Poszukiwania rodziny Kurków z Zawad

Napisała do nas Patrycja i poprosiła o opublikowanie takiej wiadomości. Jej korzenie pochodzą z Zawad – dziś to już Garwolin, ale kiedyś to była oddzielna miejscowość. Może ktoś z Państwa po przeczytaniu tych informacji będzie mógł w jakiś sposób pomóc.

Jestem prawnuczką Stefanii Kurek urodzonej w Zawadach w 1899 r. Jej rodzicami byli – Władysław Kurek i Eleonora Jedynak, która po śmierci pierwszego męża wyszła jeszcze raz za mąż za pana o nazwisku Pracz. Rodzicami Władysława był Łukasz i Marianna Mikulska, miał też brata Ludwika, który ożenił się z Heleną Wachnicką i gospodarzyli w miejscowości Sokół. Rodzicami Eleonory byli Andrzej Jedynak i Józefa z domu Łączyńska, która po śmierci pