już nieżyjący, rodz.: Kazimierz i Magdalena.

30. Tomaszek Bartłomiej (45) wdowiec, ur. w Damianowie, zam. w Skrudzie, rodz.: Tomasz i Magdalena oraz Mayek Łucja (25) z Babic, rodz.: Łukasz i Ewa.

31. Pieras Jakub (19) z Sokoła, matka już nieżyjąca, rodz.: Antoni i Marianna oraz Maydyga Franciszka (19) z Sokoła, rodz.: Jan i Marianna.

32. Kucharzak Ludwik (44) ur. w Życzynie, zam. w Woli Koryckiej przy starszym bracie Łukaszu, rodz.: Walenty i Marianna oraz Woytala Helena (35) ur. w Życzynie, zam. w Woli Życkiej, rodzice już nieżyjący, rodz.: Kacper i Katarzyna.

33. Mądry Walenty (21) ur. w Sokole, ojciec już nieżyjący, rodz.: Aleksander i Marianna Babik oraz Maysterek Małgorzata (19) z Woli Koryckiej, rodz.: Andrzej i Łucja.

34. Prządka Piotr (26) z Dąbi Starej w par. Ryki, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jakub i Anastazja oraz Krawczak Teresa (16) z Rudy, rodz.: Łukasz i Marianna.

35. Krupa Łukasz (27) z Kozic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jakub i Zofia oraz Ochnio Zofia (26) z Kozic, rodz.: Mateusz i Agnieszka.

36. Gręda czyli Grędziński Franciszek (28) wdowiec z Podzamcza w par. Maciejowice, cieśla, rodz.: Mikołaj i Katarzyna oraz Jezierska Tekla (18) w Paprotni w par. Pawłowice ur. – zam. w Mościskach w par. Korytnica, rodz.: Wojciech i Orszula.

37. Krawczak Walenty (19) z Rudy, rodz.: Krzysztof i Orszula oraz Kowalczyk Ewa (29) ur. w Babicach, zam. w Rudzie, rodz.: Jan i Zofia.

 

Śluby w Korytnicy w 1829 roku

 

1. Bozek Maciej (20) z Sokoła, rodzice już nieżyjący, wyrobnik, rodz.: Piotr i Klara oraz Babik Franciszka (19) z Sokoła, rodzice już nieżyjący, rodz.: Wincenty i Dorota.

2. Bąk Kazimierz (20) ur. w Babicach, zam, w Kątach, rodz.: Sebastian i Marianna oraz Szczepaniak Tekla (19) z Żabianki, rodz.: Jacenty i Elżbieta.

3. Seret Jan (29) z Woli Koryckiej, rodzice już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Zofia oraz Fląt z d. Świtek Elżbieta (32) wdowa po Marcinie, matka już nieżyjąca, ur. w Damianowie, zam. w Korytnicy, rodz.: Marcin i Marianna.

4. Wiącek Wojciech (20) z Kalenia, rodzice już nieżyjący, zam. przy bracie Ignacym, rodz.: Franciszek i Jadwiga oraz Mądra Franciszka (27) z Sokoła, ojciec już nieżyjący, rodz.: Kazimierz i Jadwiga.

5. Jędrych Łukasz (37) wdowiec z Rossoszy w par. Ryki – zam. w Babicach, rodz.: Kajetan i Barbara oraz Mayek Ewa (23) z Babic, rodz.: Filip i Marianna.

6. Bozek Piotr (19) włościanin z Sokoła, rodz.: Sebastian i Marianna oraz Zegadło Agnieszka (22) z Ostrożenia, rodz.: Jacenty i Petronella.

7. Babik Paweł (42) wdowiec z Sokoła, rodzice już nieżyjący, rodz.: Sebastian i Ewa oraz Arlak Marianna (19) ur. w Ostrożeniu, chrzczona w kościele w Gończycach i tam zamieszkała obecnie, rodz.: Mateusz i Marianna.

8. Babik Izydor (25) z Gończyc, ojciec już nieżyjący, rodz.: Antoni i Katarzyna Niezgoda oraz Arlak Anna (16) ur. w Ostrożeniu, rodz.: Mateusz i Marianna.

9. Grelak Mateusz (19) wyrobnik z Woli Życkiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Alexy i Franciszka Woytala oraz Mańkowska Franciszka (28) ur. w Brzezinach w par. Brzeziny, zam. w Życzynie na służbie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Agnieszka.

10. Majsterek Kacper (19) z Woli Koryckiej, rodz.: Onufry i Jadwiga Wiśniewska oraz Zalech Anastazja (23) z Woli Koryckiej, rodz.: Jan i Marianna.

11. Zalech Maciej (28) z Woli Koryckiej, rodz.: Jan i Marianna Dąbrowa oraz Majsterek Marianna (21) z Woli Koryckiej, rodz.: Leonard i Jadwiga.

12. Babik Stanisław (19) z Gończyc, ojciec już nieżyjący, rodz.: Antoni i Katarzyna Niezgoda oraz Płatek Anna (18) z Ostrożenia, ojciec już nieżyjący, rodz.: Stanisław i Marianna.

13. Bany Błażej (28) ur. w Stężycy, zam. w Korytnicy u Łukasza Dzwonkowskiego – kowala, czeladnik, matka już nieżyjąca, rodz.: Antoni i Anastazja Gołaź oraz Wielgorska Julianna (18) ur. we wsi Niedziałce w par. mińskiej, zam. przy szlachcicu Wojciechu Kuczyńskim – szwagrze w Sokole, rodz.: Wojciech i Rozalia.

14. Skochniak Stanisław (22) z Kozic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Andrzej i Krystyna Jakubaszek oraz Sochacka Jadwiga (19) z Kozic, rodz.: Sebastian i Katarzyna.

15. Mądry Józef (19) z Sokoła, rodz.: Stanisław i Marianna Świtek oraz Mądra Tekla (16) z Sokoła, rodz.: Ludwik i Katarzyna.

16. Kucharzak Mikołaj (19) we wsi Komorach urodzony, ojciec już nieżyjący, rodz.: Tomasz i Teresa Zduniak oraz Łukasik Anastazja (16) z Woli Życkiej, rodz.: Stanisław i Marianna.

17. Ochnia Filip (20) z Kozic, rodz.: Jan i Marianna Kołodzieyek oraz Skochniak Marianna (19) ur. w Życzynie, zam. w Kozicach, ojciec już nieżyjący, rodz.: Andrzej i Krystyna.

18. Stoń Józef (24) ze Swatów w par. Ryki, rodz.: Kazimierz i Agnieszka Szongol oraz Stefaniak Teresa (24) ur. w Swatach w par. Ryki, zam. w Budach Kaleńskich, matka już nieżyjąca, rodz.: Jan i Katarzyna.

19. Stoń Dominik (22) ze Swatów w par. Ryki, rodz.: Jan i Urszula Nakonieczna oraz Stefaniak Marianna (27) ur. w Swatach w par. Ryki, zam. w Budach Kaleńskich, matka już nieżyjąca, rodz.: Jan i Katarzyna.

20. Pera Adam (23) z Woli Życkiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Augustyn i Jadwiga Rucka oraz Walędzik Antonina (23) z Życzyna, rodz.: Szymon i Zofia.

21. Stępień Leonard (27) z Kalenia, rodz.: Jan i Franciszka Kaszprzak oraz Kołaczek Orszula (23) z Sokoła, matka już nieżyjąca, rodz.: Augustyn i Małgorzata.

22. Niezgoda Maciej (22) z Ostrożenia, ojciec już nieżyjący, rodz.: Walenty i Zuzanna oraz Babik Marianna (17) z Sokoła, rodzice już nieżyjący, rodz.: Wincenty i Dorota.

23. Pasik Kacper (19) z Ostrożenia, rodz.: Wojciech i Teresa Bielecka oraz Niezgoda Agnieszka (16) z Ostrożenia, ojciec już nieżyjący, rodz.: Walenty i Zuzanna.

24. Mankowski Wincenty (19) z Komór, rodz.: Mikołaj i Marianna Dutek oraz Wasek Zofia (19) z Życzyna, ojciec już nieżyjący, rodz.: Kacper i Katarzyna.

25. Majsterek Grzegorz (26) z Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Andrzej i Łucja Kuper oraz Babik Józefa (19) z Sokoła, matka już nieżyjąca, rodz.: Andrzej i Katarzyna.

26. Szewczyk Jan (21) z Trojanowa, rodz.: Bartłomiej i Petronella Mazur oraz Rybicka Teresa (21) ur. w Trojanowie, zam. w Maydanie Trojanowskim, ojciec już nieżyjący, rodz.: Grzegorz i Tekla.

27. Ochnia Walenty (25) z Życzyna, rodz.: Mikołaj i Marianna Gula oraz Grundek Marianna (19) z Kozic, rodz.: Sebastian i Jadwiga.

28. Tomaszek Jan (27) ur. w Korytnicy, zam. w Damianowie, rodz.: Walenty i Zofia Flont oraz Cwiklak Petronella (20) z Korytnicy, rodz.: Józef i Katarzyna.

29. Cwiklak Leonard (24) z Korytnicy, rodz.: Józef i Katarzyna Krzysztoszek oraz Tomaszek Marianna (18) z Korytnicy, rodz.: Antoni i Marianna.

30. Świtek Wojciech (25) z Damianowa, rodzice już nieżyjący, zam. przy starszym bracie Tomaszu, rodz.: Jan i Franciszka Łukasik oraz Łukasik Orszula (21) z Damianowa, rodz.: Andrzej i Franciszka.

31. Świtek Błażej (19) z Damianowa, rodzice już nieżyjący, zam. przy starszym bracie Tomaszu, rodz.: Jan i Franciszka Łukasik oraz Kania Katarzyna (19) z Kozic, rodz.: Antoni i Katarzyna.

32. Mucha Józef (27) z Wilczysk w par. Wilczyska, zam. w Kotłówce w par. Żelechów, ojciec już nieżyjący, rodz.: Kajetan i Barbara Filipek oraz Wesołowska Józefa (17) z Kamionki, ojciec już nieżyjący, rodz.: Benedykt i Marianna.

33. Jurzysta Sebastian (19) z Dutek, rodz.: Andrzej i Franciszka Kowalczyk oraz Koztera Jadwiga (19) z Trojanowa, rodz.: Paweł i Marianna.

34. Zaczek Maciej (19) ze Skrudy, rodz.: Wojciech i Teresa Dutek oraz Mayek Józefa (19) z Babic, rodz.: Filip i Marianna.

35. Klewek Paweł (31) z Ostrożenia, matka już nieżyjąca, rodz.: Sebastian i Krystyna Roznicka oraz Bielecka Anastazja (28) z Ostrożenia, ojciec już nieżyjący, rodz.: Maciej i Łucja.

36. Wiśnioch Benedykt (19) z Ostrożenia, matka już nieżyjąca, rodz.: Piotr i Agnieszka Papiernik oraz Wnuczek Katarzyna (17) z Ostrożenia, rodz.: Filip i Marianna.

37. Gradasz Mateusz (45) wdowiec z Sokoła, rodzice już nieżyjący, rodz.: Franciszek i Franciszka oraz Papiernik Zuzanna (30) z Kownacicy, rodzice już nieżyjący, rodz.: Paweł i Marianna.

38. Szewczyk Roch (35) wdowiec z Trojanowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Marianna Chęć oraz Adasik Agnieszka (23) z Siedlec w par. Końskowola, zam. w Żabiance, rodz.: Jakub i Marianna.

39. Łabęcki Bartłomiej (42) wdowiec, rodzice już nieżyjący, owczarz ur. w Miastkowie w par. Miastków, zam. w Życzynie, rodz.: Jan i Katarzyna oraz Krzysztoszek z d. Piurkowska Cecylia (26) wdowa po Bartłomieju Krzysztoszku zm. 5 lat temu, ur. w Poniatowie w par. Chodel, zam. w Woli Życkiej, rodz.: Stanisław i Krystyna.

40. Jóźwiak Jakub (41) wdowiec z Babic, rodzice już nieżyjący, rodz.: Piotr i Ewa oraz Bano z d. Kania Krystyna (37) wdowa po Wojciechu Banym zm. 3 lata temu, ur. w Brzezinach, zam. w Babicach, rodz.: Wojciech i Zofia.

 

Śluby w Korytnicy w 1830 roku

 

1. Owcarczyk Bartłomiej (22) z Korytnicy, matka już nieżyjąca, rodz.: Maciej i Teresa oraz Fląt Józefa (19) z Korytnicy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Krzysztof i Anastazja.

2. Papiernik Karol (36) ur. w Kownacicy, zam. w Sokole, rodzice już nieżyjący, rodz.: Maciej i Zofia oraz Mądra z d. Świtek Józefa (35) wdowa po Bartłomieju Mądrym, ur. w Damianowie, zam. w Sokole, rodz.: Piotr i Apolonia.

3. Hyży Jan (19) z Kownacicy, rodz.: Michał i Marianna oraz Pieras Marianna (17) z Sokoła, rodz.: Stanisław i Konstancja.

4. Tomaszek Grzegorz (20) z Korytnicy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Andrzej i Marianna Zowczak oraz Tomaszek Agnieszka (20) z Korytnicy, rodz.: Wawrzyniec i Jadwiga.

5. Dziuba Maciej (20) wyrobnik ur. w Dutkach, zam. w Trojanowie, rodz.: oj. niewiadomy i Franciszka Dziubak oraz Kosiecz Tekla (19) ur. w Sopołowie w par. błotnickiej, zam. w Trojanowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Piotr i Marianna.

6. Maisterek Wojciech (20) z Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wit i Klara oraz Jagiełka Agnieszka (20) z Korytnicy, rodz.: Mateusz i Marianna.

7. Bednarczyk Krzysztof (20) z Kurzelat, rodz.: Józef i Agnieszka oraz Paździora Józefa (17) z Kurzelat, ojciec już nieżyjący, rodz.: Kazimierz i Magdalena.

8. Lisek Andrzej (20) lokaj ur. w Łąkach w par. Górzno, zam. w Chotyni, rodz.: Kazimierz i Rozalia Metera oraz Olek Antonina (16) z Trojanowa, rodz.: oj. niewiadomy i Rozalia.

9. Bienias Paweł (20) z Woli Koryckiej, rodz.: Jan i Agnieszka Maisterek oraz Tomaszek Antonina (20) z Damianowa, rodz.: Walenty i Zofia.

10. Kowalczyk Kazimierz (27) z Damianowa, rodzice już nieżyjący, rodz.: Michał i Franciszka oraz Świtek Józefa (22) z Damianowa, rodz.: Kacper i Zofia.

11. Zduniak Piotr (19) z Życzyna, rodz.: Maciej i Katarzyna oraz Kołodzieyek Ewa (17) z Kozic, rodz.: Jan i Agnieszka.

12. Kucharski Józef (19) z Woli Życkiej, rodz.: Łukasz i Marianna oraz Czechowska Katarzyna (21) z Kozic, matka już nieżyjąca, rodz.: Walenty i Małgorzata.

13. Baca Tomasz (22) z Woli Życkiej, rodz.: Antoni i Teresa oraz Zduniak Elżbieta (22) z Życzyna, rodz.: Maciej i Katarzyna.

14. Woźniak Andrzej (25) ur. w Chęcinach w par. Górzno, zam. w Korytnicy, rodz.: Franciszek i Franciszka oraz Mucha Józefa (18) z Korytnicy, rodz.: Kazimierz i Marianna.

15. Błachnio Wojciech (22) wdowiec ur. w Swatach w par. Ryki, zam. w Budach Kaleńskich, rodz.: Wincenty i Małgorzata oraz Kaleńska Agnieszka (18) ur. w Kletni w par. Stężyca, zam. w Budach Kaleńskich, rodz.: Jakub i Zofia.

16. Stępień Stanisław (20) z Ostrożenia, ojciec już nieżyjący, rodz.: Michał i Teresa oraz Bielecka Agnieszka (20) z Ostrożenia, matka już nieżyjąca, rodz.: Błażej i Katarzyna.

17. Maiek Józef (19) z Babic, rodz.: Filip i Marianna Bieńko oraz Grzyb Brygida Tekla (25) z Kurzelat, rodzice już nieżyjący, rodz.: Sebastian i Teresa.

18. Maiek Stefan (24) z Babic, rodz.: Wawrzyniec i Marianna oraz Kuśmierczak Anna (20) z Babic, rodz.: oj. niewiadomy i Krystyna.

19. Ragus Jan (28) z Kątów, rodz.: Jakub i Marianna oraz Bednarczyk Józefa (17) z Kurzelat, rodz.: Józef i Agnieszka.

20. Koztera Kazimierz (32) z Trojanowa, matka już nieżyjąca, rodz.: Andrzej i Franciszka oraz Gugała Marianna (20) z Trojanowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jakub i Zofia.

21. Czamara Mateusz (19) z Grabowa w par. Grabów, zam. w Sokole, rodz.: Andrzej i Marianna Wolska oraz Bieńko Marianna (17) z Sokoła, rodz.: Antoni i Apolonia.

22. Łukomski Antoni (36) ochrzony w 1820 roku w Żelechowie, zam. w Rykach, rodziców niewiadomych – szewc, rodz.: b.d. i b.d. oraz Małecka z d. Bichta Apolonia (25) z Rudy, wdowa po Kazimierzu Małeckim zm. 7 lat temu, rodz.: Bernard i Petronella.

23. Piórkowski Stanisław (50) wdowiec z Woli Koryckiej, gonciarz, rodzice już nieżyjący, rodz.: Franciszek i Jadwiga oraz Czechowska z d. Piecha Magdalena (24) wdowa po Jakubie Czechowskim zm. 4 lata temu, z Woli Życkiej, rodz.: Łukasz i Gertruda.

24. Bienias Wojciech (24) z Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jakub i Agnieszka Zowczak oraz Zalech Barbara (16) z Jamielnego w par. Stoczek pochodząca, zam. w Woli Koryckiej, rodz.: Jakub i Marianna.

25. Kostrzewa Mateusz (23) ur. w Trojanowie, zam. w Korytnicy przy wuju Kazimierzu Musze, rodzice już nieżyjący, rodz.: Walenty i Franciszka oraz Szemek Julianna Józefa (16) z Woli Koryckiej, rodz.: Józef i Franciszka.

26. Matyka Bonifacy (27) z Germanicy w par. Wilczyska, zam. w Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Marianna Karpieńska oraz Krukowska Angela (24) ur. w Zbuczynie w par. Zbuczyn, zam. w Woli Koryckiej, rodz.: Ignacy i Franciszka.

27. Wiśniewski Antoni (72) wdowiec po Mariannie zm. w 1830 roku w Trojanowie, z Trojanowa, rodzice już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Magdalena oraz Wiśniewska z d. Bieńko Anna (26) wdowa po Janie Wiśniewskim, z Trojanowa, rodz.: Łukasz i Krystyna.

28. Piasecki Grzegorz Kazimierz (23) ur. w Giżycach w par. Kock, zam. w Mice u Szymona Bielskiego – młynarza, czeladnik, rodz.: Mateusz i Jadwiga oraz Ryx Marianna (27) ur. w Kębłach w par. Wąwolnica, zam. przy wuju Szymonie Bielskim na Mice, szlachcianka, rodzice już nieżyjący, rodz.: Jan i Katarzyna.

29. Mayek Leonard (55) wdowiec po Agnieszce zm. w 1827 roku, z Babic, rodzice już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Marianna oraz Kowalczyk Marianna (33) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jakub i Petronella.

30. Cukrowski Stanisław (30) ur. w Modliborzycach, zam. w Korytnicy od lat 18, wyrobnik, rodz.: Michał i Marianna Wasilewska oraz Tomaszek Katarzyna (17) ur. w Kozicach, zam. w Damianowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Andrzej i Agnieszka.

31. Woźniak Stefan (50) wdowiec po Franciszce zm. w Damianowie w tym roku, z Damianowa, rodzice już nieżyjący, rodz.: Łukasz i Brygida oraz Kowalczyk Ewa (34) wdowa po Piotrze Kowalczyku zm. 2 lata temu, z Damianowa, rodzice już nieżyjący, rodz.: Mikołaj i Anastazja.

32. Przechodzień Wojciech (27) wdowiec ur. w Brzyscach w par. Stężyca, zam. w Życzynie, wyrobnik, rodz.: Szczepan i Marianna oraz Rucka z d. Pawłowska Marianna (40) wdowa po Macieju Ruckim zm. 2 lata temu, ur. w Pawłowicach w par. Pawłowice, zam. w Woli Życkiej, rodz.: Wojciech i Katarzyna.

33. Grzegorczyk Onufry (20) z Kamionki, rodz.: Błażej i Marianna Mayek oraz Żaczek Katarzyna (17) ze Skrudy, rodz.: Wojciech i Teresa.

34. Grużdż Adam (54) wdowiec, kontroller handlu z Kraśnika w lubelskiem, rodz.: Adam i Izabela Wisleich oraz Wroczyńska Magdalena (20) ur. w Warszawie, zam. w Życzynie, matka już nieżyjąca, zam. przy Wiktorze Wroczyńskim, rodz.: Wiktor i Anna.

35. Kurek Józef (30) wdowiec z Podebłocia w par. Brzeziny, rodzice już nieżyjący, rodz.: Piotr i Marianna Błachnio oraz Grelak Marianna (23) z Woli Życkiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Alexy i Franciszka.

36. Bryzek Józef (50) wdowiec po Agnieszce zm. w 1829 roku, z Trojanowa, rodz.: Kazimierz i Agnieszka oraz Mańkowska z d. Lechnio Apolonia (40) wdowa po Bartłomieju zm. 4 lata temu, ojciec już nieżyjący, z Kozic, rodz.: Michał i Krystyna.

37. Lechnio Jakub (20) z Kozic, matka już nieżyjąca, rodz.: Piotr i Marianna Kowalczyk oraz Kucharska Marianna (17) ur. w Życzynie, zam. w Kozicach, ojciec już nieżyjący, rodz.: Walenty i Marianna.

38. Lechnio Maciej (19) z Kozic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Michał i Krystyna Macieiak oraz Wiśniewska Katarzyna (17) z Jagieła, matka już nieżyjąca, rodz.: Bartłomiej i Marianna.

39. Hyży Kacper (32) ur. w Sobolewie w par. Maciejowice, zam. w Ostrożeniu, szynkarz, rodz.: Michał i Marianna Pielak oraz Pazieska z d. Siwińska Magdalena (33) wdowa po Szymonie Pazieskim, ur. w Łagowie w par. zbylutkiey, zam. w Ostrożeniu, rodz.: Stefan i Rozalia.

40. Jurzysta Józef (30) z Dutek, matka już nieżyjąca, rodz.: Krzysztof i Franciszka oraz Kowalczyk Magdalena (16) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Krzysztof i Julianna.

 

Śluby w Korytnicy w 1831 roku

 

1. Seret Marcin (32) z Dutek, rodz.: Ludwik i Zofia oraz Warowna Rozalia (22) ur. w Rososzy w par. Ryki, zam. w Dutkach, rodz.: Kazimierz i Magdalena.

2. Stawski Tadeusz (55) pastucha wiejski z Trojanowa, wdowiec, rodz.: Walenty i Justyna oraz Fląt Krystyna (26) ur. w Damianowie, zam. w Trojanowie, rodz.: Tomasz i Katarzyna.

3. Mróz Kacper (25) ze Skrudy, rodz.: Maciej i Barbara oraz Głodek Józefa (20) z Kurzelat, rodz.: Maciej i Katarzyna.

4. Flisek Stefan (38) wdowiec z Gończyc, rodzice już nieżyjący, rodz.: Piotr i Apolonia oraz Bożek Agnieszka (22) z Sokoła, rodz.: Jakub i Teresa.

5. Sabat Andrzej (34) wdowiec z Trojanowa, rodzice już nieżyjący, rodz.: Melchior i Agnieszka oraz Borkowska z d. Bryzek Marianna (36) wdowa po Wojciechu Borkowskim zm. 7 lat temu, ur. w Trojanowie, zam. w Dutkach, rodz.: Bartłomiej i Katarzyna.

6. Szczepaniak Tomasz (23) z Żabianki, ojciec już nieżyjący, rodz.: Benedykt i Jadwiga oraz Beczek Klara Marianna (25) ur. w Zwadniku w par. Okrzeja, zam. w Trojanowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Mikołaj i Marianna.

7. Grudniak Wincenty (25) z Żabianki, rodz.: Jakub i Katarzyna Sabat oraz Jasieńska Marianna (21) z Trojanowa, rodz.: Kacper i Katarzyna.

8. Krupa Jan (25) ur. w Kozicach, zam. w Żabiance, rodz.: Marcin i Dorota Kostrzewa oraz Rybicka Apolonia (21) z Majdana Trojanowskiego, ojciec już nieżyjący, rodz.: Grzegorz i Tekla.

9. Bichta Adam (20) z Żabianki, ojciec już nieżyjący, rodz.: Bernard i Petronella Krawczak oraz Grudniak Agnieszka (18) z Żabianki, rodz.: Jakub i Krystyna.

10. Zduniak Wojciech (58) wdowiec z Życzyna, rodzice już nieżyjący, rodz.: Maciej i Franciszka oraz Wasek z d. Zduniak Katarzyna (40) wdowa po Kacprze zm. 7 lat temu, z Życzyna, rodz.: Wojciech i Anastazja.

11. Zaczek Walenty (48) z Rudy, rodz.: Józef i Marianna Kowalczyk oraz Kalbarczyk z d. Mayek Katarzyna (30) wdowa po Wawrzyńcu Kalbarczyku zm. w 1826 roku, ur. w Babicach, zam. w Skrudzie, rodz.: Grzegorz i Ewa.

12. Grzelak Antoni (34) wdowiec po Mariannie z Mayków z Rudy, rodz.: Szczepan i Marianna oraz Mayek Marianna (23) z Babic, rodz.: Bartłomiej i Jadwiga.

13. Sokołowski Kazimierz (19) ur. w Woli Życkiej, zam. w Budach Kaleńskich, kolonista, ojciec już nieżyjący, rodz.: Piotr i Marianna oraz Paszkowska Tekla (20) ur. w Woli Koryckiej, zam. w Budach Kaleńskich, matka już nieżyjąca, rodz.: Marcin i Klara.

14. Pyra Krzysztof (40) wdowiec ur. w Brzezinach w par. Brzeziny, zam. w Żabiance, rodz.: Wojciech i Agata oraz Michałek z d. Marcysek Agnieszka (30) wdowa po Marcinie zm. 2 lata temu, który zmarł w więzieniu w Lublinie w 1829 roku, ur. w Swatach w par. Ryki, zam. w Babicach, rodz.: Sebastian i Elżbieta.

15. Wiśnicki Józef (45) wdowiec z Ostrożenia, ojciec już nieżyjący, rodz.: Andrzej i Teresa Papiernik oraz Kudenich Cencelia (34) ur. w Zadybiu w par. Żelechów, zam. w Ostrożeniu na służbie, rodzice już nieżyjący, rodz.: Ignacy i Marianna.

16. Skochniak Augustyn (27) ur. w Kozicach, zam. w Życzynie, rodzice już nieżyjący, owczarz, rodz.: Dominik i Ewa Kosmala oraz Pera Zofia (37) z Woli Życkiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Augustyn i Jadwiga.

17. Jasek Maciej (44) wdowiec po Brygidzie zm. w roku bieżącym, rodzice już nieżyjący, z Woli Życkiej, rodz.: Sebastian i Katarzyna oraz Łukasik z d. Szemek Zofia (27) wdowa po Feliksie zm. w Kolonii Jeziorach w 1828 roku, z Kozic, rodz.: Jakub i Krystyna.

18. Niezgoda Tomasz (24) wdowiec z Gończyc, ojciec już nieżyjący, rodz.: Piotr i Jadwiga oraz Pasik Marianna (16) z Ostrożenia, matka już nieżyjąca, rodz.: Tomasz i Jadwiga.

19. Różniecki Marcin (20) z Ostrożenia, ojciec już nieżyjący, rodz.: Stanisław i Anna Drozd oraz Zegadło Agnieszka (17) z Ostrożenia, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Zofia.

20. Szemek Andrzej (22) ur. w Kozicach, zam. w Życzynie, rodzice już nieżyjący, rodz.: Jakub i Krystyna oraz Rybak Józefa (21) z Życzyna, rodzice już nieżyjący, rodz.: Ambroży i Jadwiga.

21. Stefaniak Jan (72) kolonista ur. w Swatach w par. Ryki, zam. w Budach Kaleńskich, wdowiec, rodz.: Szymon i Ewa oraz Sobol z d. Kiełbaska Magdalena (40) wdowa po Tomaszu Sobolu zm. w Swatach w par. Ryki w 1830 roku, ur. w Swatach w par. Ryki, zam. w Budach Kaleńskich, rodz.: Jan i Marianna.

22. Tomaszek Łukasz (27) z Korytnicy, matka już nieżyjąca, rodz.: Sebastian i Agata oraz Czechowska Joanna (22) ur. w Kozicach, zam. w Babicach, rodz.: Stanisław i Marianna.

23. Bielecki Błażej (45) z Ostrożenia, rodzice już nieżyjący, rodz.: Ludwik i Konstancja oraz Jańczyk Marianna (40) ur. w Rossoszy w par. Ryki, zam. w Ostrożeniu, chrzczona w kościele nowodworskim w roku bieżącym, służąca, rodz.: Jan i Rozalia.

24. Nitka Kacper (20) z par. Wilczyska, rodz.: Walenty i Katarzyna Karpieńska oraz Wiśniewska Teresa (16) z Ostrożenia, matka już nieżyjąca, rodz.: Józef i Marianna.

 

Śluby w Korytnicy w 1832 roku

 

1. Wiącek Kazimierz (43) wdowiec, wyrobnik z Kalenia, rodzice już nieżyjący, rodz.: Alojzy i Helena oraz Mądra Jadwiga (27) z Sokoła, ojciec już nieżyjący, rodz.: Alexander i Marianna .

2. Jańczy Tomasz (32) z Trojanowa, rodzice już nieżyjący, rodz.: Krzysztof i Dorota oraz Wąsowska Marianna (21) z Trojanowa, matka już nieżyjąca, rodz.: Józef i Katarzyna .

3. Perko Szczepan (24) wdowiec ur. w Brzezinach w par. Brzeziny, zam. w Życzynie, rodzice już nieżyjący, rodz.: Leonard i Zofia oraz Piecha Franciszka (24) z Życzyna, rodzice już nieżyjący, rodz.: Józef i Marianna .

4. Łukasik Andrzej (28) z Damianowa, rodzice już nieżyjący, rodz.: Jan i Agata oraz Mucha Antonina (20) z Korytnicy, rodz.: Piotr i Ewa .

5. Głowienka Łukasz (20) ur. w Owni w par. Ryki, zam. w Skrudzie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jakub i Marianna oraz Mayek z d. Bednarczyk Agnieszka (36) wdowa po Stanisławie Mayku, z Babic, rodz.: Jan i Helena .

6. Owcarczyk Wojciech (20) z Korytnicy, matka już nieżyjąca, rodz.: Maciej i Teresa oraz Cybulska Teresa (19) z Korytnicy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Franciszek i Małgorzata .

7. Tomaszek Bartłomiej (21) z Damianowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Andrzej i Jadwiga oraz Jędrych Franciszka (18) z Korytnicy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Bartłomiej i Barbara .

8. Kopik Stanisław (28) z Trojanowa, rodz.: Jakub i Jadwiga oraz Wałachowska Rozalia (17) ur. w Jagiele, zam. w Trojanowie, rodz.: Błażej i Joanna .

9. Łukasik Błażej (40) z Godzisza, wdowiec po Agnieszce z Olszewskich, rodzice już nieżyjący, rodz.: Kacper i Julianna Oliwa oraz Kowalczyk z d. Stępień Magdalena (22) z Kalenia, wdowa po Antonim Kowalczyku zm. w 1830 roku, matka już nieżyjąca, rodz.: Jan i Franciszka .

10. Zieleniecki Jan (22) kolonista z Bud Żelechowskich w par. Żelechów, rodz.: Jacenty i Marianna oraz Klewek Marianna (17) z Ostrożenia, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jakub i Agnieszka .

11. Mayek Andrzej (26) z Babic, matka już nieżyjąca, rodz.: Leonard i Katarzyna oraz Mayek Marianna (20) z Babic, rodz.: Adam i Katarzyna .

12. Pyros Antoni (58) wdowiec, rodzice już nieżyjący, z Sokoła, wyrobnik, rodz.: Krzysztof i Elżbieta oraz Tomaszek z d. Kozicka Agata (35) wdowa po Józefie Tomaszku, ur. w Mice, zam. w Korytnicy, rodz.: Antoni i Anna .

13. Skochniak Stanisław (25) wdowiec po Jadwidze z Sochackich zm. w 1830 roku, ojciec już nieżyjący, z Kozic, rodz.: Andrzej i Katarzyna Jakubaszek oraz Kuyda Marianna (17) z Babic, rodz.: Antoni i Anastazja .

14. Zduniak Sebastian (19) z Życzyna, matka już nieżyjąca, rodz.: Wawrzyniec i Franciszka oraz Pero Agata (19) ur. w Oleksowie w par. Oleksów, zam. w Budach Kaleńskich, rodz.: Sebastian i Agnieszka .

15. Baca Bartłomiej (20) z Woli Życkiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Antoni i Teresa oraz Czechowska Marianna (19) z Życzyna, rodz.: Szymon i Agata .

16. Zegadło Andrzej (33) wdowiec z Ostrożenia, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Jadwiga oraz Pieras Elżbieta (24) z Sokoła, matka już nieżyjąca, rodz.: Antoni i Urszula .

17. Kiliszek Józef (29) z Kurzelat, ojciec już nieżyjący, rodz.: Stefan i Gertruda Oslicha oraz Ragus Marianna (16) ze Skrudy, rodz.: Walenty i Katarzyna .

18. Jakubaszek Józef (20) kolonista ur. w Kozicach, zam. w Budach Kaleńskich, rodz.: Walenty i Marianna oraz Mańkowska Józefa (18) z Komór, rodz.: Mikołaj i Marianna .

19. Rudnik Roch (26) z Rudy, matka już nieżyjąca, rodz.: Jakub i Agnieszka oraz Kania Katarzyna (21) z Żabianki, rodz.: Tomasz i Marianna .

20. Paszkowski Walenty (23) ur. w Woli Koryckiej, zam. w Budach Kaleńskich, matka już nieżyjąca, rodz.: Marcin i Klara Dąbrowa oraz Jakubaszek Jadwiga (16) ur. w Sokole, zam. w Budach Kaleńskich, rodz.: Walenty i Marianna .

21. Mayek Krzysztof (25) z Babic, rodz.: Grzegorz i Ewa oraz Kowalczyk Józefa (21) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Józef i Klara .

22. Kosmala Józef (34) z Kozic, rodz.: Antoni i Anastazja oraz Kołodzieyek Magdalena (24) z Kozic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Sebastian i Zofia .

23. Bryzek Jan (27) z Trojanowa, matka już nieżyjąca, rodz.: Józef i Agnieszka oraz Mazurek Ewa (22) ur. w Bełżycach, zam. w Trojanowie, rodz.: Maciej i Katarzyna .

24. Okleja Szczepan (24) z Kobusów w par. Maciejowice, rodz.: Tomasz i Rozalia oraz Bienias Agnieszka (18) z Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jakub i Agnieszka .

25. Jurzysta Łukasz (27) z Dutek, matka już nieżyjąca, rodz.: Ludwik i Zofia oraz Dąbrowa Katarzyna (21) z Dutek, rodz.: Wojciech i Magdalena .

26. Tomaszek Jan (30) wdowiec ur. w Korytnicy, zam. w Damianowie, matka już nieżyjąca, rodz.: Walenty i Zofia Fląt oraz Zowczak Józefa (18) z Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Benedykt i Marianna .

27. Pazik Andrzej (20) z Ostrożenia, matka już nieżyjąca, rodz.: Tomasz i Jadwiga Mądra oraz Kołaczek Franciszka (16) z Sokoła, rodz.: Augustyn i Marianna .

28. Koztera Paweł (23) z Trojanowa, rodz.: Sebastian i Elżbieta Olek oraz Wiśniewska Rozalia (16) z Trojanowa, rodz.: Jan i Józefa .

29. Tomaszek Benedykt (24) z Trojanowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Krzysztof i Teresa oraz Ołdakowska Helena (19) ur. w Paprotni w par. Pawłowice, zam. w Korytnicy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Franciszek i Magdalena .

30. Osieński Michał (36) wdowiec z Korytnicy, matka już nieżyjąca, rodz.: Stanisław i Marianna Tomaszek oraz Świtek Marianna (30) ur. w Damianowie, zam. w Korytnicy, rodzice już nieżyjący, rodz.: Marcin i Marianna .

31. Stępień Bartłomiej (33) z Kalenia, matka już nieżyjąca, rodz.: Jan i Franciszka oraz Pawlak Marianna (24) ur. w Sobolewie w par. Maciejowice, zam. w Budach Kaleńskich, rodz.: Tomasz i Barbara .

32. Irzykowski Walenty (34) ur. we wsi Dęblinie w par. Bobrowniki, zam. w Kozicach, szynkarz, rodz.: Adam i Kunegunda oraz Soierska z d. Lawendowska Marianna (30) ur. w Rzyzynie w par. Rzyzyn, zam. w Kozicach, rodzice już nieżyjący, rodz.: Franciszek i Marianna .

33. Świderski Jan (25) zam. w Ostrowie Szlacheckim, ur. w Kierzkowskiem w par. Rudno, zam. we wsi szlacheckiej Jagodne Chojeczno na części szlacheckiej, rodz.: Walenty Józef i Katarzyna Jaziułkowska oraz Kosińska Angela Ewa (19) szlachcianka ur. w Woli Okrzejskiej w par. Okrzeja, zam. w Dutkach, rodz.: Antoni i Marianna .

34. Flont Jan (39) wdowiec z Korytnicy, rodzice już nieżyjący, rodz.: Sebastian i Anastazja oraz Mucha Anastazja (22) z Korytnicy, rodzice już nieżyjący, rodz.: Szymon i Marianna .

35. Mróz Krzysztof (40) wdowiec, młynarz z Olszyniaka, rodz.: Antoni i Katarzyna oraz Zaczek Marianna (26) ur. w Kamionce, zam. w Olszyniaku, ojciec już nieżyjący, rodz.: Maciej i Marianna .

36. Kuzma Franciszek (38) ur. w Łaskarzewie w par. Łaskarzew, zam. w Kownacicy, rodzice już nieżyjący, rodz.: Maciej i Marianna oraz Bieńko z d. Fliszka Angela (35) wdowa po Andrzeju zm. w 1831 roku w Kownacicy, rodz.: Antoni i Apolonia .

37. Kowalczyk Antoni (33) wdowiec z Kozic, rodzice już nieżyjący, rodz.: Jakub i Franciszka oraz Mucha z d. Pachilska Rozalia (33) wdowa po Szymonie zm. w 1831 roku w Korytnicy, ojciec już nieżyjący, ur. w Woli Koryckiej, zam. w Korytnicy, rodz.: Paweł i Marianna .

38. Mucha Tomasz Wawrzyniec (27) wyrobnik ur. w Korytnicy, zam. w Dutkach, rodz.: Piotr i Ewa Pieniak oraz Jurzysta Marianna (20) z Dutek, rodz.: Szymon i Marianna .

39. Zaręba Wojciech (33) wdowiec ur. w Tuchowiczu w par. Tuchowicz, zam. w Trojanowie, tkacz, ojciec już nieżyjący, rodz.: Paweł i Magdalena oraz Trzeszkowska Petronella Monika (25) z Korytnicy, matka już nieżyjąca, rodz.: Kazimierz i Magdalena .

40. Gradasz Jan (26) wdowiec z Sokoła, rodzice już nieżyjący, rodz.: Mateusz i Marianna oraz Klewek z d. Zegadło Zofia (30) wdowa z Ostrożenia, orr, rodz.: Jan i Marianna .

41. Kocot Józef (19) z Kozic, rodz.: Kacper i Marianna oraz Zduniak z d. Kołodzieyek Ewa (18) wdowa po Piotrze zm. w Życzynie w 1831 roku, z Kozic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Agnieszka .

42. Gugała Filip (19) z Życzyna, rodz.: Sebastian i Marianna oraz Lechnio Agata (18) z Kozic, matka już nieżyjąca, rodz.: Piotr i Marianna .

43. Piecha Karol (30) zam. przy starszym bracie Łukaszu w Woli Życkiej, rodzice już nieżyjący, rodz.: Andrzej i Marianna oraz Kołodzieyek Ewa (17) z Kozic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Grzegorz i Marianna .

44. Grundek Jan (26) z Kozic, rodz.: Sebastian i Jadwiga oraz Czechowska Franciszka (25) z Kozic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Florian i Marianna .

45. Krupa Onufry (24) ur. w Kozicach, zam. w Żabiance, ojciec już nieżyjący, rodz.: Marcin i Dorota oraz Wiącek Józefa (17) z Kalenia, rodz.: Grzegorz i Marianna .

46. Kania Antoni (21) z Żabianki, ojciec już nieżyjący, rodz.: Andrzej i Marianna oraz Wiśniewska Anastazja (19, matka już nieżyjąca) ur. w Trojanowie, zam. w Grondzie Trojanowskim, rodz.: Kazimierz i Gertruda .

47. Kowalczyk Paweł (23) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Józef i Klara Mróz oraz Bano Marianna Konstancja (18) ur. w Brzezinach w par. Brzeziny, zam. w Babicach, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Krystyna .

48. Grudniak Józef (23) z Żabianki, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jakub i Krystyna oraz Borkowska Anna (16) z Dutek, rodz.: Józef i Tekla .

49. Pielacha Mateusz (22) ur. w Rokitnej w par. Stężyca, ochrzczony w par. Brzeziny, zam. w Budach Kaleńskich, ojciec już nieżyjący, rodz.: Leonard i Józefa oraz Bozek Józefa (18) ur. w Sokole, zam. w Budach Kaleńskich, rodz.: Franciszek i Marianna .

50. Maiek Stefan (27) z Babic, rodz.: Łukasz i Ewa Bednarczyk oraz Mróz Marianna (19) ze Skrudy, rodzice już nieżyjący, zam. przy dziadu Grzegorzu mającym 70 lat, rodz.: Maciej i Barbara .

51. Dąbrowa Benedykt (50) wdowiec z Woli Koryckiej, rodzice już nieżyjący, rodz.: Antoni i Katarzyna oraz Kowalczyk z d. Baryna Apolonia (44) z Kalenia, wdowa po Michale, rodz.: Sebastian i Franciszka .

52. Majek Adam (24) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Maciej i Małgorzata oraz Gruz Jadwiga (16) z Babic, rodz.: Andrzej i Teresa .

53. Kuleński Mateusz (19) ur. w Kletni w par. Stężyca, zam. w Budach Kaleńskich, rodz.: Jakub i Józefa Cwiklak oraz Kucharska Marianna (18) z Komór, ojciec już nieżyjący, rodz.: Tomasz i Teresa .

54. Podolski Franciszek Łukasz (21) ur. w Przesmyku w par. Kłoczew, zam. w Dębniaku, młynarz, ojciec już nieżyjący, rodz.: Łukasz i Marianna Szczepaniak oraz Dziewieńska Jadwiga Angela (18) ur. w Podborzu w par. Kurów, zam. w Trojanowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Aleksander i Marianna .

55. Kania Wawrzyniec (35) wdowiec z Bud Ostrożeńskich, ur. w Brzezinach, rodz.: Wojciech i Agata oraz Kalbarczyk z d. Krupa Katarzyna (26) ur. w Kozicach, zam. w Woli Życkiej, wdowa, rodz.: Jakub i Zofia .

56. Janaszek Antoni (26) z Babic, rodz.: Józef i Katarzyna oraz Konopka Marianna (22) z Kurzelat, rodzice już nieżyjący, rodz.: Jakub i Katarzyna .

57. Ragus Mikołaj (26) z Kątów, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jakub i Marianna oraz Kiliszek Franciszka (21) z Kurzelat, ojciec już nieżyjący, rodz.: Szczepan i Gertruda .

58. Bieńko Wojciech (19) z Trojanowa, rodz.: Michał i Klara oraz Bryzek Julianna (20) z Żabianki, rodz.: oj. niewiadomy i Agnieszka .

59. Wiśniewski Grzegorz (22) z Trojanowa, rodz.: Tomasz i Petronella oraz Jurzysta Katarzyna (21) ur. w Dutkach, zam. w Trojanowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Szymon i Małgorzata .

60. Olek Onufry (25) z Trojanowa, rodz.: Grzegorz i Katarzyna oraz Bryzek Józefa (25) z Trojanowa, rodzice już nieżyjący, rodz.: Kazimierz i Marianna .

61. Kowalczyk Sebastian (26) z Damianowa, matka już nieżyjąca, rodz.: Jan i Dorota oraz Woźniak Marianna (21) ur. w Strychu w par. Maciejowice, zam. w Korytnicy, rodz.: Franciszek i Franciszka .

62. Mayek Mikołaj (20) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Alexy i Petronella oraz Kujda Katarzyna (b.d.) z Babic, rodz.: Stanisław i Marianna .

63. Kowalczyk Filip (28) z Kozic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Łukasz i Zofia Kosmala oraz Bano z d. Grudzień Marianna (29) wdowa po Piotrze ur. w Brzezinach w par. Brzeziny, zam. w Budach Ostrożeńskich, rodzice już nieżyjący, rodz.: Marcin i Agnieszka .

64. Kępka Błażej (19) z Wylezina w par. Ryki, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wawrzyniec i Katarzyna Kalinowska oraz Bednarczyk Katarzyna (17) z Kurzelat, rodz.: Józef i Agnieszka .

65. Jaworski Tomasz (26) ur. w Wilczy Woli w par. Magnuszew, zam. w Kolonii Żelechowskiej w par. Żelechów, rodz.: Grzegorz i Franciszka oraz Pawelec Rozalia (20) ur. w Brzyscach w par. Stężyca, zam. w Budkach Korytnickich, rodz.: Wojciech i Anastazja .

66. Olek Jakub (20) z Trojanowa, matka już nieżyjąca, rodz.: Józef i Marianna oraz Szewczyk Katarzyna (20) z Trojanowa, rodz.: Antoni i Agnieszka .

 

Śluby w Korytnicy w 1833 roku

1. Fląt Jan (19) z Korytnicy, rodzice już nieżyjący, rodz.: Marcin i Marianna Marzłoyek (?) oraz Owcarczyk Agata (16) z Korytnicy, matka już nieżyjąca, rodz.: Maciej i Teresa.

2. Żaczek Szymon (31) wdowiec ze Skrudy, rodzice już nieżyjący, rodz.: Krzysztof i Marianna  oraz Krawczak Katarzyna (30) z Rudy, rodz.: Aleksander i Anna.

3. Bieńko Klemens (31) wyrobnik ur. w Kownacicy, zam. w Przyłęku, rodzice już nieżyjący, rodz.: Kacper i Jadwiga  oraz Papiernik Marianna (20) z Kownacicy, matka już nieżyjąca, rodz.: Jan i Julianna.

4. Kowalski Antoni (19) ur. we Francdorfie w par. Żelechów, zam. w Budach Ostrożeńskich, rodz.: Michał i Elżbieta Sulec oraz Kalata Antonina (18) ur. w Brzezinach, zam. w Budach Ostrożeńskich, rodz.: Szymon i Małgorzata.

5. Lubianka Jan (22) ur. w Szlimie, zam. w Budkach Ostrożeńskich, rodz.: Jakub i Barbara Kornas oraz Kowalska Katarzyna (18) ur. we Francdorfie w par. Żelechów, zam. w Budach Ostrożeńskich, rodz.: Michał i Elżbieta.

6. Jayszczyk Mikołaj (40) wdowiec z Rudy, rodz.: Kazimierz i Zofia  oraz Pawłowska z d. Żaczek Marianna (30) wdowa ze Skrudy, rodz.: Tomasz i Marianna.

7. Mroz Mikołaj (27) wyrobnik z Życzyna, rodz.: oj. niewiadomy i Zofia Mroz oraz Pera Barbara (22) z Życzyna, rodz.: Kacper i Marianna.

8. Bieniecki Błażej (34) wdowiec z Huty Żelechowskiej w par. Żelechów, rodz.: Tadeusz i Małgorzata Majerowicz oraz Ołdakowska Antonina (24) z Korytnicy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Franciszek i Magdalena.

9. Zowczak Franciszek (30) z Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Paweł i Ewa  oraz Łukasik z d. Listopad Agnieszka (30) wdowa z Damianowa, matka już nieżyjąca, rodz.: Bartłomiej i Marianna.

10. Fląt Onufry (21) z Korytnicy, rodz.: Augustyn i Ewa  oraz Jędrysek Małgorzata (19) z Dębniaka, rodz.: Kazimierz i Krystyna.

11. Głowienka Tomasz (20) z Kurzelat, rodz.: Piotr i Rozalia  oraz Zaczek Agnieszka (20) ze Skrudy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Agnieszka.

12. Kossowski Stanisław (22) ur. w Podlodowie, kowal, matka już nieżyjąca, rodz.: Piotr i Marianna Kuliszewska oraz Hrabianka Anna (27) rodzina kowalska z Ryk, zam. w Trojanowie, rodz.: Wojciech i Katarzyna.

13. Stefaniak Jacenty (19) ur. w Swatach w par. Ryki, zam. w Budach Kaleńskich, rodz.: Jan i Katarzyna  oraz Osko Helena (20) ur. w Podebłociu, zam. w Budach Kaleńskich, rodz.: Marcin i Salomea.

14. Grzegorczyk Marcin (25) z Damianowa, rodz.: oj. niewiadomy i Marianna Grzegorczyk oraz Kowalczyk Marianna (17) z Damianowa, matka już nieżyjąca, rodz.: Jan i Zofia.

15. Zegadło Stanisław (34) z Ostrożenia, rodz.: Tomasz i Anna  oraz Grudzień Małgorzata (18) z Ostrożenia, rodz.: Jan i Ewa.

16. Tomaszek Jan (28) wyrobnik z Damianowa, rodz.: Kacper i Agnieszka  oraz Grzegorczyk Jadwiga (18) z Damianowa, rodz.: Jan i Katarzyna.

17. Mądry Mateusz (45) wdowiec z Sokoła, rodzice już nieżyjący, rodz.: Józef i Jadwiga  oraz Klewek z d. Pazwinek Agnieszka (50) wdowa po Jakubie Klewku, rodzice już nieżyjący, z Ostroźenia, rodz.: Benedykt i Marianna.

18. Pyra Wojciech (20) ur. w Woli Życkiej, zam. przy bracie, rodzice już nieżyjący, rodz.: Augustyn i Jadwiga  oraz Kucharska Katarzyna (16) z Woli Życkiej, matka już nieżyjąca, rodz.: Łukasz i Marianna.

19. Bryzek Bartłomiej (24) z Trojanowa, rodz.: Piotr i Jadwiga  oraz Koztera Katarzyna (18) z Trojanowa, rodz.: Paweł i Marianna.

20. Switek Kazimierz (18) z Damianowa, rodz.: Antoni i Łucja Jędrysek oraz Bienias Elżbieta Tekla (19) z Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Kacper i Marianna.

21. Ochnia Wojciech Karol (18) z Kozic, matka już nieżyjąca, rodz.: Jakub i Ewa  oraz Kania Krystyna (18) z Kozic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Antoni i Katarzyna.

22. Głąbicki Paweł (25) ur. w Jarczewie, zam. w Woli Koryckiej, rodz.: Jan i Marianna Krawczak oraz Majsterek Katarzyna (21) z Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Anastazja.

23. Sochacki Wojciech (20) ur. we Francdorfie w par. Żelechów, zam. w Kozicach, rodz.: Jakub i Franciszka  oraz Zduniak Józefa (17) z Woli Życkiej, rodz.: Mikołaj i Marianna.

24. Mikusek Wojciech (28) z Życzyna, matka już nieżyjąca, rodz.: Michał i Katarzyna  oraz Pyra Ewa (28) z Życzyna, ojciec już nieżyjący, rodz.: Szymon i Agata.

25. Kuchnio Karol (21) z Owni w par. Ryki, rodz.: Franciszek i Marianna Jędrych oraz Majek Magdalena (23) z Babic, rodz.: Bartłomiej i Jadwiga.

26. Gruza Roch (20) z Babic, rodz.: Andrzej i Teresa Krawczak oraz Jayszczyk Magdalena (18) z Rudy, matka już nieżyjąca, rodz.: Mikołaj i Józefa.

27. Zowczak Jan (23) z Woli Koryckiej, rodz.: Łukasz i Marianna Bienias oraz Majsterek Jadwiga (19) z Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Andrzej i Łucja.

28. Wiśnioch Alex (20) z Ostrożenia, rodz.: Piotr i Agnieszka Papiernik oraz Gromola Ewa (19) z Ostrożenia, rodz.: Antoni i Magdalena.

29. Pruściński Stanisław (19) popielarz ur. w Koloniii Żelechowskiej w par. Żelechów, zam. w Budkach Korytnickich, rodz.: Wojciech i Krystyna  oraz Twarowska Józefa (21) zam. w Budkach Korytnickich, ur. w Budkach Rzynszuskich, matka już nieżyjąca, rodz.: Piotr i Joanna.

30. Krakowiak Jan (18) potasznik ur. w Dębowcu, zam. w Budkach Korytnickich, rodz.: Franciszek i Małgorzata Bartnicka oraz Twarowska Marianna (23) ur. w Dłużkach, zam. w Budkach Korytnickich, rodz.: Piotr i Joanna.

31. Szlosarczyk Wawrzyniec (22) ur. w Obrębie w par. Niegow, zam. w Korytnicy, lokajek, rodz.: Karol i Marianna Karpięńska oraz Piotrowska Elżbieta (30) służąca ur. w Międzyrzeczu, zam. w Korytnicy, rodz.: Kacper i Katarzyna.

32. Krupa Józef (34) ur. w Kozicach, zam. w Woli Życkiej, wdowiec, rodz.: Jakub i Zofia  oraz Zduniak z d. Grylak Zofia (29) wdowa po Dominiku zm. w 1831, z Woli Życkiej, rodz.: Alex i Franciszka.

33. Lechnio Jakub (24) wdowiec z Kozic, rodz.: Piotr i Marianna Kowalczyk oraz Wiśniewska z d. Kania Barbara (24) wdowa po Jacku Wiśniewskim zm. w 1832 roku, z Żabianki, rodz.: Andrzej i Marianna.

34. Wydra Piotr (35) wdowiec ur. w mieście Gniewoszowie, zam. w Kolonii Francdorf, kolonista, rodz.: Sebastian i Julianna  oraz Łabęcka z d. Piórkowska Cecylia (29) wdowa po zm. w 1832 roku Bartłomieju Łabęckim , ur. w Życzynie, zam. w Budkach Korytnickich, rodz.: Stanisław i Krystyna.

35. Dąbrowa Felix (40) wdowiec z Woli Koryckiej, rodz.: Szymon i Zofia  oraz Mądra z d. Chmielina Agnieszka (26) wdowa po Józefie zm. w 1831 w Sokole, pochodziła z Sokoła, rodz.: Wit i Dorota.

Śluby w Korytnicy w 1834 roku

1. Szymański Józef (30) z Kozic, matka już nieżyjąca, rodz.: Mikołaj i Dorota Sochacka oraz Zduniak z d. Waśko Marianna (27) wdowa po Grzegorzu Zduniaku zm. w 1831 roku, z Życzyna, ojciec już nieżyjący, rodz.: Kacper i Katarzyna.

2. Ochnio Wawrzyniec (19) z Kozic, rodz.: Jan i Marianna Kołodzieyek oraz Kocot Marianna (19) z Kozic, rodz.: Kacper i Marianna.

3. Szymańczak Kacper (19) ur. w Sobolewie w par. Maciejowice, zam. w Budach Kaleńskich, ojciec już nieżyjący, rodz.: Tomasz i Barbara Turek oraz Rucka Marianna (18) z Kaleni, rodz.: Grzegorz i Marianna.

4. Truszkowski Onufry (22) szewc z Korytnicy, rodzice już nieżyjący, rodz.: Kazimierz i Magdalena oraz Kubaszewska Weronika (18) ur. w Kolonii Francdorf, zam. w Korytnicy, matka już nieżyjąca, rodz.: Tomasz i Agnieszka.

5. Kania Andrzej (26) wdowiec po Agnieszce zm. w 1833 roku w Żabiance, rodz.: Tomasz i Marianna oraz Burek Józefa (25) ur. w Dudkach, zam. w Trojanowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Leonard i Łucja.

6. Rucki Florian (20) z Kaleni, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wawrzyniec i Tekla oraz Kowalczyk Jadwiga (17) z Kaleni, ojciec już nieżyjący, rodz.: Michał i Apolonia.

7. Rucki Ignacy (20) z Kaleni, rodz.: Grzegorz i Marianna oraz Pałyska Marianna (20) z Kaleni, ojciec już nieżyjący, rodz.: Maciej i Anastazja.

8. Slusarczyk Jan (25) ur. w Obrębie w par. Niegow, zam. w Korytnicy, wyrobnik, ojciec już nieżyjący, rodz.: Karol i Marianna Grela oraz Grzegorczyk Marianna (21) z Damianowa, rodz.: oj. niewiadomy i Marianna.

9. Osiński Walenty (23) z Korytnicy, matka już nieżyjąca, rodz.: Stanisław i Marianna oraz Tomaszek Katarzyna (18) z Korytnicy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Antoni i Marianna.

10. Kęder Jakub (19) ur. na Mice, zam. w Woli Koryckiej, rodz.: Józef i Marianna Jarosławska oraz Dąbrowa Józefa (16) z Woli Koryckiej, rodz.: Paweł i Jadwiga.

11. Filipek Leonard (37) ur. w Rykacha w par. Ryki, zam. w Dudkach, szewc, rodz.: Antoni i Antonina Niedzielska oraz Cwiklak Katarzyna (32) ur. w Korytnicy, zam. w Dudkach, rodz.: Marcin i Małgorzata.

12. Bryzek Józef (20) ur. w Trojanowie, zam. w Dębniaku, rodz.: Wojciech i Małgorzata oraz Zieleńska Katarzyna (16) ur. na Mice, zam. w Trojanowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jakub i Małgorzata.

13. Skwarek Józef (20) ur. w Turcu w par. Wilczyska, zam. w Dudkach, rodz.: Wawrzyniec i Marianna Chojecka oraz Burek Jadwiga (21) z Dudek, ojciec już nieżyjący, rodz.: Leonard i Łucja.

14. Głowienka Piotr (39) wdowiec z Kurzelat, rodzice już nieżyjący, rodz.: Stanisław i Zofia Kowalczyk oraz Zaczek z d. Jóźwiak Magdalena (45) wdowa po zm. Kacprze w 1833 roku, z Kamionki, rodzice już nieżyjący, rodz.: Piotr i Ewa.

15. Nakonieczny Wojciech (19) z Korytnicy, rodz.: Jan i Salomea oraz Osińska Katarzyna (19) z Korytnicy, rodz.: Stanisław i Balbina.

16. Zduniak Maci (33) wdowiec po Elżbiecie zm. w 1834 roku w Woli Życkiej, ur. w Kozicach, zam. w Woli Życkiej, rodz.: oj. niewiadomy i Agnieszka Ochnio – panna oraz Mikusek Anna (23) ur. w Życzynie, zam. w Woli Życkiej, rodz.: Michał i Katarzyna.

17. Jayszczyk Piotr (19) z Rudy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Marianna Matyka oraz Antolak Marianna (16) z Rudy, rodz.: Wojciech i Franciszka.

18. Kowalczyk Walenty (43) z Babic, rodzice już nieżyjący, rodz.: Jakub i Urszula oraz Michałek z d. Zaczek Marianna (43) wdowa po Franciszku zm. w 1831 roku, rodzice już nieżyjący, ur. w Rudzie, zam. w Babicach, rodz.: Jan i Marianna.

19. Nowakowski Stanisław (67) wdowiec, rodzice już nieżyjący, ur. w Bobrownikach, rodz.: Kazimierz i Katarzyna Zawrocka oraz Bryzek Agnieszka (52) z Żabieńca, rodz.: Stanisław i Agnieszka.

20. Cukrowski Marcin (28) od ur. w Korytnicy zamieszkały, a teraz w Trojanowie, miejsce ur. nieznane, owczarz, rodzice już nieżyjący, rodz.: Michał i Marianna oraz Kopik Agnieszka (19) z Trojanowa, rodz.: Mateusz i Marianna.

21. Sowiak Krzysztof (23) wyrobnik ur. w Sulbinach w par. Garwolin, zam. w Kątach, rodz.: Jakub i Małgorzata Parkot oraz Głodek Franciszka (18) z Kątów, rodz.: Tomasz i Marianna.

22. Kania Filip (20) z Żabianki, ojciec już nieżyjący, rodz.: Andrzej i Marianna Tomaszek oraz Szczepaniak Marianna (16) z Żabianki, ojciec już nieżyjący, rodz.: Benedykt i Jadwiga.

23. Szczepaniak Michał (21) z Żabianki, ojciec już nieżyjący, rodz.: Benedykt i Jadwiga Bryzek oraz Grudzień z d. Jasieńska Marianna (27) z Trojanowa, wdowa po Wincentym zm. w 1833 roku, rodz.: Kacper i Salomea.

24. Ryszkowski Adam (24) ur. w Dąbi Starej, zam. w Wylezinie w par. Ryki, rodz.: Bartłomiej i Ewa Majsterek oraz Głowienka Marianna (16) z Kurzelat, matka już nieżyjąca, rodz.: Piotr i Rozalia.

25. Głowienka Stanisław (20) z Kurzelat, matka już nieżyjąca, rodz.: Piotr i Rozalia oraz Jurzysta Anna (17) z Dudek, rodz.: Andrzej i Franciszka.

26. Mirowski Aleksander (41) woźny sądu pokoju pow. żelechowskiego ur. w Warszawie w 1793 roku, ochrzczony w dniu ślubu z wody, zam. w Żelechowie, rodz.: Józef i Franciszka Borzykowska oraz Pawłowska Tekla Leokadia (19) ur. w Kłoczowie, zam. w Korytnicy, matka już nieżyjąca, rodz.: Aleksander i Katarzyna.

 

Śluby w Korytnicy w 1835 roku

 

1. Żaczek Szczepan (20) ze Skrudy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Agnieszka Gruza oraz Bednarczyk Marianna (16) z Kurzelat, rodz.: Józef i Agnieszka.

2. Grudzieński Józef (21) ur. w Damianowie, ochrzczony w Żelechowie – neofita zam. w Dudkach, szynkarz, rodz.: Mikołaj i Marianna oraz Sosnowska Teresa Jadwiga (35) ur. w Żelechowie w par. Żelechów, zam. w Dudkach, rodzice już nieżyjący, rodz.: Marcin i Julianna.

3. Żaczek Wojciech (20) z Rudy, zam. przy wuju Krzysztofie Majku, rodzice już nieżyjący, rodz.: Jan i Cecylia Majek oraz Głodek Zofia (20) z Kurzelat, rodz.: Maciej i Katarzyna.

4. Paszkowski Michał (21) ur.w Woli Koryckiej, zam. w Budach Kaleńskich, kolonista, matka już nieżyjąca, rodz.: Marcin i Klara Dąbrowska oraz Mańkowska Zofia (18) z Komor, rodz.: Mikołaj i Marianna.

5. Mańkowski Tomasz (22) z Komor, rodz.: Mikołaj i Marianna Dudek oraz Grzelak Anastazja (20) z Woli Życkiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Aleksander i Franciszka.

6. Ryszkowski Wojciech (40) wyrobnik z Trojanowa, ur. w Woli Życkiej, rodzice już nieżyjący, rodz.: Sebastian i Anna oraz Koztera z d. Lipińska Katarzyna (40) wdowa po Feliksie Kozterze zm. w 1833 roku w Trojanowie, rodzice już nieżyjący, ur. w Babicach, zam. w Trojanowie od dawna, rodz.: Wojciech i Marianna.

7. Zaczek Krzysztof (20) z Rudy, matka już nieżyjąca, rodz.: Walenty i Katarzyna oraz Krawczak Agata (19) z Rudy, rodz.: Łukasz i Marianna.

8. Majek Sebastian (32) wdowiec, matka już nieżyjąca, z Babic, rodz.: Aleksy i Teresa oraz Czechowska Dorota (20) z Kozic, rodzice już nieżyjący, rodz.: Florian i Marianna.

9. Bienias Franciszek (31) z Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Kacper i Marianna Zalech oraz Bienias Katarzyna (20) z Woli Koryckiej, rodz.: Jan i Agnieszka.

10. Zak Jan (19) z Godzisza w par. Maciejowice, rodz.: Paweł i Joanna Smitanka oraz Jakubaszek Franciszka (16) ur. w Sokole, zam. w Budach Kaleńskich, rodz.: Walenty i Marianna.

11. Wiśniewski Szymon (62) rolnik z Trojanowa, wdowiec, rodzice już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Magdalena oraz Antolak z d. Rzepka Marianna (40) wdowa, rodzice już nieżyjący, ur. w Czernicu w par. Kłoczew, zam. w Trojanowie, rodz.: Jan i Łucja.

12. Wiśniewski Szczepan (20) z Jagieła, rodz.: Łukasz i Agnieszka Koztera oraz Rybicka Urszula (17) z Majdana Trojanowskiego, rodz.: Franciszek i Józefa.

13. Bożek Sebastian (50) wdowiec po Mariannie z Zegadłów zm. w 1833 roku w Sokole, rodzice już nieżyjący, wyrobnik z Sokoła, rodz.: Andrzej i Franciszka oraz Seret z d. Bleszczyk Marianna (40) wdowa po Michale zm. w 1834 roku w Woli Koryckiej, z Woli Koryckiej, rodz.: Krzysztof i Marianna.

14. Ozog Teodor (21) ur.w Górze w par. Wojciechowskiej, zam. w Trojanowie, rodz.: Piotr i Gertruda Nowacka oraz Bryzek Marianna (18) z Żabianki, rodz.: Krzysztof i Anna.

15. Szewczyk Wojciech (20) z Trojanowa, rodz.: oj. niewiadomy i Agnieszka Wiśnioch oraz Kamieńska Joanna (20) ur. w Sarnach w par. Żabianka, ojciec już nieżyjący, rodz.: Gabriel i Kunegunda.

16. Bryzek Leonard (25) ur. w Trojanowie, zam.w Żabiance, rodzice już nieżyjący, rodz.: Kazimierz i Marianna oraz Kania Franciszka (19) ur. w Trojanowie, zam. w Żabiance, ojciec już nieżyjący, rodz.: Tomasz i Marianna.

17. Janaszek Antoni (30) wdowiec z Babic, rodz.: Józef i Katarzyna oraz Drozdek z d. Mróz Józefa (43) wdowa po Grzegorzu Drozdku zm. w 1834 roku w Babicach, wdowa, ur. w Skrudzie, zam. w Babicach, rodz.: Wojciech i Marianna.

18. Kępka Franciszek (54) wdowiec z Owni w par. Ryki, rodz.: Tomasz i Krystyna Kuchnio oraz Bieńko z d. Janaszek Maryanna (58) wdowa po Adamie zm. 1834 roku, z Babic, rodz.: Tomasz i Agnieszka.

19. Marciszek Józef (21) z Trojanowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Kazimierz i Anastazja Kalbarczyk oraz Wiśniewska Katarzyna (16) z Trojanowa, rodz.: Jan i Józefa.

20. Switek Piotr Paweł (21) z Damianowa, rodz.: Kacper i Zofia Fląt oraz Tomaszek Franciszka (16) z Damianowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Błażej i Krystyna.

21. Kozłowski Marcin (27) ur. w Zarytem, zam. w Babicach, rodzice już nieżyjący, rodz.: Michał i Salomea oraz Jędrych Ewa (30) z Babic, wdowa po Łukaszu Jędrychu zm. w 1834 roku w Babicach, rodz.: Filip i Marianna.

 

Śluby w Korytnicy w 1836 roku

 

1. Zduniak vel Ochnio Maciej (35) wdowiec po Annie Zduniak zm. w 1835 roku w Woli Życkiej, ur. w Kozicach, zam. w Woli Życkiej, rodz.: oj. niewiadomy i Agnieszka Ochnio – panna oraz Someret Katarzyna (25) służąca z Życzyna, rodzice już nieżyjący, rodz.: Szczepan i Marianna.

2. Blichta Grzegorz (27) z Rudy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Bernard i Petronella Krawczak oraz Żaczek Józefa (16) z Babic, rodz.: Szczepan i Marianna.

3. Tomaszek Tomasz (31) z Korytnicy, rodzice już nieżyjący, rodz.: Sebastian i Marianna oraz Mucha Tekla (23) zam. w Korytnicy przy starszej siostrze Anastazji Wląt, rodzice już nieżyjący, rodz.: Szymon i Marianna.

4. Nakonieczny Kazimierz (21) z Korytnicy, rodz.: Ignacy i Franciszka Tomaszek oraz Mucha Maryanna (20) z Korytnicy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Kazimierz i Marianna.

5. Lipiński Stefan (40) wdowiec po Annie Lipińskiej zm. w 1835 roku, pastucha dworski z Trojanowa, rodzice już nieżyjący, rodz.: Józef i Marianna oraz Kopik Marianna (32) z Trojanowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Bartłomiej i Marianna.

6. Kasca Marcin (22) ur. w Zerdzi w par. Wrzos, zam. w Dudkach, rolnik, rodzice już nieżyjący, rodz.: Piotr i Marianna oraz Szczepaniak Jadwiga (19) z Żabianki, rodz.: Jakub i Elżbieta.

7. Kiliszek Paweł (19) z Kurzelat, ojciec już nieżyjący, rodz.: Szczepan i Gertruda Oslicha oraz Gruza Maryanna (18) z Rudy, rodz.: Bartłomiej i Krystyna.

8. Głębicki Augustyn (24) ur. we Dworni w par. Wilczyska, zam. w Woli Koryckiej, rodz.: Jan i Marianna Krawczak oraz Bienias Katarzyna (19) z Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Kacper i Marianna.

9. Szemek Andrzej (19) z Woli Koryckiej, rodz.: Józef i Franciszka Bliszczyk oraz Dąbrowa Maryanna (20) z Woli Koryckiej, rodz.: Paweł i Jadwiga.

10. Grzyb Alexy (25) ur. w Zadybiu, zam. w Zarytem w par. Żelechów, rodz.: Marcin i Marianna Żaczek oraz Kowalczyk Maryanna (23) ur. w Babicach, zam. w Kozicach, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Katarzyna.

11. Kozłowski Stanisław (21) ur. w Lipnikach w par. Samogoszcz, zam. w Życzynie przy Andrzeju Owczarskim – kowalu, czeladnik, rodz.: Mikołaj i Marianna Malinowska oraz Samuel Maryanna (19) ur. we wsi Rychwałd w Kraju Pruskim, zam. w Życzynie przy dworze, pokojówka, rodz.: Husman i Katarzyna.

12. Krupczyński Jan (32) ur. w mieście Wiśnicach, zam. w Sobolewie w par. Maciejowice, ogrodnik, rodz.: Józef i Angela Michałowska oraz Woiewódzka Apolonia (17) ur. w Rozbitym Kamieniu, zam. w Korytnicy przy matce, rodz.: Jan i nieznanego imienia.

13. Kowalczyk Onufry (19) z Kozic, rodz.: Wojciech i Józefa Skochniak oraz Czechowska Ewa (20) z Kozic, rodz.: Szymon i Helena.

14. Wasek Onufry (31) wdowiec po Salomei zm. w 1836 roku, ojciec już nieżyjący, z Życzyna, rodz.: Kacper i Katarzyna Zduniak oraz Zduniak Barbara (18) z Życzyna, rodz.: Maciej i Franciszka.

15. Kostera Jakub (22) z Trojanowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Felix i Katarzyna Lipińska oraz Bujak Franciszka (26) ur. w Charlejowie w par. Łysobyckiej, zam. Trojanowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Maciej i Klara.

16. Grudniak Andrzej (25) z Żabianki, zam. przy bracie, rodzice już nieżyjący, rodz.: Jakub i Krystyna oraz Wiśniewska Katarzyna (19) z Grundy Trojanowskiej, matka już nieżyjąca, rodz.: Kazimierz i Gertruda.

17. Mucha Paweł (21) ur. w Korytnicy, zam. w Damianowie, ojciec już nieżyjący, wyrobnik, rodz.: Piotr i Ewa Pieniak oraz Łukasik Katarzyna (20) z Damianowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Łukasz i Franciszka.

18. Majek Józef (23) z Babic, rodz.: Adam i Katarzyna Bednarczyk oraz Kowalczyk Franciszka (18) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Józef i Klara.

19. Krakowiak Ignacy (19) ur. w Karczewicznie w par. Wiśniew, zam. w Mlęcu w par. Wiśniew a teraz zamieszkały w Budkach Izdebskich w par. Łaskarzew, popielarz, rodz.: Franciszek i Małgorzata oraz Rudkowska Róża (17) z Popielarzy Moskiewskich w par. Skoszewy, zam. w Budkach Życzyńskich, rodz.: Wawrzyniec i Marianna.

20. Bryzek Paweł (19) ur. w Trojanowie, zam. w Dębniaku, rodz.: Wojciech i Małgorzata Wiśniewska oraz Cybulska Jadwiga (20) z Korytnicy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Franciszek i Małgorzata.

21. Rusek Walenty (20) ur. w Radoryżu, zam. w Woli Zadybskiej w par. Żelechów, ojciec już nieżyjący, rodz.: Filip i Faustyna Kryczka oraz Bryzek Rozalia (19) ur. w Trojanowie, zam. w Dębniaku, rodz.: Wojciech i Małgorzata.

22. Kopik Wojciech (24) ur. w Trojanowie, zam. w Dudkach, ojciec już nieżyjący, rodz.: Leonard i Petronella Kalbarczyk oraz Burek Małgorzata (25) ur. w Trojanowie, zam. w Dudkach, ojciec już nieżyjący, rodz.: Leonard i Łucja.

23. Jurzysta Józef (23) z Dudek, rodz.: Andrzej i Franciszka Kowalczyk oraz Wąszewska Małgorzata (20) ur. w Trojanowie, zam. w Grondzie Trojanowskim, rodz.: Józef i Katarzyna.

24. Rudzki Stanisław (32) z Życzyna, ojciec już nieżyjący, rodz.: Maciej i Agnieszka oraz Zduniak Franciszka (21) z Życzyna, rodz.: Wawrzyniec i Jadwiga.

25. Zalech Jakub (25) z Woli Koryckiej, rodz.: Jan i Marianna Dąbrowa oraz Majsterek Tekla (18) z Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Tomasz i Marianna.

26. Tomaszek Onufry (21) z Korytnicy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Andrzej i Marianna oraz Andryszek Marianna (20) z Korytnicy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Bartłomiej i Barbara.

27. Kurek Jan (21) z Podebłocia w par. Brzeziny, ojciec już nieżyjący, rodz.: Krzysztof i Zofia Pudło oraz Krupa Franciszka (20) ur. w Kozicach, zam. w Woli Życkiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jakub i Zofia.

28. Surowiński Jakub (20) ur. w Rozwadowie w cyrkule rzesowskim w państwie austriackim, zam. w Maydanie Trojanowskim, matka już nieżyjąca, gonciarz, rodz.: Tomasz i Anna Romanuk oraz Szewczyk z d. Rybicka Teresa (30) wdowa po Janie Szewczyku zm. w 1834 roku w Trojanowie, ojciec już nieżyjący, z Maydanu Trojanowskiego, rodz.: Grzegorz i Tekla.

29. Kowalczyk Leonard (20) rolnik z Kamionki, rodz.: Paweł i Marianna Kania oraz Majek Katarzyna (19) z Babic, rodz.: Wawrzyniec i Marianna.

30. Ragus Krzysztof (24) z Kątów, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jakub i Marianna Siwek oraz Kisiel Józefa (23) ur. w Wylezinie w par. Ryki, zam. w Kątach, ojciec już nieżyjący, rodz.: Leonard i Angela.

31. Jajszczyk Józef (21) z Rudy, matka już nieżyjąca, rodz.: Mikołaj i Józefa Tkaczyk oraz Rudnik Katarzyna (20) z Rudy, rodz.: Jakub i Małgorzata.

32. Włodarczyk Wojciech (21) z Życzyna, rodz.: Tomasz i Agnieszka Jasek oraz Kucharska Maryanna (16) z Komor, rodz.: Tomasz i Agnieszka.

33. Zduniak Leonard (20) z Życzyna, rodz.: Maciej i Katarzyna Włodarczyk oraz Woźniak Jadwiga (26) z Damianowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Marcin i Marianna.

34. Olek Wojciech (21) z Trojanowa, matka już nieżyjąca, rodz.: Józef i Marianna Jędrych oraz Zowczak Franciszka (21) z Woli Koryckiej, rodz.: Łukasz i Marianna.

35. Gugała Michał (23) z Trojanowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jakub i Zofia Baryn oraz Bryzek Józefa (18) z Trojanowa, rodz.: Józef i Agnieszka.

36. Krupa Andrzej (27) ur. w Kozicach, zam. w Woli Życkiej, rodz.: Jakub i Zofia Czechowska oraz Łukasik Józefa (18) z Woli Życkiej, rodz.: Stanisław i Marianna.

37. Sochacki Adam (26) z Kozic, matka już nieżyjąca, rodz.: Andrzej i Marianna oraz Bienias Franciszka (18) z Woli Koryckiej, rodz.: Jan i Agnieszka.

38. Fląt Kazimierz (19) z Korytnicy, rodz.: Tomasz i Ewa Nakonieczna oraz Woźniak Jadwiga (19) z Damianowa, rodz.: Stefan i Franciszka.

39. Tomaszek Stanisław (22) z Damianowa, matka już nieżyjąca, rodz.: Walenty i Zofia oraz Kowalczyk vel Grzegorczyk Katarzyna (19) ur. w Żelaznej w par. Magnuszew, zam. w Korytnicy, rodz.: oj. niewiadomy i Marianna.

40. Krupa Wawrzyniec (22) ur. w Kozicach, zam. w Woli Życkiej, rodzice już nieżyjący, rodz.: Jakub i Zofia oraz Piecha Krystyna (b.d.) z Woli Życkiej, rodz.: Łukasz i Gertruda.

41. Michałek Wojciech (19) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Franciszek i Marianna Zaczek oraz Zaczek Krystyna (16) zam. w Skrudzie przy dziadku Macieju Zaczku mającym lat 60, rodzice już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Teresa.

42. Bany Stanisław (36) wdowiec, gajowy z Brzezin w par. Brzeziny, rodzice niewiadomi, rodz.: i oraz Rybicka Rozalia (25) z Maydanu Trojanowskiego, ojciec już nieżyjący, rodz.: Grzegorz i Tekla.

43. Switaj Antoni (40) wdowiec, kolonista ur. w Kletni, zam. w Budach Kaleńskich, rodz.: Jan i Małgorzata oraz Warszawska Antonina (19) ur. w Woli Życkiej, zam. w Budach Kaleńskich, matka już nieżyjąca, rodz.: Karol i Jadwiga.

44. Mikusek Wincenty (30) ur. w Życzynie, zam. w Woli Życzkiej, matka już nieżyjąca, rodz.: Michał i Katarzyna oraz Pera Maryanna (24) z Woli Życzkiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Andrzej i Marianna.

45. Majek Mikołaj (24) wdowiec z Babic, rodz.: Aleksy i Petronella Zatyka oraz Michałek Małgorzata Magdalena (16) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Franciszek i Marianna.

46. Pielacha Paweł (21) ur. w Rokitni w par. Stężyca, zam. w Budach Kaleńskich, brak mertryki w par. Stężyca, wiek potwierdził Wójt Gminy Maciejowice, rodz.: Leonard i Józefa Kalata oraz Piurkowska z d. Piecha Magdalena (29) wdowa po Stanisławie zm. w 1831 roku w Woli Życkiej, ur. w Woli Życkiej, zam. w Budach Kaleńskich, rodz.: Łukasz i Petronella.

47. Mańkowski Andrzej (20) ur. w Woli Życkiej, zam. w Budach Kaleńskich, rodz.: Józef i Małgorzata oraz Pielacha Katarzyna (18) ur. w Rokitni w par. Stężyca, zam. w Budach Kaleńskich, ojciec już nieżyjący, rodz.: Leonard i Józefa.

48. Tomaszek Michał (21) ur. w Zarytem w par. Żelechów, zam. w Woli Koryckiej, rodzice już nieżyjący, rodz.: Jan i Magdalena Celej oraz Seret Angela (22) z Woli Koryckiej, rodzice już nieżyjący, rodz.: Michał i Łucja.

49. Baryn Tomasz (23) z Kaleni, rodz.: Jan i Agata Bienias oraz Wiączek Krystyna (17) z Kaleni, rodz.: Grzegorz i Marianna.

50. Rucki Sebastian (19) z Kaleni, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wawrzyniec i Tekla Walendzik oraz Mańkowka Józefa (b.d.) ur. w Woli Życkiej, zam. w Budach Kaleńskich, ojciec już nieżyjący, rodz.: Józef i Małgorzata.

51. Kopik Kazimierz (22) ur. w Trojanowie, zam. w Dutkach, ojciec już nieżyjący, rodz.: Leonard i Petronella Kalbarczyk oraz Łysiak Ewa (17) ur. w Górznie w par. Górzno, zam. w Dudkach, rodz.: Wojciech i Małgorzata.

52. Kopik Ludwik (22) z Trojanowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Bartłomiej i Marianna Jurzysta oraz Wiśniewska Marianna (17) z Żabianki, rodz.: Mikołaj i Małgorzata.

53. Forcyk Benedykt (23) ur. w Regowie w par. Regów, zam. w Życzynie, wyrobnik, rodz.: oj. niewiadomy i Marianna Forcyk oraz Kołodziejek Justyna (18) ur. w Krabinie w par. Sanik, zam. w Woli Życkiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Anna.

54. Osuch Józef (24) ur. w Przewozie w par. Maciejowice, zam. w Uchaczach, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Apolonia Czysek oraz Stępień Agnieszka (22) z Kaleni, rodz.: Andrzej i Marianna.

55. Jagiełka Mikołaj (24) z Korytnicy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Mateusz i Marianna Kosicka oraz Pochylska Honorata (21) z Woli Koryckiej, rodzice już nieżyjący, rodz.: Kacper i Antonina.

56. Tomaszek Bartłomiej (21) z Korytnicy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Sebastian i Agata Woźniak oraz Kujda Ewa (21) z Babic, rodz.: Wojciech i Anastazja.

57. Gałkoski Franciszek (23) z Trojanowa, rodz.: Roch i Dorota Bartos oraz Jerz Franciszka (21) ur. w Owni w par. Ryki, zam. w Maydanie Trojanowskim, rodz.: Grzegorz i Krystyna.

58. Krolik Ignacy (34) wdowiec z Rososzy w par. Ryki, rodz.: Marcin i Kunegunda Leszek oraz Majek z d. Kowalczyk Maryanna (31) wdowa po Leonardzie zm. w 1832 roku w Babicach, z Babic, rodz.: Jakub i Petronella.

59. Mróz Jakub (24) z Zadybia w par. Żelechów, rodz.: Michał i Krystyna Grzelak oraz Celej Salomea (18) ur. w Zadybiu w par. Żelechów, zam. w Koloni Jabłonowcu, ojciec już nieżyjący, rodz.: oj. niewiadomy i Józefa.

60. Jakubaszek Tomasz (21) ur. w Babicach, zam. w Dudkach, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Marianna Sołtys oraz Jurzysta Łucja (28) z Dudek, rodzice już nieżyjący, służąca, rodz.: Ludwik i Zofia.

61. Pyra Łukasz (21) ur. w Brzezinach w par. Brzeziny, zam. w Żabiance przy ojcu, rodz.: Krzysztof i Agata Rozencicha oraz Borkowska Antonina (21) ur. w Dudkach, zam. w Trojanowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Marianna.

62. Kopik Ludwik (20) z Trojanowa, rodz.: Mateusz i Marianna Borkowska oraz Wałachowska Salomea (17) z Trojanowa, rodz.: Franciszek i Salomea Marianna.

63. Szewczyk Józef (19) z Trojanowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Antoni i Agnieszka Wiśniewska oraz Burek Zofia (18) ur. w Dudkach, zam. w Żabiance, rodz.: Antoni i Katarzyna.

64. Olek Andrzej (19) z Trojanowa, matka już nieżyjąca, rodz.: Józef i Marianna Jędrysek oraz Kopik Agnieszka (20) z Trojanowa, rodz.: Jakub i Jadwiga.

65. Jurzysta Adam (19) z Trojanowa, rodz.: Wojciech i Agnieszka Zowczak oraz Kopeć Rozalia (23) ur. w Gołębiu w par. Gołąb, zam. w Trojanowie, rodzice już nieżyjący, rodz.: Paweł i Agata.

66. Kopik Andrzej (25) z Trojanowa, rodz.: Jakub i Jadwiga Wiśniewska oraz Tomaszek Magdalena (21) ur. w Majdanie Trojanowskim, zam. w Trojanowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Maciej i Katarzyna.

67. Łukasik Jakub (19) ur. w Godziszu w par. Maciejowice, zam. w Woli Życkiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Katarzyna Śmietanka oraz Krupa Jadwiga (21) ur. w Koziach, zam. w Woli Życkiej przy starszym bracie, rodzice już nieżyjący, rodz.: Jakub i Zofia.

68. Baca Paweł (20) z Woli Życkiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Antoni i Teresa Markoska oraz Włodarczyk Józefa (18) z Życzyna, rodz.: Tomasz i Agata.

69. Niezgoda Szymon (20) z Gończyc w par. Gończyce, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Krystyna Bielecka oraz Kowalczyk Małgorzata (18) ur. w Babicach, zam. w Budach Kaleńskich przy ojcu, rodz.: Michał i Franciszka.

70. Szczepaniak Andrzej (21) owczarz ur. w Trojanowie, zam. w Dudkach przy dworze, ojciec już nieżyjący, rodz.: Józef i Krystyna Baryn oraz Kęder Zuzanna (21) ur. w Krupie w par. Łaskarzew, zam. w Budach Korytnickich, rodz.: Józef i Marianna.

71. Walędzik Marek (23) z Życzyna, ojciec już nieżyjący, rodz.: Szymon i Zofia Mika oraz Gula Anastazya (18) z Życzyna, rodz.: Antoni i Marianna.

72. Jędryszek Stanisław (19) z Korytnicy, rodz.: Kazimierz i Krystyna Fląt oraz Grzegorczyk Marcyanna (19) z Damianowa, rodz.: Jan i Krystyna.

73. Zaranowicz Marcin (23) ur. w Jagiele, zam. w Skrudzie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Józef i Elżbieta Rudkowska oraz Tomaszek Barbara (17) ze Skrudy, rodz.: Bartłomiej i Marianna.

74. Kołodziejek Piotr (20) z Kątów, rodz.: Antoni i Marianna Kobus oraz Czechowska Józefa (19) z Życzyna, rodz.: Szymon i Agata.

75. Wojtal Onufry (19) ur. w Woli Życkiej, zam. w Jagiele, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wawrzyniec i Marianna Rysio oraz Mikusek Józefa (20) ur. w Rokitni w par. Stężyca, zam. w Kolonii Mrokowie, rodz.: Mateusz i Konstancja.

76. Gardzinski Marcin (19) kolonista ur. w Brzezinach w par. Brzeziny, zam. w Kolonii Mrokowie, rodz.: Wojciech i Marianna Pudło oraz Zalech Ewa Marianna (20) z Woli Koryckiej, rodz.: Paweł i Brygida.

77. Zowczak Grzegorz (19) z Woli Koryckiej, rodz.: Paweł i Ewe Majsterek oraz Kowalczyk Agnieszka (18) ur. w Damianowie, zam. we dworze w Korytnicy i tam na służbie zostająca, ojciec już nieżyjący, rodz.: Piotr i Ewa.

78. Fląt Łukasz (20) z Korytnicy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Marcin i Marianna oraz Owczarczyk Elżbieta (17) z Korytnicy, matka już nieżyjąca, rodz.: Maciej i Teresa.

79. Lechnio Onufry (21) z Kozic, matka już nieżyjąca, rodz.: Piotr i Marianna Pyra oraz Zduniak Agata (20) z Życzyna, matka już nieżyjąca, rodz.: Wojciech i Małgorzata.

 

Śluby w Korytnicy w 1837 roku

 

1. Kasca Franciszek (39) ur. we wsi Wrzos w par. Wrzos, zam. w Dudkach od lat kilkunastu, rodz.: Piotr i Marianna Kowalczyk oraz Tomaszek z d. Borkowska Agnieszka (28) wdowa po Sebastianie Tomaszku zm. w Damianowie w 1831 roku, rodzice już nieżyjący, z Dutek, rodz.: Józef i Agnieszka.

2. Tomaszek Marcin (23) z Damianowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Józef i Otolia Kowalczyk oraz Mucha Katarzyna (20) z Korytnicy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Szymon i Marianna.

3. Błachnio Franciszek (19) ur. we Swatach w par. Ryki, zam. w Budach Kaleńskich, ojciec już nieżyjący, rodz.: Sebastian i Magdalena Grula oraz Woydala Marianna (19) ur. w Roktni w par. Stężyca, zam. w Budach Kaleńskich, rodz.: Szymon i Agnieszka.

4. Maiek Andrzej (21) z Babic, rodz.: Adam i Katarzyna Bednarczyk oraz Kowalczyk Magdalena (18) z Rudy, rodz.: Szymon i Katarzyna.

5. Oliwa Marcin (27) z Kaleni, rodz.: Roch i Agnieszka Wiączek oraz Kopik z d. Tomaszek Agnieszka (32) wdowa po Rochu Kopiku zm. w 1833 roku, z Damianowa, rodzice już nieżyjący, rodz.: Krzysztof i Tekla.

6. Zalech Łukasz (23) ur. w Woli Koryckiej, zam. w Kolonii Mroków, rodz.: Jan i Marianna Dąbrowa oraz Majsterek Agnieszka (23) ur. w Woli Koryckiej, zam. w Kolonii Mroków, rodz.: Leonard i Jadwiga.

7. Bieńko Mateusz (35) z Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Benedykt i Marianna Seret oraz Siemek Katarzyna (17) z Woli Koryckiej, rodz.: Józef i Franciszka.

8. Bednarczyk Stanisław (20) z Rybaków w par. Żelechów, rodzice już nieżyjący, rodz.: Kazimierz i Marianna oraz Ragus Anna (17) z Kątów, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jakub i Marianna.

9. Marciszek Andrzej (21) z Trojanowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Kazimierz i Anastazja Kalbarczyk oraz Kopik Julianna (17) z Trojanowa, rodz.: Jan i Franciszka.

10. Wiśniewski Jan (23) zam. w Korytnicy przy Jakubie Kopiku – opiekunie, rodzice już nieżyjący, rodz.: Szymon i Katarzyna oraz Burek Marianna (20) z Dudek, ojciec już nieżyjący, rodz.: Leonard i Łucja.

11. Pryiamski Hilary (20) młynarz ur. w Oziemkówce w par. Miastków, zam. w Trojanowie, rodz.: Jerzy i Elżbieta Chmielowska oraz Kaczyńska Angela Jadwiga (19) ur. w Nałęczowie w par. Bochotnica, zam. w Trojanowie, rodz.: Paweł i Apolonia.

12. Dębiec Stanisław (40) wdowiec po Mariannie zm. w 1837 roku, parobek ur. w Kowali w par. Kowal, zam. w gorzelni przy Życzynie, rodzice już nieżyjący, rodz.: Franciszek i Katarzyna oraz Strąk z d. Zieleńska Zofia (42) wdowa po Tomaszu Strąku ze wsi Sarny w par. Ziabianka zm. na cholerę, ur. w Sarnach, zam. w Życzynie, rodzice już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Magdalena.

13. Szymonek Antoni (20) ur. we wsi Lendo w par. Ziabianka, zam. w Woli Życkiej, rodz.: Tomasz i Katarzyna Mazurek oraz Warszawska z d. Ostrowska Elżbieta (34) wdowa po Szczepanie Warszawskim, rodz.: Józef i Marianna.

14. Osina Jan (26) szewc ur. w Jarczewie w par. Wilczyska, zam. w Żelechowie w par. Żelechów, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jakub i Marianna Wójcik oraz Jerz Rozalia (24) ur. we Swatach w par. Ryki, zam. w Trojanowie, rodz.: Grzegorz i Krystyna.

15. Kopik Andrzej (30) wdowiec z Dudek, rodz.: Wojciech i Jadwiga Bienias oraz Bienias Anna (21) z Dutek, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Marianna.

16. Wiśniewski Łukasz (56) wdowiec po Agnieszce Wiśniewskiej zm. w 1837 roku, z Jagieła, rodzice już nieżyjący, rodz.: Tomasz i Agnieszka oraz Zieleńska z d. Jasińska Małgorzata (46) wdowa po Jakubie Zielieńskim zm. w 1829 roku na Grondzie Trojanowskim, rodz.: Szymon i Apolonia.

17. Grzelak Bartłomiej (25) ur. w Rudzie, zam. w Babicach, pastucha dworski, ojciec już nieżyjący, rodz.: Piotr i Marianna Jakubasik oraz Szymonek Marianna Barbara (22) ur. w Lendzie w par. Ziabianka, zam. w Babicach, rodz.: Piotr i Apolonia.

18. Paszkoski Marcin (78) wdowiec po Annie z Wiśniochów zm. w 1837 roku, kolonista z Bud Kaleńskich, rodzice już nieżyjący, rodz.: Jan i Anna oraz Stefaniak z d. Kiełbach Magdalena (50) wdowa po Janie Stefaniaku zm. w 1832 roku, ur. w Swatach w par. Ryki, zam. w Budach Kaleńskich, rodz.: Jan i Marianna.

19. Głowienka Florian (27) z Kurzelat, rodz.: Józef i Franciszka oraz Ragus z d. Kieliszek Franciszka (25) wdowa po Mikołaju zm. w 1836 roku w Kątach, ur. w Kurzelatach, zam. w Kątach, rodz.: Szczepan i Gertruda.

20. Kuyda Stanisław (b.d.) wdowiec po Mariannie z Ługowskich zm. w 1837 roku, z Babic, rodz.: Antoni i Marianna oraz Jakubaszek z d. Maiek Józefa (40) wdowa po Mateuszu Jakubaszku w Brzezinach w 1831 roku, rodzice już nieżyjący, rodz.: Leonard i Agnieszka.

21. Maiek Szymon (40) wdowiec po Mariannie z Prządków zm. w 1837 roku w Babicach, rodzice już nieżyjący, z Babic, rodz.: Maciej i Małgorzata oraz Jurzysta z d. Kowalczyk Magdalena (23) wdowa po Józefie Jurzyście zm. w 1835 , ur. w Babicach, zam. w Dudkach, rodz.: Krzysztof i Julianna.

22. Wiśniewski Grzegorz (26) wdowiec po Katarzynie z Jurzystów zm. w 1837 roku w Trojanowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Tomasz i Petronella oraz Antolak Justyna (19) ur. w Rososzy w par. Ryki, zam. w Trojanowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Krzysztof i Marianna.

23. Lesisz Konstanty Grzegorz (22) ur. w Rokitni w par. Stężyca, zam. w Kolonii Mrokowie, wyrobnik, rodz.: Krzysztof i Marianna Woytyś oraz Pawelec Katarzyna (17) ur. w Brzyscach w par. Stężyca, zam. w Kol. Mrokowie, rodz.: Wojciech i Antonina.

24. Kowalczyk Wojciech (47) wyrobnik z Kamionki, ojciec już nieżyjący, rodz.: Michał i Rozalia Ragus oraz Tkaczyk z d. Filipek Marianna (35) wdowa po Grzegorzu zm. w Owni, ur. w Dębi Starej w par. Ryki, zam. w Kamionce, rodz.: Andrzej i Marianna.

25. Rucki Stanisław (34) wdowiec, rodzice już nieżyjący , z Woli Życkiej, rodz.: Maciej i Agnieszka oraz Kucharska z d. Czechowska Katarzyna (27) wdowa po Józefie zm. 1836 roku, ur. w Kozicach, zam. w Woli Życkiej, rodz.: Walenty i Małgorzata.

26. Grelak Mateusz (27) wdowiec ur. w Życzynie, zam. w Woli Życkiej, rodz.: Aleksy i Franciszka Woytala oraz Pyra Franciszka (25) z Życzyna, rodz.: Szymon i Agata.

 

Śluby w Korytnicy w 1838 roku

 

1. Jasiński Józef (19) wyrobnik z Trojanowa, rodz.: Kacper i Salomea Kowalska oraz Staroscinska Maryanna (27) z Trojanowa, matka już nieżyjąca, rodz.: oj. niewiadomy i Jadwiga.

2. Sabat Jan (20) z Trojanowa, matka już nieżyjąca, rodz.: Andrzej i Elżbieta Kosicka oraz Michałek Jadwiga (17) ur. w Babicach, zam. w Ziabiance, ojciec już nieżyjący, rodz.: Marcin i Agnieszka.

3. Kobus Kazimierz (20) wyrobnik z Korytnicy, rodz.: Wojciech i Marianna Jagiełka oraz Głębicka Anna (23) ur. we Dworni w par. Wilczyska, zam. w Woli Koryckiej, rodz.: Jan i Marianna.

4. Kapusta Franciszek (19) ur. w Woli Serskiej w par. Ziabianka, rodz.: Jakub i Salomea Sulej oraz Krawczak Maryanna (17) z Rudy, rodz.: Łukasz i Marianna.

5. Gruza Tomasz (28) z Babic, rodz.: Andrzej i Teresa Kępka oraz Szymaniak z d. Tobiasz Teresa (41) wdowa po Antonim Szymaniaku zm. w 1836 roku w Budach Kaleńskich, , rodzice już nieżyjący, ur. w Sobolewie w par. Maciejowice, zam. w Budach Kaleńskich, rodz.: Maciej i Apolonia.

6. Koztera Andrzej (21) z Trojanowa, rodz.: Sebastian i Elżbieta Olek oraz Marciszek Maryanna (17) z Trojanowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Agnieszka.

7. Switek Błażej (22) z Damianowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Kacper i Zofia Fląt oraz Majsterek Katarzyna (18) z Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Onufry i Jadwiga.

8. Piecha Szymon (27) ur. w Woli Życkiej i tam zamieszkały, rodzice już nieżyjący, rodz.: Jan i Jadwiga Grzelak oraz Witek Anastazya (18) z Woli Życkiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Zofia.

9. Kopik Mikołaj (25) z Trojanowa, rodz.: Jakub i Jadwiga Grąndek oraz Bryzek Maryanna Franciszka (22) ur. w Życzynie, zam. w Trojanowie, rodz.: oj. niewiadomy i Agnieszka.

10. Majek Onufry (20) ur. w Kozicach, zam. w Kolonii Mrokowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Bartłomiej i Apolonia Lechnio oraz Juzwiak Anna (17) ur. w Babicach, zam. w Kolonii Mroków, rodz.: Jakub i Agnieszka.

11. Kołodziejek Franciszek (21) z Kozic, rodz.: Kazimierz i Jadwiga Kocot oraz Zduniak Zofia (19) z Życzyna, rodz.: Wawrzyniec i Jadwiga.

12. Czechowski Sebestyan (20) z Kozic, rodz.: Szymon i Helena Owczak oraz Gula Franciszka (17) z Życzyna, rodz.: Antoni i Marianna.

13. Witek Jan (20) ur. w Brzezinach w par. Brzeziny, zam. w Kozicach, matka już nieżyjąca, rodz.: Kacper i Helena Pudło oraz Ochnio Franciszka (22) z Kozic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Mateusz i Agnieszka.

14. Gajda Łukasz (20) ur. w Brzezinach, zam. w Rudzie, rodz.: Szymon i Petronella Grzelak oraz Bichta Magdalena (17) z Rudy, rodz.: Damazy i Agnieszka.

15. Bronikowski Prosper (31) wdowiec po zm. w 1835 roku Mariannie z Witlhoftów w Warszawie, urzędnik Komisji Rządowej Przychodów i Skarbów w Warszawie, rodz.: Józef i Marianna Borowska oraz Onichimowska Antonina (24) ur. w Warszawie, zam. w Życzynie przy braterstwie, rodz.: Tadeusz i Joanna.

16. Bryzek Jakub (25) wyrobnik z Trojanowa, rodzice już nieżyjący, rodz.: Dominik i Ewa Fląt oraz Grudniak z d. Kania Agnieszka (29) wdowa po Antonim zm. w 1835 roku, ojciec już nieżyjący, z Ziabianki, rodz.: Tomasz i Marianna.

17. Szewczyk Kazimierz (22) z Trojanowa, rodz.: Roch i Agnieszka Bryzek oraz Szczepaniak Katarzyna (19) ur. w Ziabiance, zam. w Trojanowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Marianna.

18. Grzegorczyk Onufry (26) wdowiec po Katarzynie z Zaczków zm. w 1837 roku, z Kamionki, rodz.: Błażej i Marianna Majek oraz Mróz z d. Ługowska Katarzyna (30) wdowa po zm. w 1837 roku Antonim Mrozie w Skrudzie, ur. w Owni w par. Ryki, zam. w Skrudzie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Piotr i Teresa.

19. Pera Tomasz (19) ur. w Owni w par. Ryki, zam. w Skrudzie, rodz.: Walenty i Łucja Kobus oraz Zaczek z d. Mayek Józefa (28) wdowa po zm. w 1837 roku Macieju, ur. w Babicach, zam. w Skrudzie, rodz.: Filip i Marianna.

20. Majek Adam (30) wdowiec, rodzice już nieżyjący, ur. w Babicach, zam. w Skrudzie, rodz.: Maciej i Małgorzata Gruza oraz Zaczek z d. Krawczak Krystyna (40) wdowa po Macieju Zaczku zm. w 1837 roku, ur. w Rudzie, zam. w Skrudzie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Marianna.

21. Kieliszek Paweł (22) wdowiec, ojciec już nieżyjący, z Kurzelat, rodz.: Szczepan i Gertruda Oslicha oraz Rudnik z d. Kania Katarzyna (27) wdowa po Rochu zm. w 1837 roku, ur. w Ziabiance, zam. w Rudzie, rodz.: Tomasz i Marianna.

22. Głębicki Paweł (30) wdowiec po Katarzynie z Maisterków zm. w 1838 roku w Woli Koryckiej, ur. w Jarczewie w par. Wilczyska, zam. w Woli Koryckiej, rodz.: Jan i Marianna oraz Majsterek z d. Babik Józefa (28) wdowa po Grzegorzu Majsterku zm. w 1837 roku w Woli Koryckiej, matka już nieżyjąca, ur. w Sokole, zam. w Woli Koryckiej, rodz.: Andrzej i Katarzyna.

23. Szewczyk Adam (24) z Trojanowa, rodzice już nieżyjący, zam. przy opiekunie Piotrze Bryzku, rodz.: Bartłomiej i Petronella oraz Marciszek z d. Kopik Julianna (19) wdowa po Andrzeju zm. w 1837 roku, z Trojanowa, rodz.: Jan i Franciszka.

24. Mikusek Antoni (19) z Rokitni w par. Stężyca, zam. w Kolonii Mrokowie, rodz.: Mateusz i Konstancja Mikusek oraz Rybicka Marianna (17) z Maydanu Trojanowskiego, rodz.: Franciszek i Józefa.

25. Czopek Maciej (20) ze Swatów w par. Ryki, matka już nieżyjąca, rodz.: Piotr i Dorota Korda oraz Łukasik Franciszka (17) ur. w Kobusach w par. Maciejowice, zam. w Jabłonowcu na Kolonii, matka już nieżyjąca, rodz.: Błażej i Agnieszka.

26. Baryn Wojciech (23) z Kaleni, matka już nieżyjąca, rodz.: Kazimierz i Marianna Fląt oraz Nakonieczna Apolonia (17) z Korytnicy, rodz.: Ignacy i Franciszka.

27. Nakonieczny Krzysztof (20) z Korytnicy, rodz.: Ignacy i Franciszka Tomaszek oraz Wiśniewska Katarzyna (17) z Trojanowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Tomasz i Petronella.

28. Zak Kacper (19) z Godzisza w par. Maciejowice, rodz.: Paweł i Julianna Smietanka oraz Kucharska Tekla (18) z Woli Życkiej, matka już nieżyjąca, rodz.: Łukasz i Tekla.

29. Błachnio Józef (23) ur. w Swatach w par. Ryki, zam. w Leokadii przyłęckiej w par. Łaskarzew, rodz.: Wincenty i Małgorzata Rodak oraz Dudek Julianna (16) ur. w Godziszu w par. Maciejowice, zam. w Budach Kaleńskich czyli Grabniaku, rodz.: Antoni i Małgorzata.

30. Parysek Marcin (23) z Kobylej Woli w par. Górzno, zam. przy matce, rodz.: Wacław i Marianna oraz Babik z d. Bieńko Elżbieta (37) wdowa po Franciszku zm. w 1837 roku w Budach Kaleńskich, ur. w Sokole, zam. w Budach Kaleńskich czyli Grabniaku, rodz.: Szymon i Marianna.

Śluby w Korytnicy w 1839roku

1. Szczepaniak Jan (22) z Ziabianki, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Marianna Kopik oraz Kopik Anastazya (17) z Trojanowa, rodz.: Mateusz i Wiktoria.

2. Jaszkaczek Jakub (20) ur. w Korytnicy, zam. w Kolonii Jabłonowcu, rodz.: Franciszek i Agnieszka Kosicka oraz Moleń Urszula (20) ur. w Długiej Woli w par. Pawłowice, zam. w Kolonii Jabłonowcu, rodz.: Franciszek i Łucja.

3. Kania Łukasz (20) z Ziabianki, ojciec już nieżyjący, rodz.: Tomasz i Marianna Kalbarczyk oraz Wiśniewska Marianna (18) ur. w Trojanowie, zam. w Grondzie Trojanowskim, rodz.: Kazimierz i Agnieszka.

4. Wałachowski Józef (20) ur. w Trojanowie, zam. w Grondzie Trojanowskim, rodz.: Błażej i Joanna Zak oraz Kosicka Marianna (17) z Miki, ojciec już nieżyjący, rodz.: Stanisław i Franciszka.

5. Kuleński Antoni (20) ur. w Kletni w par. Stężyca, zam. w Budach Kaleńskich, rodz.: Jakub i Zofia Cwiklak oraz Gula Anna (22) ur. w Życzynie, zam. w Budach Kaleńskich, rodz.: Kazimierz i Krystyna.

6. Wiśniewski Antoni (24) z Trojanowa, rodz.: Tomasz i Petronella Kopik oraz Kostera Marianna (20) z Trojanowa, rodz.: Michał i Agnieszka.

7. Olek Józef (20) z Trojanowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Antoni i Ewa Wiśniewska oraz Zielińska Julianna (17) ur. w Mice, zam. w Trojanowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jakub i Małgorzata.

8. Wiśniewski Michał (20) z Trojanowa, matka już nieżyjąca, rodz.: Łukasz i Agnieszka Koztera oraz Majek z d. Kowalczyk Franciszka (20) wdowa po Józefie zm. w 1837 roku w Babicach, z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Józef i Klara.

9. Zaczek Jakub (20) z Rudy, matka już nieżyjąca, rodz.: Walenty i Katarzyna Kobus oraz Majek Małgorzata (17) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Stanisław i Agnieszka.

10. Gruza Roch (26) wdowiec z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Andrzej i Teresa Krawczak oraz Mayek Teresa (23) z Babic, rodz.: Bartłomiej i Jadwiga.

11. Bryzek Piotr (60) wdowiec po Jadwidze Bryzek zm. w 1838 roku w Trojanowie, rodzice już nieżyjący, z Trojanowa, rodz.: Bartłomiej i Katarzyna oraz Bieńko z d. Burek Klara (60) wdowa po Michale Bieńku zm. w 1832 roku w Trojanowie, z Trojanowa, rodzice już nieżyjący, rodz.: Mikołaj i Marianna.

12. Łysiak Grzegorz (22) ur. w Górznie w par. Górzno, zam. w Dudkach, rodz.: Wojciech i Małgorzata Ocep oraz Jurzysta Józefa (18) z Dudek, matka już nieżyjąca, rodz.: Joachim i Krystyna.

13. Gruza Antoni (20) z Rudy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Bartłomiej i Krystyna Krawczak oraz Jajszczyk Julianna (19) z Rudy, matka już nieżyjąca, rodz.: Mikołaj i Józefa.

14. Bożek Piotr (20) ur. w Sokole, zam. w Kaleni, rodz.: Franciszek i Marianna Gozdał oraz Baryn Konstancya (17) z Kaleni, rodz.: Kazimierz i Barbara.

15. Gończewski Kazimierz Felicjan (20) z Trojanowa, rodz.: Józef i Katarzyna Ziarkowska oraz Bryzek Elżbieta (19) z Ziabianki, rodz.: Krzysztof i Petronella.

16. Grzelak Stanisław (24) ur. w Rudzie, ochrzczony w Rykach, ojciec już nieżyjący, rodz.: Piotr i Marianna Jakubasik oraz Zaczek Marianna (20) z Rudy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Cecylia.

17. Bryzek Józef (20) ur. w Trojanowie, zam. przy opiekunie Jakubie Bryzku – bracie starszym, rodzice już nieżyjący, rodz.: Józef i Agnieszka Koztera oraz Wiśniewska Agnieszka (17) z Trojanowa, rodz.: Antoni i Marianna.

18. Moleń Wojciech (29) ur. w Długiej Woli w par. Pawłowice, zam. w Kolonii Jabłonowcu, rodz.: Franciszek i Łucja Zapora oraz Grula Julianna (21) ur. we Swatach w par. Ryki, zam. w Kolonii Jabłonowcu, rodz.: Krzysztof i Katarzyna.

19. Jurzysta Sebastian (24) z Trojanowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Maciej i Marianna Marciszek oraz Lipińska Marianna (20) z Trojanowa, matka już nieżyjąca, rodz.: Stefan i Anna.

20. Kołodziejek Franciszek (20) z Kozic, rodz.: Roch i Anastazja Sołtys oraz Sochacka Ewa (20) z Kozic, matka już nieżyjąca, rodz.: Andrzej i Marianna.

21. Kocot Jan (19) z Kozic, rodz.: Antoni i Marianna Ochnio oraz Kołodziejek Katarzyna (17) z Kozic, rodz.: Roch i Anastazja.

22. Kowalczyk Wojciech (21) z Kozic, rodz.: Andrzej i Marianna oraz Wiśniewska Jadwiga (21) z Życzyna, matka już nieżyjąca, rodz.: Andrzej i Franciszka.

23. Kowalski Tomasz (21) ur. w Samorządkach w par. Górzno, zam. w Woli Koryckiej, rodzice już nieżyjący, rodz.: Antoni i Marianna Mucha oraz Majsterek Julianna Magdalena (24) z Woli Koryckiej, rodz.: Maciej i Zofia.

24. Szymaniaczek Mikołaj (20) wyrobnik ur. w Sobolewie, zam. w Budach Kaleńskich przy starszym bracie, rodzice już nieżyjący, rodz.: Tomasz i Barbara Sobczak oraz Wojdat Franciszka (18) ur. w Rokitni w par. Stężyca, zam. w Budach Kaleńskich, rodz.: Szymon i Agnieszka.

25. Woźniak Michał (22) ur. w Damianowie, zam. w Korytnicy, rodz.: Stefan i Franciszka oraz Fląt z d. Owczarczyk Elżbieta (19) wdowa po Łukaszu Flącie zm. w 1838 roku w Korytnicy, matka już nieżyjąca, rodz.: Maciej i Teresa.

26. Majek Stanisław (20) z Babic, rodz.: Krzysztof i Józefa Zaczek oraz Siwek Ewa (20) ur. w Zarytem w par. Żelechów, zam. w Babicach, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Franciszka.

27. Gugała Józef (20) ur. w Kozicach, zam. w Kolonii Mrokowie, rodz.: Błażej i Marianna Ochnio oraz Kołodziejek Maryanna (19) z Kozic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Grzegorz i Krystyna.

28. Dąbrowa Wojciech (22) ur. w Wilczyskach, zam. w Woli Koryckiej, matka już nieżyjąca, rodz.: Benedykt i Krystyna Maisterek oraz Rucka Agnieszka (21) z Kaleni, ojciec już nieżyjący, rodz.: Łukasz i Marianna.

29. Majsterek Jakub (22) z Woli Koryckiej ,ojciec już nieżyjący, rodz.: Onufry i Jadwiga Wiśniewska oraz Kowalska Maryanna (17) z Damianowa, matka już nieżyjąca, rodz.: Szczepan i Zofia.

30. Drozdek Krzysztof (21) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Grzegorz i Józefa Mroz oraz Janaszek Małgorzata (21) z Babic, matka już nieżyjąca, rodz.: Józef i Katarzyna.

31. Majsterek Józef (21) z Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Anastazja Pawlak oraz Zalech Agata (18) z Woli Koryckiej, matka już nieżyjąca, rodz.: Paweł i Brygida.

32. Kowalczyk Maciej (19) z Kamionki, matka już nieżyjąca, rodz.: Wojciech i Agnieszka Jakubasik oraz Jurzysta Klara (17) z Dudek, rodz.: Wojciech i Petronella.

33. Orzechowski Wojciech (21) ur. w Ziabiance, zam. w Trojanowie, rodz.: oj. niewiadomy i Julianna Orzech oraz Madej Anna (25) ur. w Mińsku w Obwodzie Stanisławskim w Gubernii Mazowieckiej, zam. w Trojanowie, rodzice już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Anastazja.

34. Zduniak Wawrzyniec (19) z Życzyna, matka już nieżyjąca, rodz.: Wojciech i Małgorzata Czechowska oraz Włodarczyk Julianna (17) z Życzyna, rodz.: Tomasz i Agnieszka.

35. Majkowski Jan (20) z Komor, rodz.: Mikołaj i Marianna Dudek oraz Krzysztoszek Katarzyna (17) ur. w Oronnem w par. Maciejowice, zam. w Kolonii Jabłonowcu, rodz.: Stanisław i Julianna.

36. Lechnio Jan (21) z Kozic, matka już nieżyjąca, rodz.: Piotr i Marianna Pyra oraz Czechowska Krystyna (17) z Życzyna, ojciec już nieżyjący, rodz.: Szymon i Agata.

37. Baranowski Tomasz (31) ur. w Kaleni w par. Okoniew, zam. w Życzynie, owczarz, rodz.: Michał i Katarzyna Gorczyńska oraz Piwowarczyk Franciszka (20) ur. w Stężycy w par. Stężyca, zam. w Życzynie – służąca, rodz.: oj. niewiadomy i Marianna.

38. Kołodziejek Antoni (49) wdowiec po Mariannie z Kobusów zm. w 1837 roku, ur. w Kozicach, zam. w Kątach, rodz.: Krzysztof i Zofia oraz Krawczak z d. Mayek Łucya (36) wdowa po Bartłomieju zm. w 1838 roku w Skrudzie, ur. w Babicach, zam. w Skrudzie, rodz.: Łukasz i Ewa.

39. Majsterek Krzysztof (21) z Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Andrzej i Łucja Kuberek oraz Bienias Wiktorya (19) z Woli Koryckiej, rodz.: Jan i Agnieszka.

40. Włodarczyk Jakub (19) zam. w Życzynie przy stryju Tomaszu Włodarczyku, rodzice już nieżyjący, rodz.: Piotr i Zofia Gula oraz Woźniak Józefa (19) z Damianowa, rodz.: Stefan i Franciszka.

41. Woźniak Walenty (24) z Damianowa, rodz.: Stefan i Franciszka Tomaszek oraz Majsterek Józefa (17) z Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Maciej i Zofia.

42. Gugała Krzysztof (20) z Życzyna, rodz.: Sebastian i Marianna Rucka oraz Walędzik Agnieszka (23) z Życzyna, ojciec już nieżyjący, rodz.: Szymon i Zofia.

43. Cmiel Stanisław (20) z Woli Zadybskiej w par. Żelechów, rodz.: Jakub i Franciszka Jarecka oraz Kwas Franciszka (19) z Kątów, rodz.: Wawrzyniec i Małgorzata.

44. Kalbarczyk Jan (23) ur. w Skrudzie, zam. w Rudzie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Mikołaj i Dorota Marciszek oraz Filipek Maryanna (23) ur. w Rykach w par. Ryki, zam. w Skrudzie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jacenty i Magdalena.

45. Wałach Maciej (46) wdowiec po Mariannie zm. w 1837 roku w Trojanowie, ur. we wsi Wolica w par. Kurów, zam. w Trojanowie od 23 lat, rodzice już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Antonina Sobieszek oraz Kopik Rozalia (26) z Trojanowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Mateusz i Marianna.

46. Jurzysta Wojciech (48) wdowiec po Agnieszce z Zowczaków zm. w 1837 roku w Trojanowie, z Trojanowa, rodzice już nieżyjący, rodz.: Tomasz i Marianna oraz Wiśniewska z d. Rzepka Maryanna (40) ur. w Rossoszy w par. Ryki, zam. w Trojanowie, wdowa po Szymonie zm. w 1835 roku w Trojanowie, rodz.: Jan i Łucja.

47. Więcierzewski Jan (33) zam. w Stępkowie w Gubernii Podlaskiej w Obwodzie Radzyńskim, ur. w Przegalinach Wielkich w par. Komorowskiej, zam. w Podobłoziu w par. Brzeziny, ekonom, rodz.: Jakub i Anna Stępowska oraz Łuczyńska Tekla (17) ur. w Ługowej Woli w par. Promna, zam. w Więczkowie, rodz.: Stanisław i Marianna.

48. Wiączek Wawrzyniec (28) z Kaleni, rodz.: Grzegorz i Marianna Bozek oraz Wiączek z d. Mądra Antonina (30) wdowa po Tomaszu Wiączku zm. w 1835 roku w Budach, ojciec już nieżyjący, ur. w Sokole, zam. w Kaleni, rodz.: Walenty i Marianna.

49. Gromoł Wawrzyniec (20) z Ostrożenia w par. Gończyce, rodz.: Ludwik i Marianna Maisterek oraz Kostrzewa z d. Szemek Julianna Józefa (25) wdowa po Mateuszu Kostrzewie zm. w 1837 roku w Woli Koryckiej, z Woli Koryckiej, rodz.: Józef i Franciszka.

50. Kowalczyk Andrzej (20) z Kamionki, ojciec już nieżyjący, rodz.: Paweł i Marianna Kania oraz Drozdek Maryanna (18) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Grzegorz i Zofia.

51. Łysiak Jakub (45) z Górzna w par. Górzno, zam. w Dudkach, rodzice już nieżyjący, rodz.: Bartłomiej i Marianna Bar oraz Mikusek z d. Pera Maryanna (30) wdowa po Wincentym Mikusku zm. w 1838 roku w Woli Życkiej, ojciec już nieżyjący, ur. w Woli Życkiej, zam. w Kolonii Mrokowie, rodz.: Andrzej i Zofia.

52. Tomaszek Łukasz (30) wdowiec po Joannie z Czechowskich zm. w 1839 roku w Korytnicy, z Korytnicy, rodzice już nieżyjący, rodz.: Sebastian i Agata Woźniak oraz Zduniak Maryanna (20) ur. w Woli Życkiej, zam. w Kolonii Mrokowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Antoni i Katarzyna.

53. Kowalczyk Michał (34) wdowiec po Anastazji z Bichtów zm. w tym roku w Babicach, rodzice już nieżyjący, rodz.: Jakub i Urszula Zaczek oraz Zaczek Katarzyna (22) ze Skrudy, rodzice już nieżyjący, zam. przy starszym bracie, rodz.: Jan i Agnieszka.

54. Kujda Jakub (19) z Babic, rodz.: Antoni i Anastazja Mayek oraz Zaczek z d. Kalbarczyk Jadwiga (26) wdowa po Janie Zaczku zm. w 1837 roku w Skrudzie, ur. w Babicach, zam. w Skrudzie, rodzice już nieżyjący, rodz.: Tomasz i Franciszka.

 

Śluby w Korytnicy w 1840 roku

 

1. Baryn Andrzej (20) z Kaleni, zam. przy ojcu, rodz.: Jan i Franciszka Łysiak oraz Popłaska Rozalia (18) z Kaleni, rodzice już nieżyjący, rodz.: Łukasz i Regina.

2. Fląt Leonard (24) ur. w Korytnicy, zam. w Kaleni, rodz.: Tomasz i Marianna Krzysztoszek oraz Bożek Helena (18) ur. w Sokole, zam. w Kaleni, rodz.: Franciszek i Marianna.

3. Kowalczyk Wawrzyniec (20) z Kozic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Józefa Skochniak oraz Ochnio Maryanna (19) z Kozic, rodz.: Mateusz i Agnieszka.

4. Burek Michał (20) ur. w Trojanowie, zam. w Dudkach, ojciec już nieżyjący, rodz.: Leonard i Łucja Jurzysta oraz Łysiak Agnieszka (18) ur. w Górznie w par. Górzno, zam. w Dudkach, rodz.: Aleksander i Marianna.

5. Włodarczyk Kazimierz (20) z Życzyna, rodz.: Tomasz i Agnieszka Jasek oraz Zduniak Maryanna (19) z Życzyna, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Małgorzata.

6. Tomaszek Tomasz (34) wdowiec po Tekli z Woźniaków zm. w 1839 roku, rodzice już nieżyjący, z Korytnicy, rodz.: Sebastian i Marianna Woźniak oraz Kasprzak z d. Pielak Anna (40) wdowa, ur. w Sobolewie w par. Maciejowice, zam. w Korytnicy, rodz.: Andrzej i Anastazja.

7. Zaczek Jakub (28) ur. w Rudzie, zam. w Babicach, rodz.: Jan i Cecylia Mayek oraz Michałek z d. Grzelak Zofia (35) wdowa po Szymonie zm. w 1838 roku w Babicach, ur. w Rudzie, zam. w Babicach, rodz.: Łukasz i Zofia.

8. Głowienka Józef (20) z Kurzelat, matka już nieżyjąca, rodz.: Piotr i Rozalia Lipińska oraz Michałek Urszula (17) z Babic, rodz.: Antoni i Katarzyna.

9. Stefaniak Antoni (20) ur. we Swatach w par. Ryki, zam. w Budach Kaleńskich, rodzice już nieżyjący, zam. przy starszym bracie Jacku Stefaniaku, rodz.: Jan i Katarzyna Błachnio oraz Maraszek Maryanna (19) ur. w Podebłociu, zam. w Budach Kaleńskich, rodz.: Józef i Petronella.

10. Tomaszek Franciszek (20) ur. w Damianowie, zam. w Korytnicy, rodz.: Walenty i Marianna Fląt oraz Nakonieczna Agnieszka (19) z Korytnicy, rodz.: Jan i Salomea.

11. Ośko Tomasz (21) z Podebłocia w par. Brzeziny, rodz.: Jakub i Marianna Jasek oraz Sokołowska Zofia (19) ur. w Woli Życkiej, zam. w Budach Kaleńskich czyli Grabniaku, rodzice już nieżyjący, rodz.: Piotr i Marianna.

12. Szczepaniak Sebastian (24) z Ziabianki, rodz.: Jacenty i Elżbieta Zowczak oraz Kopik z d. Rzezak Magdalena (31) wdowa po Andrzeju zm. w 1837 roku, z Trojanowa, ur. w Trojanowie, zam. w Maydanie Trojanowskim, orr, rodz.: Maciej i Zofia.

13. Kołodziejek Andrzej (22) z Kozic, rodz.: Kazimierz i Jadwiga Kocot oraz Szczepańska Maryanna (18) z Trojanowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Józef i Krystyna.

14. Majsterek Paweł (21) z Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Tomasz i Marianna Zowczak oraz Baryn Małgorzata (20) z Kaleni, rodz.: Jan i Agata.

15. Bany Józef (20) ur. w Brzezinach w par. Brzeziny, zam. w Babicach, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Krystyna Kania oraz Głodek Franciszka (22) z Kurzelat, rodz.: Maciej i Katarzyna.

16. Zaczek Mikołaj (21) z Babic, rodz.: Łukasz i Marianna Michałek oraz Kiliszek z d. Ragus Maryanna (24) wdowa po Józefie zm. w 1835 roku w Kurzelatach, ojciec już nieżyjący, ze Skrudy, rodz.: Walenty i Katarzyna.

17. Bany Jan (21) z Brzezin, rodz.: Jacek i Józefa Błachnio oraz Zduniak Franciszka (20) z Życzyna, matka już nieżyjąca, rodz.: Jan i Łucja.

18. Wojdat Łukasz (20) z Kletni w par. Stężyca, rodz.: Walenty i Kunegunda Mikusek oraz Kołodziejek Agnieszka (17) z Kozic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Grzegorz i Krystyna.

19. Hruba Jan (21) kowal ur. w Rykach w par. Ryki, zam. w Trojanowie, rodz.: Wojciech i Katarzyna Kamieńska oraz Skibinska Wiktorya (23) ur. w Żelechowie w par. Żelechów, zam. w Trojanowie przy starszym bracie Piotrze , rodz.: Maciej i Rozalia.

20. Kostera Szymon (35) wdowiec po Mariannie z Jurzystów zm. w 1839 roku, rodzice już nieżyjący, ur. w Trojanowie, zam. w Dudkach, rodz.: Grzegorz i Urszula Kopik oraz Jańczyk z d. Bujak Petronela (32) wdowa po Marcinie zm. w 1837 roku w Gończycach, ur. w Charlejowie w par. łysobyckiej, zam. od młodości w Trojanowie, rodz.: Maciej i Katarzyna.

21. Jasek Antoni (47) wdowiec po Franciszce z Gulów zm. w 1840 roku w Życzynie, rodzice już nieżyjący, z Życzyna, rodz.: Leonard i Teresa oraz Zaleska z d. Semeret Maryanna (47) wdowa po Onufrym Zaleskim zm. w 1831 roku w Życzynie, z Życzyna, rodz.: Szczepan i Marianna.

22. Grzegorczyk Krzysztof (20) z Kamionki, rodz.: Błażej i Marianna Mayek oraz Jurzysta Franciszka (18) z Dudków, rodz.: Jan i Ewa.

23. Gula Antoni (45) wdowiec po Mariannie z Włodarczyków zm. w 1840 roku w Życzynie, z Życzyna, rodzice już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Marianna oraz Czechowska z d. Tomaszek Urszula (36) wdowa po Piotrze Czechowskim zm. w 1836 roku w Życzynie, ur. w Damianowie, zam. w Życzynie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Józef i Otolia.

24. Kołodziejek Onufry (22) z Kozic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Grzegorz i Krystyna Bany oraz Kocot Anastazya (17) z Kozic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Kacper i Marianna.

25. Jakubaszek Andrzej (19) ur. w Woli Koryckiej, zam. w Budach Kaleńskich, ojciec już nieżyjący, rodz.: Walenty i Marianna Zduniak oraz Szymaniak Agnieszka (19) ur. w Przyłęku w par. Łaskarzew, zam. w Budach Kaleńskich, ojciec już nieżyjący, rodz.: Antoni i Teresa.

26. Majek Filip (70) wdowiec po Mariannie z Bieńków zm. w 1840 roku w Babicach, z Babic, rodzice już nieżyjący, rodz.: Walenty i Anastazja oraz Janaszek Julianna (31) z Babic, rodz.: Józef i Katarzyna.

27. Kujda Piotr (20) z Babic, rodz.: Wojciech i Anastazja Zaczek oraz Pawłoska Katarzyna (17) ur. w Skrudzie, zam. w Rudzie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Stanisław i Marianna.

28. Zaranowicz Józef (25) ur. w Jagiele, zam. w Babicach, ojciec już nieżyjący, rodz.: Józef i Elżbieta Rudkowska oraz Kowalczyk Łucya (19) ur. w Babicach, zam. w Budach Kaleńskich przy ojcu, rodz.: Michał i Franciszka.

 

Śluby w Korytnicy w 1841 roku

 

1. Pochylski Jan (20) wyrobnik z Woli Koryckiej, rodzice już nieżyjący, rodz.: Kacper i Antonina oraz Nakonieczna Maryanna (20) ur. w Korytnicy, zam. w Woli Koryckiej, rodz.: Stanisław i Katarzyna.

2. Wiśniewski Ignacy (20) z Jagieła, rodz.: Łukasz i Agnieszka Koztera oraz Kowalczyk Małgorzata (17) ur. w Kozicach, zam. w Jagiele przy matce, rodz.: Andrzej i Marianna.

3. Tomaszek Błażej (20) z Korytnicy, rodz.: Wawrzyniec i Jadwiga Kobus oraz Mucha Agata (18) z Korytnicy, matka już nieżyjąca, rodz.: Kazimierz i Marianna.

4. Szymański Michał (22) ur. w Krzyszynie w białostockiem, zam. w Trojanowie od 15 lat, ojciec już nieżyjący, owczarz, rodz.: Andrzej i Katarzyna Gugała oraz Listopad Maryanna (18) z Gronda Trojanowskiego, rodz.: Bartłomiej i Małgorzata.

5. Czechowski Józef (20) z Kozic, rodz.: Szymon i Helena Zowczak oraz Kucharzak Jadwiga (17) z Woli Życkiej, matka już nieżyjąca, rodz.: Łukasz i Marianna.

6. Łukasik Błażej (19) z Damianowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Walenty i Agnieszka Listopad oraz Jędrych Katarzyna (19) we wsi Korytnicy czyli Dębniaku zamieszkała, ojciec już nieżyjący, rodz.: Kazimierz i Krystyna.

7. Dymiński Jan (21) szewc ur. w Wilczej Woli w par. Magnuszew, zam. w Ryczywole w par. Ryczywół, rodz.: oj. niewiadomy i Urszula Dymińska oraz Pryamska Józefa (22) ur. w Żelechowie w par. Żelechów, zam. w Jagiele, rodz.: Irzy i Elżbieta.

8. Lechnio Wojciech (19) z Kozic, matka już nieżyjąca, rodz.: Piotr i Marianna Pera oraz Błachnio Marianna (18) ur. w Swatach w par. Ryki, zam. w Kozicach, ojciec już nieżyjący, rodz.: Kacper i Anastazja.

9. Mańkowski Michał (21) z Brzezin w par. Brzeziny, ojciec już nieżyjący, rodz.: Antoni i Marianna Witek oraz Wardal Maryanna (21) z Kozic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Teresa.

10. Majsterek Maciej (19) z Woli Koryckiej, rodz.: Andrzej i Katarzyna Zalech oraz Zalech Rozalia (17) z Woli Koryckiej, rodz.: Paweł i Brygida.

11. Switek Kacper (19) z Damianowa, rodz.: Tomasz i Katarzyna Majsterek oraz Kubaszewska Franciszka (18) ur. w Sokole, zam. w Korytnicy, matka już nieżyjąca, rodz.: Tomasz i Agnieszka.

12. Fląt Błażej (22) z Damianowa, rodz.: Jakub i Marianna Czechowska oraz Zduniak Agnieszka (21) z Życzyna, ojciec już nieżyjący, rodz.: Maciej i Franciszka.

13. Zaleski Józef (22) z Życzyna, ojciec już nieżyjący, rodz.: Onufry i Marianna Semeret oraz Zduniak Agnieszka (23) z Życzyna, ojciec już nieżyjący, rodz.: Łukasz i Marianna.

14. Woźniak Jan (48) wdowiec po Mariannie z Flątów zm. w 1840 roku, z Woli Koryckiej, rodz.: Szymon i Urszula Jurzysta oraz Kłos z d. Jaszkiewicz Maryanna (41) wdowa po Józefie Kłosie zm. w Rybakach w par. Żelechów, ur. w Kozicach, zam. w Damianowie, rodz.: Roch i Franciszka.

15. Czechowski Adam (22) z Kozic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wawrzyniec i Katarzyna Kochniak oraz Wiśniewska Maryanna (20) z Trojanowa, rodz.: Jan i Józefa.

16. Goliszewski Adam (22) kolonista ur. w Garwolinie w par. Garwolin, zam. w Kolonii Mroków, rodz.: Rafał i Katarzyna Michalska oraz Zduniak Teresa (19) ur. w Woli Życkiej, zam. w Kolonii Mrokowie, rodz.: Mikołaj i Marianna.

17. Wiączek Walenty (20) z Kaleni, rodz.: Ignacy i Marianna Mądra oraz Bienias Tekla (18) z Woli Koryckiej, rodz.: Łukasz i Marianna.

18. Błachnio Andrzej (20) z Kozic, rodzice już nieżyjący, rodz.: Kacper i Anastazja Filix oraz Skochniak Ewa (20) z Kozic, rodzice już nieżyjący, rodz.: Andrzej i Krystyna.

19. Jędrysek Wojciech (22) z Korytnicy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Bartłomiej i Barbara Woźniak oraz Fląt Maryanna (17) z Korytnicy, rodz.: Tomasz i Ewa.

20. Tomaszek Bartłomiej (22) z Damianowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Walenty i Zofia Fląt oraz Truszkowska Franciszka (17) z Korytnicy, rodz.: Krzysztof i Krzysztof.

21. Jasek Maciej (52) wdowiec po Zofii z Szemków zm. W 1841 roku w Damianowie, rodzice już nieżyjący, ur. W Życzynie, zam. W Damianowie, rodz.: Sebastian i Katarzyna Witek oraz Prządka Antonina (23) ur. W Dąbi Starej w par. Ryki, zam. W Damianowie, rodzice już nieżyjący, rodz.: Rafał i Agnieszka.

22. Ogonoski Grzegorz (50) wdowiec po Katarzynie z Tyszkiewiczów zm. W Kozicach w 1841 roku, ur. W Dłużkach w par. Dłużki, zam. W Kozienicach, szynkarz, rodzice już nieżyjący, rodz.: Tomasz i Marianna Kormańska oraz Grzelak z d. Szymanek Maryanna Barbara (26) wdowa po Bartłomieju zm. W 1837 roku w Rudzie, rodzice już nieżyjący, ur. W Lendzie w par. Ziabianka, zam. W Kozicach, rodz.: Piotr i Apolonia.

23. Siwek Piotr (19) z Kurzelat, rodzice już nieżyjący, rodz.: Andrzej i Zofia Konopka oraz Głodek Katarzyna (20) z Kątów, ojciec już nieżyjący, rodz.: Tomasz i Marianna.

24. Cieśla Leonard (20) z Brzezin w par. Brzeziny, rodz.: Maciej i Agnieszka Witek oraz Kołodziejek Anastazya (17) z Kozic, rodz.: Kazimierz i Jadwiga.

25. Wiaszek Maciej (35) wdowiec po Agacie z Gawryołków zm. W 1841 roku, ur. W Gołębiu w par. Gołąb, zam. W folwarku Wiączków w gminie Życzyn, rodz.: Jan i Konstancja Kowalik oraz Mika Krystyna (26) ur. W Kozicach, zam. W Życzynie w służbie przu dworze, rodzice już nieżyjący, rodz.: Krzysztof i Anna.

26. Jurzysta Sebastian (27) wdowiec po Mariannie z Lipińskich zm. w 1841 roku w Trojanowie, rodzice już nieżyjący, z Trojanowa, rodz.: Maciej i Marianna Marciszek oraz Rybarczyk Ewa (27) ur. w Chotkwie w par. głowaczewskiej, zam. w Trojanowie, rodzice już nieżyjący, rodz.: Antoni i Marianna.

27. Sobol Kajetan (18) ur. we Swatach w par. Ryki, zam. w Budach Kaleńskich, ojciec już nieżyjący, rodz.: Tomasz i Magdalena Kiełbaska oraz Sokołowska z d. Paszkowska Tekla (25) wdowa po Kazimierzu Sokołowskim zm. w 1839 roku, ur. w Woli Koryckiej, zam. w Budach Kaleńskich, rodzice już nieżyjący, rodz.: Marcin i Klara.

28. Rodak Michał (19) wyrobnik ur. w Swatach w par. Ryki, zam. w Dąbi Starej, rodz.: Jan i Marianna Błachnio oraz Grzelak Klara (21) z Rudy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Piotr i Marianna.

29. Kowalczyk Ignacy (20) z Kamionki, ojciec już nieżyjący, rodz.: Paweł i Marianna Kania oraz Majek Maryanna (18) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Stanisław i Agnieszka.

30. Kowalczyk Krzysztof (19) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Józef i Klara Mroz oraz Kujda Katarzyna (17) z Babic, rodz.: Adam i Zofia.

31. Jakubasik Leonard (20) ze Skrudy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Maciej i Franciszka Kobus oraz Majek Józefa (19) z Babic, rodz.: Krzysztof i Józefa.

32. Gugała Łukasz (20) z Kozic, rodz.: Szymon i Zofia Ochnio oraz Majek Józefa (19) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Adam i Katarzyna.

33. Kowalczyk Franciszek (22) ur. Kamionka, zam. Dąbia Stara w par. Ryki, rodzice już nieżyjący, rodz.: Krzysztof i Zofia Julianna oraz Jurzysta Katarzyna (20) z Dudek, rodz.: Andrzej i Anna.

 

Śluby w Korytnicy w 1842 roku

 

1. Baryn Bartłomiej (37) wdowiec po Tekli z Korzonków zm. w 1841 roku w Kaleni, matka już nieżyjąca, z Kaleni, rodz.: Jan i Franciszka Łukasik oraz Pyra Katarzyna (18) ur. w Życzynie, zam. w Budach Kaleńskich, rodz.: oj. niewiadomy i Marianna.

2. Bozek Sebestyan (53) wdowiec po Mariannie z Bozkow zm. w 1841 roku w Woli Koryckiej, rodzice już nieżyjący, ur. w Sokole, zam. w Woli Koryckiej, rodz.: Andrzej i Franciszka oraz Majsterek z d. Zowczak Zofia (50) wdowa po Macieju Majsterku zm. w 1840 roku w Damianowie, z Woli Koryckiej, rodz.: Jakub i Marianna.

3. Jańczyk Jakub (19) ur. w Trojanowie, zam. w Ziabiance, ojciec już nieżyjący, rodz.: Marcin i Petronella Bujak oraz Tomaszek Agata (18) z Korytnicy, rodz.: Kazimierz i Katarzyna.

4. Bany Stanisław (20) ur. w Brzezinach w par. Brzeziny, zam. w Babicach, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Krystyna Kania oraz Majek Rozalia (17) z Babic, rodz.: Krzysztof i Józefa.

5. Majek Krzysztof (22) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Adam i Katarzyna Bednarczyk oraz Bany Anastazya (17) ur. w Brzezinach w par. Brzeziny, zam. w Babicach, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Krystyna.

6. Szewczyk Sebestyan (21) z Trojanowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Antoni i Agnieszka Wiśniewska oraz Szczepańska Maryanna (17) z Ziabianki, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Ewa.

7. Koztera Jakub (23) z Trojanowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Paweł i Marianna Wiśnicka oraz Rybicka Antonina Małgorzata (18) z Maydanu Trojanowskiego, rodz.: Franciszek i Józefa.

8. Ragus Jacenty (20) ur. w Kątach, ochrzczona w par. Żelechów, zam. w Dębniaku przy Antonim Grąndzie – swym dziadku, rodz.: Sebastian i Marianna Grąnd oraz Koztera Franciszka (19) z Trojanowa, rodz.: Sebastian i Elżbieta.

9. Kwas Marcin (19) z Kurzelat, rodzice już nieżyjący, zam. przy wuju, rodz.: Andrzej i Magdalena Zatyka oraz Grudniak Zofia (17) z Ziabianki, ojciec już nieżyjący, rodz.: Maciej i Antonina.

10. Majek Antoni (22) z Babic, rodz.: Jan i Kunegunda Kuyda oraz Szczepaniak Krystyna (18) z Ziabianki, rodz.: Jacenty i Elżbieta.

11. Grudniak Jakub (20) z Ziabianki, rodzice już nieżyjący, przy Józefie Grudniaku – opiekunie zamieszkały, rodz.: Jakub i Krystyna Sabat oraz Wiśniewska Tekla (19) z Ziabianki, rodz.: Mikołaj i Marianna.

12. Kender Ludwik (24) ur. w Korytnicy, zam. w Kolonii Korytnickiej, rodz.: Józef i Marianna Jarosławska oraz Zowczak Katarzyna Agnieszka (22) ur. w Woli Koryckiej, zam. w Kolonii Żelechowskiej w par. Żelechów, rodzice już nieżyjący, rodz.: Benedykt i Marianna.

13. Kowalczyk Jan (19) z Kozic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Józefa Skochniak oraz Mikusek Katarzyna (17) ur. w Kletni w par. Stężyca, zam. w Kolonii Korytnickiej, rodz.: Grzegorz i Barbara.

14. Krzysztoszek Andrzej (20) ur. w Godziszu w par. Maciejowice, zam. we Francdorfie w par. Żelechów, ojciec już nieżyjący, rodz.: Bartłomiej i Cecylia Piurkowska oraz Gardzińska Agnieszka (17) ur. w Brzezinach, zam. w Kolonii Koryckeij, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Marianna.

15. Gugała Łukasz (20) wdowiec po Józefie z Majków zm. w 1842 roku w Kozicach, rodz.: Szymon i Zofia Ochnio oraz Lenarcik Franciszka (21) ur. w Wiciu w par. Mniszew, zam. w Życzynie jako służąca, rodz.: Ambroży i Salomea.

16. Zaczek Józef (38) wdowiec po Franciszce z Kalbarczyków zm. w 1842 roku, ojciec już nieżyjący, ur. w Kamionce, zam. w Skrudzie, rodz.: Maciej i Marianna Maiek oraz Kowalczyk Ewa (17) ur. w Trojanowie, zam. w Dudkach, rodz.: Marek i Marianna.

17. Bychowski Mateusz Franciszek (26) wdowiec po Mariannie z Dziedziców zm. w 1842 roku w Korytnicy, ur. w Siedlcach, zam. w Korytnicy, stangret, rodz.: Piotr i Józefa Wierzeńska oraz Więzoska z d. Gębicka Maryanna (37) ur. w Błędowie, zam. w Korytnicy, rodz.: Jakub i Marianna.

18. Zaręba Błażej (28) wdowiec po Ludwice z Padzikowskich zm. w 1842 roku w Woli Życkiej, ur. w Brzezinach w par. Brzeziny, zam. w Woli Życkiej, rodz.: Szymon i Marianna Machnio oraz Pyra Barbara (22) z Woli Życkiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Marianna.

19. Ługowski Franciszek (22) ur. w Rykach w par. Ryki, zam. w Kozicach, rodz.: Krzysztof i Katarzyna Jezewska oraz Kowalczyk Agnieszka (17) z Kozic, matka już nieżyjąca, rodz.: Antoni i Zofia.

20. Błachnio Józef (27) wdowiec po Juliannie z Dudków zm. w 1842 roku w Budach Kaleńskich, rodz.: Wincenty i Małgorzata Rodak oraz Piecha Franciszka (19) ur. w Woli Życkiej, zam. w Budach Kaleńskich, ojciec już nieżyjący, rodz.: Łukasz i Brygida Gertruda.

21. Tomaszek Stanisław (19) ze Starej Dąbi w par. Ryki, rodz.: Mikołaj i Małgorzata Prządka oraz Olek Maryanna (17) z Trojanowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Julianna.

22. Koztera Tomasz (22) z Trojanowa, rodz.: Sebastian i Elżbieta Olek oraz Kopik Zofia Józefa (18) z Trojanowa, rodz.: Mateusz i Marianna.

23. Łukasik Walenty (19) z Woli Życkiej, rodz.: Stanisław i Marianna Czechowska oraz Wałachowska Maryanna (19) z Trojanowa, rodz.: Franciszek i Marianna.

24. Szymaniak Krzysztof (20) ur. w Sobolewie w par. Maciejowice, zam. w Budach Kaleńskich, czyli Grabniaku przy opiekunie, rodzice już nieżyjący, rodz.: Tomasz i Barbara Fluk oraz Pielacha Maryanna (20) ur. w Rokitnej w par. Stężyca, zam. w Budach Kaleńskich, ojciec już nieżyjący, rodz.: Leoanrd i Józefa.

25. Wesołoski Jan (19) z Kamionki, rodz.: Jakub i Katarzyna Grzyb oraz Kowalczyk Katarzyna (17) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Józef i Klara.

26. Zięcina Jan (19) kuśnierz z Łaskarzewa, rodz.: Wawrzyniec i Agnieszka Juźwiak oraz Dzwonkoska Józefa Elżbieta (19) ur. w Sokole, zam. w Budach Kaleńskich, rodz.: Łukasz i Wiktoria.

27. Jakubaszek Jan (19) ur. w Brzezinach w par. Brzeziny, zam. w Babicach, ojciec już nieżyjący, rodz.: Mateusz i Józefa Maiek oraz Jakubasik Maryanna (19) ze Skrudy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Maciej i Franciszka.

28. Osko Adam (20) z Życzyna, rodz.: Tomasz i Franciszka Lechnio oraz Zaleska Katarzyna (20) ur. w Kozicach, zam. w Życzynie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Onufry i Marianna.

 

Śluby w Korytnicy w 1843 roku

 

1. Bienias Antoni (26) z Dudek, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Zofia Jurzysta oraz Jurzysta Agnieszka (19) z Dudek, rodz.: Onufry i Marianna.

2. Pyra Wojciech (29) wdowiec po Katarzynie z Kucharzaków zm. w 1842 roku w Woli Życkiej, z Woli Życkiej, rodzice już nieżyjący, rodz.: Augustyn i Jadwiga Rucka oraz Włodarczyk Katarzyna (21) z Życzyna, rodzice już nieżyjący, zam. przy starszym bracie Jakubie, rodz.: Piotr i Zofia.

3. Krzesiewicz Jan (22) ur. w Sobolewie w par. Maciejowice, zam. w Sokole, ojciec już nieżyjący, rodz.: Andrzej i Marianna Raieska oraz Sokołowska Józefa Marianna (20) ur. we Wrzoszczowie w par. Wrzoszczów, zam. w Życzynie, matka już nieżyjąca, rodz.: Wojciech i Tekla.

4. Stańczak Antoni (19) ur. w Grzybowie w par. Magniszew, zam. w Życzynie, owczarczyk, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Katarzyna Lipnieska oraz Wójcik Franciszka (20) ur. w Godziszu w par. Maciejowice, zam. w Życzynie, rodz.: Stefan i Rozalia.

5. Pudło Mikołaj (19) z Dąbi Starej w par. Ryki, rodz.: Mateusz i Marianna Banach oraz Krupa Franciszka (19) z Ziabianki, matka już nieżyjąca, rodz.: Franciszek i Katarzyna.

6. Szczepaniak Paweł (22) ur. w Poliku w par. Maciejowice, zam. w Trojanowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Marianna Kosicka oraz Jurzysta Antonina (20) z Dudków, ojciec już nieżyjący, rodz.: Szymon i Małgorzata.

7. Woźniak Krzysztof (19) z Damianowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Julianna Babicka oraz Kowalczyk Katarzyna (21) z Damianowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Zofia.

8. Cwiklak Jakub (24) z Korytnicy, rodz.: Józef i Katarzyna Chrystos oraz Tomaszek Marcyanna (18) z Korytnicy, matka już nieżyjąca, rodz.: Sebastian i Agata.

9. Warszawski Bartłomiej (20) z Woli Życkiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Szczepan i Elżbieta Ostroska oraz Oliwa Józefa (22) z Kaleni, rodzice już nieżyjący, rodz.: Roch i Agnieszka.

10. Jurzysta Jan (23) z Trojanowa, rodz.: Wojciech i Agnieszka Zowczak oraz Cukroska z d. Kopik Agnieszka (27) wdowa po Marcinie Cukroskim w par. Samogoszcz, z Trojanowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Mateusz i Marianna.

11. Mróz Andrzej (23) z Zarytego w par. Żelechów, ojciec już nieżyjący, rodz.: Kazimierz i Marianna Krawczak oraz Głodek Urszula (20) z Kurzelat, rodz.: Kazimierz i Cecylia.

12. Rudkowski Andrzej (19) ur. w Michałowie Grabinie w par. Okuniew, zam. w Kolonii Wodenowie w par. Maciejowice, rolnik, rodz.: Wawrzyniec i Marianna Borowiec oraz Kosicka Weronika (20) z Miki, ojciec już nieżyjący, rodz.: Stanisław i Franciszka.

13. Gałkowski Seferijn (23) ur. Żabieńcu w par. Samogoszcz, zam. w Dudkach we dworze, fornal, rodz.: Roch i Dorota Burek oraz Jurzysta Maryanna (20) z Dudek, matka już nieżyjąca, rodz.: Joachim i Krystyna.

14. Łukasik Andrzej (22) z Damianowa, rodz.: Andrzej i Franciszka Wozniak oraz Bieńko Maryanna (18) ur. w Woli Koryckiej, zam. w Damianowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Benedykt i Marianna.

15. Baryn Wojciech (19) z Kaleni, rodz.: Jan i Agata Bienias oraz Bienias Katarzyna (20) z Woli Koryckiej, rodz.: Krzysztof i Józefa.

16. Dylewski Józef (24) ur. we wsi Bończe w par. Wrociszew, zam. w Kaleni, ojciec już nieżyjący, podleśniczy, rodz.: Teodor i Józefa Kownacka oraz Ausman Justyna (20) ur. we wsi Swierdce Górne w par. Swierdce Górne, zam. w Życzynie na opiece u wielmożnego Józefa Więczkowskiego – possesora dóbr Życzyn, rodz.: Zamel i Katarzyna.

17. Wrobel Jan (19) ur. w Wargocinie w par. Wargocin, zam. w Kolonii Helinów w par. Maciejowice, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Marianna Piekarczyk oraz Kulinska Maryanna (19) ur. w Kletni w par. Stężyca, zam. w Budach Kaleńskich, rodz.: Jakub i Józefa.

18. Tomaszek Andrzej (22) ur. w Korytnicy, zam. w Trojanowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Elżbieta Wozniak oraz Lipińska Katarzyna (17) z Trojanowa, zam. przy opiekunie głównym Krzysztofie Bryzku, rodz.: Stefan i Anna.

19. Cybulski Jakub (20) z Korytnicy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Franciszek i Małgorzata oraz Bienias Józefa (20) z Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Agnieszka.

20. Maraszek Maciej (20) ur. w Podobłociu w par. Brzeziny, zam. przy starszym bracie Mateuszu w Budach Kaleńskich czyli Grabniaku, rodz.: Izydor i Agnieszka Kulińska oraz Baryn Maryanna (24) z Kaleni, matka już nieżyjąca, rodz.: Kazimierz i Marianna.

21. Switaj Jan (20) ur. w Kletni w par. Stężyca, zam. w Budach Kaleńskich, matka już nieżyjąca, rodz.: Antoni i Marianna Mańkowska oraz Korzunek Weronika (19) z Kletni w par. Stężyca, rodzice już nieżyjący, rodz.: oj. niewiadomy i Regina.

22. Koztera Wojciech (22) z Trojanowa, rodz.: Franciszek i Marianna Kaczmarska oraz Olek Apolonia (19) z Trojanowa, rodzice już nieżyjący, rodz.: Józef i Marianna.

23. Rucki Teodor (22) z Maciejowic w par. Maciejowice, ojciec już nieżyjący, rodz.: Sebastian i Julianna Piorun oraz Olexińska Franciszka (20) ur. w Życzynie, zam. w Kaleni, matka już nieżyjąca, rodz.: Maciej i Anastazja.

24. Wojdat Stanisław (24) ur. w Kletni w par. Stężyca, zam. w Korytnicy Mrokowie, rodz.: Filip i Jadwiga Kozieł oraz Zduniak Franciszka (17) ur. w Korytnicy, zam. w Budach Kaleńskich, matka już nieżyjąca, rodz.: Maciej i Elżbieta.

25. Ochnio Maciej (19) z Kozic, rodz.: Jakub i Małgorzata Lechnio oraz Jakubaszek Józefa (19) ur. w Kozicach, zam. w Korytnicy Mrokowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jakub i Anastazja.

26. Lesisz Antoni (20) karbowy ur. w Zbyczynie, zam. w Rokitnej w par. Stężyca, rodz.: Krzysztof i Marianna Woityś oraz Zduniak Katarzyna (19) ur. w Woli Życkiej, zam. w Korytnicy Mrokowie, rodz.: Mikołaj i Marianna.

27. Olexiński Maciej (50) rodzice już nieżyjący, ur. w Życzynie, zam. w Kaleni, wdowiec jak wskazuje metryka z kościoła maciejowickiego, karbowy, rodz.: Szczepan i Marianna oraz Pyra Maryanna (27) ur. w Życzynie, zam. w Woli Życkiej, rodzice już nieżyjący, rodz.: Kacper i Marianna.

28. Ochnio Franciszek (21) z Kozic, rodz.: Sebastian i Franciszka Kołodzieyek oraz Zduniak Józefa (17) ur. w Życzynie, zam. w Kozicach przy Piotrze Lechnio – opiekunie, rodz.: Maciej i Franciszka.

29. Oliwa Marcin (34) wdowiec po Katarzynie z Wozniaków zm. w 1843 roku w Kaleni, z Kaleni, rodzice już nieżyjący, rodz.: Roch i Agnieszka Wiączek oraz Woźniak Katarzyna (26) ur. w Korytnicy, zam. w Woli Koryckiej, matka już nieżyjąca, rodz.: Jan i Marianna.

30. Zduniak Marcin (26) z Życzyna, matka już nieżyjąca, rodz.: Łukasz i Marianna Jasek oraz Walędzik Maryanna (24) z Życzyna, ojciec już nieżyjący, rodz.: Szymon i Marianna.

31. Kajzer Walenty (22) ur. w Hucie Jagodzińskiej w par. Zwola, zam. w Hucie Woli Zadybskiej par. Żelechów, fabrykant, rodz.: Feliks i Józefa Kłosińska oraz Pawelec Anna (19) ur. w Brzyscach w par. Stężyca, zam. w Korytnicy Mrokowie, rodz.: Wojciech i Anastazja.

32. Czechowski Mikołaj (20) z Życzyna, ojciec już nieżyjący, rodz.: Szymon i Agata Zduniak oraz Głodek Anastazya (19) z Kątów, ojciec już nieżyjący, rodz.: Tomasz i Marianna.

33. Gajewski Konstanty (25) szlachetnie urodzony we wsi Wreblin w par. Stanin, zam. w Garbowie w gubernii lubelskiej, rodz.: Józef i Kunegunda Charytańska oraz Iwanowska Kalsylda (24) ur. w Iwanowie w par. Zbuczynm, zam. w Babicach, szlachetnie urodzona, rodz.: Stanisław i Joanna.

34. Zaczek Mikołaj (20) ur. w Brzezinach w par. Brzeziny, zam. Korytnicy Mrokowie, rodz.: Wojciech i Zofia Jakubaszek oraz Kowalczyk Zofia (20) ur. w Kozicach, zam. w Korytnicy Mrokowie, rodz.: Józef i Katarzyna.

35. Majsterek Wojciech (33) wdowiec po Agnieszce z Jagiełków zm. w 1843 roku w Korytnicy, ur. w Woli Koryckiej, zam. w Korytnicy – karbowy, rodz.: Wit i Klara Mądra oraz Fląt Agnieszka (23) ur. w Damianowie, zam. w Korytnicy na służbie, rodz.: Jakub i Marianna.

36. Szczepaniak Jan (25) z Trojanowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Józef i Krystyna Baryn oraz Dąbrowa Maryanna (19) z Dudek, rodzice już nieżyjący, zam. przy opiekunie, rodz.: Wojciech i Marianna.

37. Borkoski Tomasz (24) ur. w Dudkach, zam. w Trojanowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Marianna Bryzek oraz Kopik Katarzyna (20) z Trojanowa, rodzice już nieżyjący, zam. przy opiekunie, rodz.: Jan i Franciszka.

38. Zieliński Aleksander (20) ur. w Mice, zam. w Wólce Trojanowskiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jakub i Małgorzata Jasińska oraz Szczepaniak Petronela (17) z Ziabianki, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Ewa.

 

Śluby w Korytnicy w 1844 roku

 

1. Mańkowski Floryan (19) z Bud Kaleńskich, rodz.: Józef i Małgorzata Jaszczak oraz Sochacka Maryanna (23) ur. w Kozicach, zam. w Korytnicy Mrokowie przy starszym bracie Wojciechu, rodzice już nieżyjący, rodz.: Sebastian i Katarzyna.

2. Kopik Mateusz (19) ur. w Trojanowie, zam. w Kaleni przy Marcinie Oliwie – opiekunie, rodzice już nieżyjący, rodz.: Roch i Agnieszka Tomaszek oraz Rudzka Józefa (18) z Kaleni, rodz.: Wojciech i Agnieszka.

3. Rybicki Ludwik Hieronim (24) z Majdanu Trojanowskiego, rodz.: Franciszek i Józefa Kowalczyk oraz Mikusek Franciszka (17) ur. w Kletni w par. Stężyca, zam. w Korytnicy Mrokowie, rodz.: Grzegorz i Barbara.

4. Jurzysta Adam (41) wdowiec po Krystynie z Owczaków zm. w 1837 roku w Trojanowie, rodzice już nieżyjący, ur. w Trojanowie, zam. w Kozicach, rodz.: Maciej i Marianna Marciszek oraz Woźniak Franciszka (38) z Damianowa, rodzice już nieżyjący, zamieszkała przy bracie Krzysztofie, rodz.: Marcin i Marianna.

5. Szczepaniak Piotr (19) z Ziabianki, rodz.: Jacenty i Elżbieta Zowczak oraz Wiśnieska Zofia (17) z Ziabianki, rodz.: Mikołaj i Małgorzata.

6. Jurzysta Mateusz (26) z Ziabianki, ojciec już nieżyjący, rodz.: Szymon i Małgorzata Kalbarczyk oraz Maciążek Agnieszka (17) ur. w Brzyscach w par. Stężyca, zam. w Ziabiance, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Marianna.

7. Kowalczyk Krzysztof (22) z Kaleni, zam. w przy wuju Kazimierzu, rodzice już nieżyjący, rodz.: Michał i Apolonia Baryn oraz Fląt Małgorzata (21) ur. w Korytnicy, zam. w Kaleni, rodz.: Tomasz i Marianna.

8. Woźniak Antoni (19) ur. w Korytnicy, zam. w Woli Koryckiej, matka już nieżyjąca, rodz.: Jan i Marianna Fląt oraz Bienias Ewa (22) z Woli Koryckiej, rodz.: Stanisław i Krystyna.

9. Kostrzewa Karol (21) ur. w Żelechowie w par. Żelechów, zam. w Woli Koryckiej, wyrobnik, rodz.: oj. niewiadomy i Jadwiga Kostrzewa oraz Dąbrowa Brygida (26) z Woli Koryckiej, matka już nieżyjąca, rodz.: Felix i Agnieszka.

10. Głąbicki Antoni (38) wdowiec po Mariannie z Zalechów zm. w 1842 roku w Woli Koryckiej, syn pastuchów gromadzkich z Woli Koryckiej, ur. w Jarczewie w par. Wilczyska, rodz.: Jan i Marianna Krawczyk oraz Majsterek Anna (27) zam. w Woli Koryckiej przy bracie Kacprze, rodz.: Onufry i Jadwiga.

11. Dąbrowa Onufry (23) z Woli Koryckiej, matka już nieżyjąca, rodz.: Feliks i Tekla Zowczak oraz Łukasik Maryanna (19) z Damianowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Walenty i Agnieszka.

12. Lechnio Onufry (26) z Życzyna, rodz.: Jakub i Agnieszka Rucka oraz Pyra Maryanna (20) ur. w Kozicach, zam. w Życzynie, matka już nieżyjąca, rodz.: Józef i Elżbieta.

13. Głębicki Wawrzyniec (23) ur. we Dworni w par. Wilczyska, zam. w Woli Koryckiej, rodz.: Jan i Marianna Krawcz oraz Wilkosiak Agnieszka (22) z Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Franciszek i Zofia.

14. Bryzek Antoni (22) z Trojanowa, rodzice już nieżyjący, zam. przy starszym bracie, rodz.: Józef i Agnieszka Koztera oraz Olek Maryanna (19) ur. w Jagiele, zam. w Trojanowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Antoni i Ewa.

15. Lech Kazimierz (30) ur. w Boryszewie w par. Więcowny, zam. w Zawadach w par. Garwolin, stangret, rodzice już nieżyjący, rodz.: Tomasz i Apolonia Sendek oraz Rumowicz Bogumiła (20) z Uniejewa w par. Uniejew, zam. w Trojanowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Tomasz i Barbara.

16. Nakonieczny Ignacy (54) wdowiec po Franciszce z Tomaszków zm. w 1840 roku w Korytnicy, rodzice już nieżyjący, rodz.: Piotr i Petronella oraz Seret z d. Switek Elżbieta (46) wdowa po Janie Serecie zm. w 1842 roku w Korytnicy, rodzice już nieżyjący, ur. w Damianowie, zam. w Korytnicy, rodz.: Marcin i Marianna.

17. Tomaszek Kazimierz (21) z Damianowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Błażej i Krystyna Kowalczyk oraz Łukasik Agnieszka (18) ur. w Damianowie, zam. w Korytnicy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Andrzej i Franciszka.

18. Grzegorczyk Krzysztof (19) z Damianowa, rodz.: Jan i Katarzyna Fląt oraz Szewczyk Maryanna (20) z Trojanowa, matka już nieżyjąca, rodz.: Roch i Agnieszka.

19. Fercyk Bendykt (31) wdowiec po Justynie z Kołodzieyków zm. w 1842 roku w Życzynie, ur. w Regowie w par. Regów, wyrobnik, rodz.: oj. niewiadomy i Marianna Fercyk oraz Stańczyk Zuzanna (25) ur. w Magnuszewie w par. Magnuszew, zam. w Życzynie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Katarzyna.

20. Pyra Józef (41) ur. w Brzezinach w par. Brzeziny, zam. w Korytnicy Mrokowie przy starszym bracie Macieju, wyrobnik, rodzice już nieżyjący, rodz.: Michał i Anastazja Pyra oraz Jakubaszek z d. Skochniak Anastazya (44) wdowa po Jakubie Jakubaszku zm. w 1835 roku w Budach Kaleńskich, ur. w Kozicach, zam. w Korytnicy Mrokowie przy Franciszku Skochniaku – bracie rodzonym, rodzice już nieżyjący, rodz.: Andrzej i Krystyna.

21. Głowienka Antoni (19) ze Skrudy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Krzysztof i Petronella Mróz oraz Seret z d. Wiśniewska Agnieszka (34) wdowa po Macieju Serecie zm. w 1842 roku w Trojanowie, matka już nieżyjąca, z Trojanowa, rodz.: Łukasz i Agnieszka.

22. Poreda Antoni (19) ur. w Przyłęku w par. Łaskarzew i tam zamieszkały przy Franciszku Poredzie, rodzice już nieżyjący, rodz.: Aleksander i Agnieszka Gostała oraz Ochnio Zofia (24) ur. w Kozicach, zam. w Korytnicy Mrokowie, matka już nieżyjąca, rodz.: Jan i Marianna.

23. Głodek Kacper (19) z Kurzelat, rodz.: Kazimierz i Cecylia Konopka oraz Michałek Rozalia (18) ur. w Babicach, zam. w Kurzelatach, ojciec już nieżyjący, rodz.: Antoni i Katarzyna.

24. Wieczorek Jan (23) ur. w Podobłociu w par. Brzeziny, zam. w Woli Życkiej, rodz.: Józef i Katarzyna Marianna Woydat oraz Machnicka Maryanna (17) ur. w Paprotni w par. Pawłowice, zam. w Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, wyrobnica, rodz.: Antoni i Małgorzata.

25. Zaleski Józef (27) wdowiec po Agnieszce z Jasków zm. w 1843 roku, ojciec już nieżyjący, z Życzyna, rodz.: Onufry i Marianna Semeret oraz Wójcik Jadwiga (19) z Życzyna, rodz.: Stefan i Zuzanna.

26. Przechodzień Andrzej (21) ur. w Brzyscach w par. Stężyca, zam. w Woli Życkiej, matka już nieżyjąca, rodz.: Wojciech i Konstancja Pawelec oraz Wieczorek Józefa (19) ur. w Podobłociu w par. Brzeziny, zam. w Woli Życkiej, rodz.: Józef i Marianna.

27. Jurzysta Adam (20) z Dudek, rodz.: Jan i Ewa Jurzysta oraz Majek z d. Kowalczyk Magdalena (29) wdowa po Szymonie Majku zm. w 1840 roku w Babicach, z Babic, rodz.: Krzysztof i Julianna.

28. Majek Jan (20) z Babic, rodz.: Wawrzyniec i Magdalena Olech oraz Michałek Magdalena (19) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Szymon i Zofia.

29. Kujda Wawrzyniec (21) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Anastazja Zaczek oraz Majek Franciszka (24) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Leoanrd i Agnieszka.

30. Jurzysta Wojciech (20) z Dudek, rodzice już nieżyjący, zam. przy Sebastianie Jurzyście – starszym bracie, rodz.: Andrzej i Franciszka Kowalczyk oraz Kopik Maryanna (20) z Dudek, ojciec już nieżyjący, rodz.: Tomasz i Barbara.

31. Michałek Józef (24) ur. w Babicach, zam. w Dudkach, ojciec już nieżyjący, rodz.: Kacper i Rozalia Kowalczyk oraz Jurzysta Franciszka (18) z Dudek, rodz.: Andrzej i Anna.

32. Mróz Andrzej (19) ur. w Rudzie, zam. w Skrudzie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Antoni i Katarzyna Ługowska oraz Głowienka Petronela (17) ur. w Kurzelatach, zam. przy Stanisławie Głowience, rodzice już nieżyjący, rodz.: Piotr i Rozalia.

33. Warszawski Onufry (19) z Bud Kaleńskich, rodz.: Leonard i Jadwiga Zduniak oraz Jaszkiewicz Józefa (17) z Kozic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Roch i Zofia.

34. Wawer Józef (19) ur. w Kolonii Francdorf w par. Żelechów, kolonista, ojciec już nieżyjący, rodz.: Łukasz i Tekla Krawczyk oraz Goliszewska Marianna Rozalia Aniela (22) ur. w Ostrożeniu, zam. w Korytnicy Mrokowie przy ojcu, matka już nieżyjąca, rodz.: Rafał i Katarzyna.

35. Mika Wojciech (19) wyrobnik z Kozic, rodz.: Wojciech i Józefa Zaleska oraz Antolak Józefa (21) ur. w Rudzie, zam. w Kozicach, rodz.: Wojciech i Franciszka.

36. Szewczyk Ludwik (20) z Trojanowa, rodzice już nieżyjący, zam. przy Wojciechu Szewczyku – bracie rodzonym, rodz.: Antoni i Agnieszka Wiśniewska oraz Kopik Zofia (18) z Trojanowa, rodzice już nieżyjący, zam. przy Franciszku Rzepce, rodz.: Jan i Franciszka.

 

Śluby w Korytnicy w 1845 roku

 

1. Kalbarczyk Kacper (20) z Majdanu Trojanowskiego, ojciec już nieżyjący, rodz.: Józef i Franciszka Majek oraz Kostera Maryanna (19) z Trojanowa, rodz.: Roch i Małgorzata.

2. Ochnio Tomasz (20) z Kozic, rodz.: Sebastian i Franciszka Kołodzieyek oraz Kniaź Maryanna (22) ur. w Budzie w par. Głoskiej Woli, zam. w Korytnicy, w służbie zostająca, ojciec już nieżyjący, rodz.: Józef i Teresa.

3. Wijasek Maciej (19) ur. w Wólce Gołąbskiej w par. Gołąb, zam. w Życzynie, matka już nieżyjąca, rodz.: Maciej i Agata Gabryełek oraz Zduniak Franciszka (18) z Życzyna, matka już nieżyjąca, rodz.: Łukasz i Marianna.

4. Wardal Idzi (21) ur. w Dębniaku, zam. w Kozicach, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Teresa Kalata oraz Madej Teresa (17) ur. w Trojanowie, zam. w Jagiele, rodz.: oj. niewiadomy i Agnieszka.

5. Zduniak Jan (20) z Życzyna, ojciec już nieżyjący, rodz.: Maciej i Katarzyna Włodarczyk oraz Woźniak Katarzyna (19) wyrobnica z Damianowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Julianna.

6. Włodarczyk Paweł (20) z Życzyna, ojciec już nieżyjący, zam. przy Grzegorzu Zduniaku, rodz.: Piotr i Zofia Gula oraz Zduniak Katarzyna (17) z Życzyna, matka już nieżyjąca, rodz.: Jan i Katarzyna.

7. Bienias Paweł (36) wdowiec po Antoninie z Tomaszków zm. w 1844 roku w Woli Koryckiej, z Woli Koryckiej, rodzice już nieżyjący, rodz.: Jan i Agnieszka Majsterek oraz Kowalska Agnieszka (20) ur. w Damianowie, zam. w Woli Koryckiej, matka już nieżyjąca, rodz.: Szczepan i Zofia.

8. Błachnio Marcin (20) ur. w Swatach w par. Ryki, zam. w Kozicach, rodzice już nieżyjący, zam. przy Andrzeju Błachnio – starszym bracie, rodz.: Kacper i Anastazja Filix oraz Czechowska Franciszka (20) z Kozic, rodz.: Wojciech i Małgorzata.

9. Pyra Grzegorz (20) ur. w Brzezinach w par. Brzeziny, zam. w Rudzie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Krystyna Gaida oraz Krul Rozalia (21) z Trojanowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Józef i Marianna.

10. Pochylski Stanisław (32) ur. w Woli Koryckiej, zam. w Korytnicy, rodz.: oj. niewiadomy i Antonina Pochylska oraz Celej Komstancya (31) ur. we Francdorfie w par. Żelechów, zam. w Korytnicy na służbie, rodzice już nieżyjący, rodz.: Józef i Krystyna.

11. Majsterek Wojciech (36) wdowiec po Agnieszce z Flątów zm. w 1845 roku w Korytnicy, wyrobnik ur. w Woli Koryckiej, zam. w Korytnicy, rodz.: Wit i Klara Mądra oraz Jędrysek z d. Fląt Maryanna (26) z Korytnicy, wdowa po Wojciechu zm. w 1845 roku, rodz.: Tomasz i Ewa.

12. Golak Mikołaj (33) wdowiec po Katarzynie z Leszków zm. w 1844 roku w Życzynie, ojciec już nieżyjący, ur. w Rykach w par. Ryki, zam. w Woli Koryckiej, wyrobnik, rodz.: Leonard i Kunegunda Czopek oraz Rodzochoska z d. Rabi Maryanna (31) wdowa po Wojciechu zm. w 1844 roku w Trojanowie, , ur. w Korytnicy, zam. w Woli Koryckiej, rodz.: Wojciech i Katarzyna.

13. Baryn Piotr (60) wdowiec po Franciszce z Makowskiech zm. w 1844 roku w Kozicach, ur. w Trojanowie, zam. w Kozicach, wyrobnik, rodzice już nieżyjący, rodz.: Krzysztof i Marianna Szewczyk oraz Grudniak z d. Jez Antonina (46) wdowa po Macieju zm. w 1837 roku w Ziabiance, ur. w Owni w par. Ryki, zam. w Zabiance, rodz.: Sebastian i Antonina.

14. Zaczek Antoni (19) z Babic, rodz.: Szczepan i Marianna Majek oraz Jajszczyk Józefa (17) z Rudy, rodz.: Maciej i Antonina.

15. Szewczyk Wojciech (31) wdowiec po Joannie z Kamieńskich zm.w 1845 roku w Trojanowie, rodzice już nieżyjący, z Trojanowa, rodz.: Antoni i Agnieszka Wiśniewska oraz Bryzek Rozalia (22) z Trojanowa, wyrobnica, ojciec już nieżyjący, rodz.: Józef i Agnieszka.

16. Ragus Grzegorz (21) z Kątów, ojciec już nieżyjący, rodz.: Sebastian i Marianna Grąnd oraz Michałek z d. Dwornicka Katarzyna (44) wdowa po Antonim Michałku zm. w 1844 roku w Kurzelatach, ur. w Rowach w par. Łaskarzew, zam. w Kurzelatach , rodz.: Antoni i Katarzyna.

17. Rudzki Józef (19) z Kaleni, rodz.: Wojciech i Agnieszka Mądra oraz Bienias Anna (21) z Woli Koryckiej, rodzice już nieżyjący, zam. przy starszym bracie Pawle Bieniasie, rodz.: Jan i Agnieszka.

18. Bednarczyk Jan (21) z Francdorfu w par. Żelechów, rodz.: Wojciech i Marianna Kołodzieyek oraz Kowalska Weronika Wiktoria (17) ur. we Francdorfie w par. Żelechów, zam. w Korytnicy Mrokowie, rodz.: Paweł i Eleonora.

19. Michałek Antoni (22) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Franciszek i Marianna Zaczek oraz Majek Rozalia (17) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Stanisław i Katarzyna.

20. Zak Jan (20) kolonista ur. w Godziszu w par. Maciejowice, zam. w Kolonii Jabłonowcu, rodz.: Mateusz i Agnieszka Kalbarczyk oraz Dzwonkoska Pelagia (18) ur. w Korytnicy, zam. w Budach Kaleńskich, rodz.: Łukasz i Wiktoria.

21. Cieślak Piotr (19) wyrobnik z Rossoszy w par. Ryki, matka już nieżyjąca, rodz.: Bartłomiej i Salomea Mroczek oraz Gajda z d. Bich Magdalena (24) wdowa po Łukaszu zm. w Brzezinach w par. Brzeziny w 1844 roku, z Rudy, rodz.: Damazy i Agnieszka.

22. Klamka Ignacy (38) wdowiec po Juliannie z Daszkiewiczów zm. w 1844 roku w Kembłowie w par. Żelechów, szynkarz ur. w Żelechowie, zam. w Kębłowie w par. Żelechów, rodzice już nieżyjący, rodz.: Łukasz i Konstancja oraz Dąbrowa Maryanna (22) ur. w Chrusnej w par. Ryki, zam. w Korytnicy, rodzice już nieżyjący, rodz.: Walenty i Marianna.

23. Mucha Walenty (25) wyrobnik z Korytnicy, rodzice już nieżyjący, rodz.: Szymon i Marianna Jaszkaczek oraz Łysiak Katarzyna (23) ur. w Okrzei w par. Okrzeja, zam. w Korytnicy, rodzice już nieżyjący, rodz.: Józef i Agnieszka.

24. Kołodziejek Franciszek (19) z Kozic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Grzegorz i Krystyna Bany oraz Prządka Magdalena (23) ur. w Dąbi Starej w par. Ryki, zam. w Kozicach w służbie, rodzice już nieżyjący, rodz.: Rafał i Agnieszka.

25. Wisniewski Bartłomiej (21) z Trojanowa, rodz.: Antoni i Marianna Lipieńska oraz Jrzak Jadwiga (20) ur. w Ziabiance, zam. w Majdanie Trojanowskim, rodz.: Grzegorz i Krystyna.

26. Tomaszek Wojciech (24) ur. w Zarytem, zam. w Woli Koryckiej, rodz.: Jan i Magdalena Czerwińska oraz Jabłońska Felicyanna (20) ur. w Maciejowicach, zam. w Korytnicy, córka mularzy, rodz.: Jan i Marianna.

27. Jajszczyk Józef (19) z Rudy, rodz.: Maciej i Antonina Krawczak oraz Kujda Józefa (18) z Babic, rodz.: Adam i Zofia.

28. Mucha Błażej (23) wyrobnik z Korytnicy, rodz.: Piotr i Ewa Pieniak oraz Jędryszek Maryanna (18) z Korytnicy, rodzice już nieżyjący, rodz.: Kazimierz i Krystyna.

29. Wiączek Błażej (20) z Kaleni, rodzice już nieżyjący, zam. przy Sebastianie Ruckim, rodz.: Kazimierz i Agnieszka Oliwa oraz Rucka Katarzyna (17) z Kaleni, rodz.: Grzegorz i Marianna.

30. Fląt Józef (20) ur. w Damianowie, zam. w Korytnicy przy Wojciechu Flącie – stryju, rodz.: Jan i Agnieszka Baryn oraz Zalech Maryanna (20) ur. w Koziach, zam. w Damianowie, rodz.: Mikołaj i Małgorzata.

 

Śluby w Korytnicy w 1845 roku

 

1. Olek Józef (44) wyrobnik z Trojanowa, rodzice już nieżyjący, rodz.: Grzegorz i Katarzyna Ościówna oraz Szczepaniak z d. Jurzysta Antonina (23) wdowa po Pawle zm. w Wojsku Cesarsko – Rosyjskim w 1845 roku, ur. w Dudkach, zam. w Trojanowie, rodz.: Szymon i Małgorzata.

2. Bryzek Kazimierz (20) ur. w Trojanowie, zam. w Wólce Trojanowskiej, rodz.: Wojciech i Małgorzata Wiśniewska oraz Rybicka Weronika (19) z Majdanu Trojanowskiego, rodz.: Franciszek i Józefa.

3. Pudło Mikołaj (24) wdowiec po Franciszce z Prządków zm. w 1844 roku, ur. w Brzezinach w par. Brzeziny, zam. w Dąbi Starej w par. Ryki, ojciec już nieżyjący, rodz.: Walenty i Katarzyna Przybysz oraz Mayek z d. Mayek Maryanna (30) wdowa po Andrzeju zm. w 1845 roku w Babicach, z Babic, rodzice już nieżyjący, rodz.: Adam i Katarzyna.

4. Krupa Walenty (20) z Woli Życkiej, rodzice już nieżyjący, zam. przy Łukaszu Krupie, rodz.: Józef i Magdalena Sokołowska oraz Switek Julianna (22) z Damianowa, rodz.: Tomasz i Katarzyna.

5. Wojtal Tomasz (21) z Woli Życkiej, rodz.: Szymon i Dorota Karbioniak oraz Kowalczyk Agnieszka (22) z Damianowa, rodzice już nieżyjący, rodz.: Jan i Zofia.

6. Szlędak Szczepan (19) wyrobnik z Woli Koryckiej, rodzice już nieżyjący, rodz.: Jacek i Teresa Pawlak oraz Fląt Józefa (17) z Korytnicy, rodz.: Tomasz i Ewa.

7. Zaczek Maciej (24) z Babic, rodzice już nieżyjący, rodz.: Łukasz i Marianna Maiek oraz Paczek Franciszka (30) ur. w Owni w par. Ryki, zam. w Rudzie, rodzice już nieżyjący, zam. przy Łukaszu Krawczaku – swym wuju, rodz.: Stanisław i Helena.

8. Pyrka Ludwik (28) ur. w Brzezinach w par. Brzeziny, zam. w Korytnicy Mrokowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Sebastian i Marianna Czechowska oraz Kender Katarzyna (26) ur. w Woli Koryckiej, zam. w Korytnicy Mrokowie, rodz.: Józef i Marianna.

9. Filipek Tomasz (29) wdowiec po Jadwidze ze Spadzików zm. w 1846 roku w Owni w par. Ryki, z Owni w par. Ryki, rodz.: Szymon i Marianna Krupop oraz Majek z d. Bany Anastazya (22) wdowa po Krzysztofie Majku zm. w 1845 roku w Babicach, ojciec już nieżyjący, ur. w Brzezinach w par. Brzeziny, zam. w Babicach, rodz.: Wojciech i Krystyna.

10. Majek Piotr (22) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Adam i Katarzyna Bednarczyk oraz Michałek Józefa (19) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Franciszek i Marianna.

11. Dziubak Karol (19) ur. w Woli Żelechowskiej, zam. we Francdorfie w par. Żelechów, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Krystyna Debieska oraz Zduniak Maryanna (19) ur. w Budach Potaśnickich, zam. w Korytnicy Mrokowie, rodz.: Mikołaj i Marianna.

12. Mróz Jakub (20) z Rudy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Antoni i Katarzyna Ługowska oraz Majek Konstancya (24) z Babic, rodz.: Bartłomiej i Jadwiga.

13. Kołodziejski Mikołaj (23) ur. w Białolęce w par. Tarchomin, zam. w Życzynie, ojciec już nieżyjący, wyrobnik, rodz.: Jan i Anna Podoba oraz Zduniak Weronika (25) z Życzyna, matka już nieżyjąca, rodz.: Wojciech i Małgorzata.

14. Głowienka Józef (19) ze Skrudy, matka już nieżyjąca, rodz.: Krzysztof i Petronella Mróz oraz Grzegorczyk z d. Pytlarczyk Franciszka (23) wdowa po Wojciechu zm. w 1845 roku w Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, ur. w Godziszu w par. Maciejowice, zam. w Woli Koryckiej, rodz.: Antoni i Barbara.

15. Tkaczyk Jakub (19) ur. w Owni w par. Ryki, zam. w Koloni Woli Cisownickiej w par. Okrzeja, ojciec już nieżyjący, rodz.: Grzegorz i Marianna Filipek oraz Kowalczyk Magdalena (19) z Kamionki, ojciec już nieżyjący, rodz.: Paweł i Marianna.

16. Jurzysta Józef (33) wdowiec po Małgorzacie z Wąsowskich zm. w 1846 roku w Dudkach, z Dudek, rodzice już nieżyjący, rodz.: Andrzej i Franciszka Kowalczyk oraz Wiśniewska Krystyna (20) z Trojanowa, rodz.: Wojciech i Urszula.

17. Pyra Krzysztof (19) z Rudy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Krystyna Gayda oraz Bichta Józefa (20) z Rudy, rodz.: Maciej i Krystyna.

18. Guzewicz Antoni (19) z Łaskarzewa w par. Łaskarzew, rodz.: Franciszek i Brygida Mróz oraz Patysek Józefa (22) ur. w Kaleni, zam. w Woli Koryckiej, rodz.: Wojciech i Salomea.

19. Jajszczyk Jakub (20) wyrobnik z Rudy, rodzice już nieżyjący, rodz.: Mikołaj i Józefa Tkaczyk oraz Pawłoska Maryanna (18) ur. w Kamionce, zam. w Babicach, wyrobnica, ojciec już nieżyjący, rodz.: Stanisław i Marianna.

 

Śluby w Korytnicy w 1846 roku

 

1. Jasek Kazimierz (25) ur. w Woli Życkiej, zam. w Korytnicy Mrokowie, matka już nieżyjąca, rodz.: Maciej i Brygida Piecha oraz Skochniak Maryanna (17) ur. w Kozicach, zam. w Korytnicy Mrokowie, rodz.: Franciszek i Agata.

2. Majek Józef (19) z Babic, rodz.: Wawrzyniec i Magdalena Krawczak oraz Michałek Józefa (18) ur. w Babicach, zam. w Kurzelatach, ojciec już nieżyjący, rodz.: Antoni i Katarzyna.

3. Czechowski Jan (25) ur. w Kozicach, zam. w Woli Życkiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Stanisław i Agnieszka Woźniak oraz Wojtal z d. Rudzka Maryanna (36) wdowa po Mikołaju zm. w 1846 roku w Woli Życkiej, z Woli Życkiej, rodz.: Maciej i Agnieszka.

4. Wawer Stanisław (19) ur. w Kolonii Francdorf w par. Żelechów, zam. w Korytnicy Mrokowie i tam w służbie zostający, ojciec już nieżyjący, rodz.: Łukasz i Tekla Krawczyk oraz Kocot Jadwiga (18) ur. w Budach Kaleńskich, zam. w Korytnicy, rodz.: Franciszek i Karolina.

5. Wiśniewski Franciszek (19) ur. w Dębniaku Korytnickim, zam. w Kozicach, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jacek i Barbara Kania oraz Kowalczyk Maryanna (19) z Kozic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Józefa.

6. Marciszek Szczepan (23) z Trojanowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Agnieszka Wiśniewska oraz Koztera Maryanna (21) z Trojanowa, rodz.: Jan i Marianna.

7. Zelech Grzegorz (19) z Woli Koryckiej, rodz.: Paweł i Brygida Maisterek oraz Lesisz Tekla (18) z Woli Koryckiej, rodz.: Jakub i Katarzyna.

8. Wąsikowski Jan (24) ur. w Marianowie w par. Brzuza, zam. w Mice, młynarz, ojciec już nieżyjący, rodz.: Józef i Marianna Oćkowska oraz Gugała Ewa (17) z Kozic, rodz.: Szymon i Zofia.

9. Gugała Tomasz (20) z Kozic, rodz.: Szymon i Zofia Ochnio oraz Zduniak Maryanna (18) z Życzyna, rodz.: Wawrzyniec i Jadwiga.

10. Switek Sebestyan (24) ur. w Damianowie, zam. w Korytnicy, wyrobnik, rodzice już nieżyjący, rodz.: Marcin i Klara Mądra oraz Fląt Anna (19) z Korytnicy, matka już nieżyjąca, rodz.: Szymon i Anastazja.

11. Wardal Jan (23) z Życzyna, rodz.: Marek i Konstancja Osko oraz Karaś Antonina (20) ur. w Sambodziu w par. Pawłowice, zam. w Życzynie, córka młynarzy, rodz.: Wojciech i Salomea.

12. Zduniak Piotr (21) z Życzyna, rodz.: Wawrzyniec i Jadwiga Czechowska oraz Wardal Agata (17) z Życzyna, rodz.: Marek i Konstancja.

13. Pyra Adam (23) z Woli Życkiej, rodz.: Jan i Marianna Semeret oraz Sadowska Łucya (18) ur. w Bobach w par. Boby. zam. w Woli Życkiej, rodz.: Wincenty i Helena.

14. Czechowski Franciszek (28) z Życzyna, rodz.: Mikołaj i Dorota Minacz oraz Waśko Anastazya (21) z Życzyna, matka już nieżyjąca, rodz.: Onufry i Salomea.

15. Kowalczyk Bartłomiej (20) z Rudy, matka już nieżyjąca, rodz.: Szymon i Katarzyna Bichta oraz Majek Agnieszka (17) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Adam i Katarzyna.

16. Bondel Mikołaj (19) ur. w Brzyscach w par. Stężyca, zam. w Kolonii Helenowie w par. Maciejowice, rodz.: Karol i Katarzyna Kurek oraz Wojdat Weronika (18) z Bud Kaleńskich, rodz.: Szymon i Agnieszka.

17. Woźniak Maciej (23) ur. w Starej Wsi w par. Kołbiel, zam. na poczcie w Gończycach w par. Gończyce, pocztylion, rodzice już nieżyjący, rodz.: Józef i Apolonia Bocian oraz Rumowicz Weronika (19) ur. w Uniejowie w par. Uniejów, zam. w Trojanowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Tomasz i Barbara.

18. Majeski Adam (19) ur. w Ostrożeniu, zam. w Woli Koryckiej, kowal, matka już nieżyjąca, rodz.: Michał i Julianna Łapac oraz Nowacka Maryanna (24) ur. w Korytnicy, zam. w Kaleni na służbie, rodz.: Józef i Kunegunda.

19. Switek Błażej (37) wdowiec po Katarzynie z Kaniów zm. w 1846 roku w Damianowie, z Damianowa, rodz.: Jan i Franciszka Łukasik oraz Baryn z d. Popłaska Rozalia (27) wdowa po Andrzeju zm. w 1844 roku w Kaleni, z Kaleni, rodz.: Łukasz i Regina.

20. Goliszewski Antoni Michał (23) kolonista ur. w Ostrożeniu, zam. w Korytnicy Mrokowie, rodz.: Rafał i Katarzyna Michalska oraz Kocot Franciszka (18) ur. w Kozicach, zam. w Korytnicy Mrokowie przy matce, rodz.: Piotr i Marianna.

21. Olek Onufry (21) z Trojanowa, rodz.: Józef i Marianna Jędrysek oraz Koztera Katarzyna (19) z Trojanowa, rodz.: Michał i Elżbieta.

22. Witek Onufry (21) ur. w Woli Życkiej, zam. w Korytnicy Mrokowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Zofia Rucka oraz Perka Franciszka (23) z Kozic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Sebastian i Marianna.

23. Perka Onufry (25) z Kozic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Sebastian i Marianna Czechowska oraz Witek Agnieszka (23) ur. w Woli Życkiej, zam. w Korytnicy Mrokowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Zofia.

24. Ostrzyżek Józef (24) wyrobnik, ur. w Oszczywilku w par. Ryki, zam. w Babicach, matka już nieżyjąca, rodz.: Mateusz i Katarzyna Duszak oraz Kowalczyk Maryanna (17) z Babic, rodz.: Tomasz i Ewa.

25. Kopik Jan (23) z Trojanowa, rodz.: Mateusz i Wiktoria Wasik oraz Koztera Rozalia (23) z Trojanowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Feliks i Katarzyna.

26. Kania Filip (33) wdowiec po Mariannie ze Szczepaniaków zm. w Ziabiance, z Ziabianki, rodzice już nieżyjący, rodz.: Andrzej i Marianna Tomaszek oraz Kopik Ewa (18) z Trojanowie, rodzice już nieżyjący, zam. przy Andrzeju Olku, rodz.: Roch i Agnieszka.

27. Lechnio Onufry (34) wdowiec po Agacie z Czechowskich zm. w 1847 roku w Kozicach, z Kozic, matka już nieżyjąca, rodz.: Piotr i Marianna Kowalczyk oraz Wałachoska Katarzyna (18) z Trojanowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Franciszek i Marianna.

28. Piech Karol (40) wdowiec po Ewie z Kołodzieyków zm. w Życzynie w 1847 roku, ur. w Woli Życkiej, zam. w Życzynie, rodzice już nieżyjący, parobek dworski, rodz.: Andrzej i Marianna Kalbarczyk oraz Rys Maryanna (23) ur. w Woli Życkiej, zam. w Życzynie, dziwka dworska, rodz.: Szczepan i Marianna.

29. Bienias Paweł (39) wdowiec po Agnieszcze z Kowalskich zm. w 1846 roku w Woli Koryckiej, z Woli Koryckiej, rodzice już nieżyjący, rodz.: Jan i Agnieszka Majsterek oraz Bozek z d. Mateiak Anna (40) wdowa po Antonim Bozku zm. w 1846 roku w Woli Koryckiej, wyrobnica z Woli Koryckiej, rodz.: Kacper i Marianna.

30. Hejse Leonard (31) ur. we wsi Czayka w Kraju Saksońskim, zam. w Trojanowie, gorzelniany, rodz.: Krystian i Krystyna Repl oraz Bukowska Maryanna (24) ur. w Młynkowie w par. Stężyca, zam. w Kozicach przy bracie rodzonym Ignacym, rodzice już nieżyjący, rodz.: Franciszek i Marianna.

31. Kołodziejek Kacper (45) wdowiec po Łucji z Pyrków zm. w 1845 roku w Kozicach, z Kozic, rodzice już nieżyjący, rodz.: Krzysztof i Zofia Kochniak oraz Kalbarczyk z d. Majek Franciszka (46) wdowa po Józefie Kalbarczyku zm. w 1841 roku w Majdanie Trojanowskim, ur. w Babicach, zam. w Majdanie Trojanowskim, rodzice już nieżyjący, rodz.: Leonard i Katarzyna.

32. Wieczorek Leonard (19) ur. w Podobłociu w par. Stężyca, zam. w Elżbietowie, rodz.: Andrzej i Marianna Maroszek oraz Wiśniewska Maryanna (18) ur. w Jagiele, zam. w Mrokowie, rodz.: Jan i Zofia.

33. Pieros Grzegorz (19) ur. w Sokole, zam. w Jabłonowcu, ojciec już nieżyjący, wyrobnik, rodz.: Antoni i Małgorzata Ochnio oraz Rudzka Anna (19) z Woli Życkiej, ojciec już nieżyjący, rodz.: Maciej i Marianna.

34. Kostrzewa Wojciech (30) wyrobnik z Trojanowa, rodz.: oj. niewiadomy i Jadwiga Kostrzewa oraz Szewczyk Anastazya (22) z Trojanowa, matka już nieżyjąca, rodz.: Roch i Agnieszka.

35. Majek Ludwik (19) z Babic, rodz.: Krzysztof i Józefa Żaczek oraz Tomaszek Marcyanna (19) ur. w Damianowie, zam. w Dudkach, ojciec już nieżyjący, rodz.: Sebastian i Agnieszka.

36. Łukasik Jan (22) ur. w Godziszu, zam. w Jabłonowcu w par. Maciejowice, rodzice już nieżyjący, rodz.: Błażej i Agnieszka Olszewska oraz Jakubaszek Maryanna (17) z Bud Kaleńskich, rodzice już nieżyjący, zam. przy starszym bracie Andrzeju Jakubaszku, rodz.: Walenty i Marianna.

37. Kopik Leonard (21) wyrobnik z Dudek, ojciec już nieżyjący, rodz.: Stanisław i Agnieszka Filipek oraz Rzepka Rozalia (17) ur. w Trojanowie, zam. w Dudkach, ojciec już nieżyjący, rodz.: Franciszek i Marianna.

38. Jakubasik Michał (20) wyrobnik z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Maciej i Franciszka Kobus oraz Kowalczyk Krystyna (18) z Babic, matka już nieżyjąca, rodz.: Michał i Anastazja.

39. Prokopek Jan (24) ur. w Kłoczowie, zam. w Rudzie, wyrobnik, rodzice już nieżyjący, rodz.: Paweł i Marianna Pawlak oraz Bichta z d. Grudniak Agnieszka (35) wdowa po Adamie Bichcie zm. w 1846 roku w Rudzie, ur. w Ziabiance, zam. w Rudzie, rodzice już nieżyjący, rodz.: Jakub i Krystyna.

40. Bożek Marcin |Manoska (20) ur. w Budach Kaleńskich, zam. w Kaleni, ojciec już nieżyjący, rodz.: Franciszek i Marianna Mądra oraz Mańkowska Maryanna (20) z Bud Kaleńskich, ojciec już nieżyjący, rodz.: Józef i Małgorzata.

41. Tomaszek Jan (20) z Trojanowa, rodz.: Tomasz i Agnieszka Fląt oraz Kurzepa Franciszka (21) ur. w Brzyscach w par. Stężyca, zam. w Damianowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Ignacy i Marianna.

42. Switek Wawrzyniec (20) z Damianowa, rodz.: Tomasz i Katarzyna Maisterek oraz Baryn Maryanna (21) z Kaleni, rodzice już nieżyjący, zam. przy Wojciechu Barynie bracie starszym, rodz.: Jan i Agata.

43. Paszkoski Onufry (21) z Bud Kaleńskich, rodzice już nieżyjący, zam. przy Kajetanie Sobolu – szwagrze, rodz.: Marcin i Anna Wiśniewska oraz Klimek Julianna (17) ur. w Kolonii Francdorf, zam. w Mrokowie, rodz.: Franciszek i Tekla.

44. Guba Sebestyan (21) z Życzyna, ojciec już nieżyjący, rodz.: Antoni i Marianna Zduniak oraz Grzegorczyk Maryanna (17) z Damianowa, rodz.: Jan i Katarzyna.

45. Osko Tomasz (20) z Życzyna, ojciec już nieżyjący, rodz.: Tomasz i Franciszka Maraszek oraz Czechowska Maryanna (18) z Życzyna, ojciec już nieżyjący, rodz.: Piotr i Urszula.

46. Paciorkoski Jan (20) ur. w Magnuszewie w par. Magnuszew, kowal, ojciec już nieżyjący, rodz.: Walenty i Franciszka Geszczyńska oraz Szczepankoska Franciszka (18) ur. w Magnuszewie w par. Magnuszew, zam. w Budach Kaleńskich, ojciec już nieżyjący, rodz.: Augustyn i Eleonora.

47. Paciorek Łukasz (24) z Oronnego w par. Maciejowice, rodz.: Tomasz i Marianna Sokół oraz Krzeminska Maryanna (19) ur. w Przewozie w par. Maciejowice, zam. w Wygodzie Kaleńskiej przy ojcu, rodz.: Jakub i Julianna.

48. Ordęga Alfons Piotr Jan (27) ur. w Kaliszu, zam. w Żelechowie, rodz.: Jan i Karolina de Angle oraz Mędrzecka Bronisława Franciszka (19) córka sędziego pokoju okręgu żelechowskiego, córka dziedziców Dóbr Trojanowa, jej wujowie to August Szydłowski – dziedzic dóbr Radoryż i Emilian Szydłowski – dziedzic dóbr Dworca, z Trojanowa, rodz.: Ludwik Robert i Teresa.

 

Śluby w Korytnicy w 1848 roku

1. Żaczek Józef (19) ze Skrudy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Maciej i Krystyna Krawczak oraz Mróz Wiktorya (23) ur. w Młynie Olszyniak, zam. w Kurzelatach, rodzice już nieżyjący, zam. przy bracie Feliksie Mrozie, rodz.: Krzysztof i Marianna.

2. Krzeszewicz Piotr (28) ur. w Sobolewie w par. Maciejowice, zam. w Trojanowie przy starszym bracie, kowal, rodzice już nieżyjący, rodz.: Andrzej i Marianna Raieska oraz Maiewska Weronika (18) ur. w Ostrożeniu, zam. w Woli Koryckiej, matka już nieżyjąca, rodz.: Michał i Julianna.

3. Woźniak Sebastyan (20) ur. w Korytnicy, zam. w Kaleni, matka już nieżyjąca, rodz.: Jan i Marianna Fląt oraz Kowalczyk Józefa (20) z Kaleni, ojciec już nieżyjący, rodz.: Michał i Apolonia.

4. Bryzek Wojciech (21) z Zabianki, rodz.: Krzysztof i Anna Szczepaniak oraz Jurzysta Maryanna (21) z Trojanowa, rodzice już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Agnieszka.

5. Bany Mikołaj (20) ur. w Brzezinach w par. Brzeziny, zam. w Dębniaku, matka już nieżyjąca, rodz.: Franciszek i Franciszka Kulikowska oraz Wiśnieska Maryanna (20) ur. w Trojanowie, zam. w Dębniaku, rodz.: Andrzej i Julianna.

6. Borkoski Wawrzyniec (21) z Dudek, rodz.: Józef i Tekla Jurzysta oraz Łysiak Marcyanna (23) z Dudek, rodz.: Aleksander i Marianna.

7. Żaczek Walenty (22) ur. w Owni w par. Ryki, zam. w Babicach, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wincenty i Zofia Mayek oraz Szewczyk Katarzyna (18) z Trojanowa, rodz.: Ignacy i Aniela.

8. Koztera Kazimierz (23) z Trojanowa, rodz.: Franciszek i Marianna Kaczmarska oraz Bryzek Rozalia (19) z Trojanowa, rodz.: Krzysztof i Ewa.

9. Grudniak Jan (20) ur. w Zabiance, zam. w Kozicach, rodz.: Maciej i Antonina Jez oraz Kowalczyk z d. Rumianek Jadwiga (28) wdowa po Franciszku zm. w 1847 roku w Kozicach, ur. w Podobłociu, zam. w Kozicach, rodz.: Dominik i Franciszka.

10. Tomaszek Onufry (23) wyrobnik ur. w Korytnicy, zam. w Mrokowie, ojciec już nieżyjący, rodz.: Józef i Agata Kosicka oraz Szemek z d. Dąbrowa Maryanna (34) wdowa po Andrzeju zm. w 1847 roku w Woli Koryckiej, ojciec już nieżyjący, z Woli Koryckiej, rodz.: Paweł i Jadwiga.

11. Jędryszek Stanisław (23) z Korytnicy, rodzice już nieżyjący, rodz.: Bartłomiej i Barbara Wozniak oraz Niekonieczna Józefa (21) ur. w Woli Koryckiej, zam. w Korytnicy, rodz.: Walenty i Katarzyna.

12. Koztera Piotr (24) z Trojanowa, rodz.: Roch i Małgorzata Sewczyk oraz Krupa Maryanna (18) z Ziabianki, rodz.: Franciszek i Julianna.

13. Cybulski Krzysztof (20) z Korytnicy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Franciszek i Małgorzata Wolicka oraz Marciszek Franciszka (20) z Trojanowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Agnieszka.

14. Lechnio Andrzej (21) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Błażej i Katarzyna Żaczek oraz Ragus Józefa (23) ze Skrudy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Walenty i Katarzyna.

15. Listopad Wojciech (23) z Woli Koryckiej, rodz.: Mateusz i Łucja Solarska oraz Zowczak Maryanna (20) z Woli Koryckiej, rodz.: Kacper i Jadwiga.

16. Ochnio Tomasz (20) ur. w Kozicach, zam. w Mrokowie, matka już nieżyjąca, rodz.: Jan i Marianna Kołodzieyek oraz Goliszewska Teofila (17) ur. w Łomnicy w par. Żelechów, zam. w Mrokowie przy Adamie Goliszewskim – bracie rodzonym, rodz.: Rafał i Katarzyna.

17. Kender Antoni (20) ur. w Woli Koryckiej, zam. w Mrokowie, rodz.: Józef i Marianna Jarosławska oraz Pękalska Monika (21) ur. w Woli Koryckiej, zam. w Korytnicy, córka cieślów, rodz.: Józef i Izabela.

18. Goliszewski Franciszek (23) ur. w Ostrożeniu, zam. w Folwarku Wiączkowie, gorzelniany, rodzice już nieżyjący, rodz.: Rafał i Katarzyna Michalska oraz Malicka Rozalia (18) ur. w Wólce Tyrzyńskiej w par. Kozienice, zam. w Korytnicy, córka ogrodników, rodz.: Feliks i Franciszka.

19. Lesisz Kacper (21) z Woli Zadybskiej w par. Żelechów, rodz.: Andrzej i Anastazja Kocielnik oraz Głodek Łucya (20) z Kątów, ojciec już nieżyjący, rodz.: Tomasz i Marianna.

20. Krawczak Kacper (19) z Rudy, rodz.: Łukasz i Marianna Grzelak oraz Bryzek Józefa (19) ur. w Babicach, zam. w Mrokowie, rodz.: Andrzej i Józefa.

21. Bryzek Tomasz (23) z Trojanowa, rodz.: Józef i Marianna Bujak oraz Jasińska Józefa (22) z Trojanowa, ojciec już nieżyjący, rodz.: Kacper i Salomea.

22. Maciejczak Leonard (22) parobek dworski z Korytnicy, ojciec już nieżyjący, rodz.: Kacper i Małgorzata Kucharska oraz Mucha Anna (21) z Korytnicy, rodz.: Wawrzyniec i Apolonia.

23. Kuyda Sebastyan (20) z Babic, ojciec już nieżyjący, rodz.: Wojciech i Anastazja Żaczek oraz Kowalska z d. Jurzysta Katarzyna (25) wdowa po Franciszku Kowalskim zm. w 1847 roku w Dudkach, z Dudek, rodz.: Andrzej i Anna.

24. Włodarczyk Walenty (33) wdowiec po Mariannie z Wolszczaków zm. w 1848 roku w Życzynie, ur. w Kobylnicy w par. Maciejowice, zam. w Życzynie, parobek dworski, ojciec już nieżyjący, rodz.: Jan i Apolonia Juzwik oraz Dąbrowa Katarzyna (24) ur. w Woli Koryckiej, zam. w Życzynie na służbie, rodz.: Benedykt i Krystyna.

25. Wiśniewski Kazimierz (19) z Jagieła, rodz.: Bartłomiej i Marianna Ryszkowska oraz Kołodziejek Zofia (17) z Kozic, rodz.: Roch i Anastazja.

26. Czerski Franciszek (19) ur. w Stężycy – kowal, rodz.: Wawrzyniec i Elżbieta Gołaś oraz Łabęcka Antonina (18) ur. w Brzezinach w par. Brzeziny, zam. w Folwarku Więczków, ojciec już nieżyjący, córka owczarzy, rodz.: Stanisław i Brygida.

27. Król Jan (57) wdowiec po Petronelli zm. w Rowach, z Woli Koryckiej, rodz.: Roman i Katarzyna Dudek oraz Dąbrowa z d. Chmielina Agnieszka (40) wdowa po Feliksie zm. w 1846 roku, z Woli Koryckiej, rodzice już nieżyjący, rodz.: Wit i Dorota.

28. Ciesielski Wincenty (23) z Życzyna, ojciec już nieżyjący, rodz.: Łukasz i Jadwiga Debieska oraz Zorkowska Maryanna (23) ur. w Grabiowie w Diecezji Kujawsko – Kaliskiej, zam. w Życzynie, rr, rodz.: Wincenty i Józefa.

29. Świetkowski Jan (36) wdowiec po Katarzynie z Albertów zm. w 1848 roku, rodz.: Michał i Elżbieta Żurawska oraz Kipke Anna (27) ur. w Warszawie, w Korytnicy u przyjaciół bawiąca, rodzice już nieżyjący, rodz.: Jan Dawid i Elżbieta.

30. Maraszek Onufry (20) z Grabniaka, rodz.: Józef i Petronella Ośko oraz Kowalczyk Krystyna (18) służąca z Grabniaka, rodz.: Michał i Franciszka.

31. Żaczek Józef (22) z Woli Koryckiej, rodzice już nieżyjący, zam. przy bracie, rodz.: Łukasz i Marianna Żaczek oraz Zduniak z d. Ciesielska Franciszka (30) wdowa po Jakubie Zduniaku zm. w 1847 roku, ur. w Paprotni, zam. w Woli Koryckiej, rodz.: Walenty i Tekla.

32. Witek Bartłomiej (22) ur. w Brzezinach w par. Brzeziny, zam. w Kozicach, matka już nieżyjąca, rodz.: Kacper i Helena Pudło oraz Kołodziejek Agnieszka (20) z Kozic, rodz.: Kazimierz i Jadwiga.

33. Słomski Jan (25) ur. w Rępkowie, zam. w Jagiele – młynarczyk, rodz.: Wincenty i Zofia Jarosławska oraz Żelechowska Maryanna (23) ur. w Lublinie w folwarku Lisie Jamy, córka gajowych, rodz.: Jan i Franciszka.

34. Włodarczyk Konstanty (20) z Życzyna, ojciec już nieżyjący, rodz.: Tomasz i Agnieszka Jasek oraz Zduniak Agnieszka (20) z Życzyna, matka już nieżyjąca, rodz.: Jan i Katarzyna.

Podziel się tym ze znajomymi! Poinformuj ich o garwolin.org

3 thoughts on “Śluby w par. Korytnica w latach 1826-1848

 1. Search Results for: Tomasz Celejowski herbu Rawa Wilczkowice Dolne metryka śmiercie XVII do XVIII wiek.
  Śluby w par. Korytnica w latach 1826-1848

  Pilnie poszukuje parafii z zapisem księgi metrykalnej z data i miejscem urodzin syna potomka po mieczu dziedzica Tomasza Celejowskiego h. Rawa o imieniu Jacek Celejowski miejsca urodzin nie można zlokalizować, bo wynika właśnie także możliwie urodził się w Wilczkowicach . Dlatego szukam takiego zapisu księgi metrykalnej zgonów o śmierci Tomasza ojca Jacka, bowiem wiadomo, ze ojciec Tomasz zmarł ok. lat 1740-43 dn. a 09.lutego 1797 w Sobkowie zmarł jego syn Jacek.

 2. Wielkie dzieki rowniez za slub w 1843 roku brata mojego 3 pradziadka a mianowicie Seferijna (Seweryna?) Gałkowskiego wraz z danymi miejsca jego urodzin to jest Żabieniec w par. Samogoszcz – zgadzaja sie imiona rodzicow Roch i Dorota niewielka roznica wylacznie w nazwisku panienskim matki tutaj Burek tam w akcie slubu Franciszka – Bartos. Jednak oryginalnosc imienia ojca przesadza sprawe.
  Pzdr
  Andrzej Gałkowski

 3. Wielkie dzieki za metryki odnalazlem tutaj w 1836 slub 3 pradziadka w prostej linii Franciszka Gałkowskiego z Franciszką Jerz (niewielka rożnica z danymi z USC Trojanow dot. zgonu ich syna a mojego 2 pradziadka Leona Gałkowskiego – nazwisko matki Irzak ale podobnie brzmiace) oraz premiera dla mnie dane mojego 4 pradziadka i prababci Roch Gałkowski i Dorota de domo Bartos!
  Pzdr
  Andrzej Gałkowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *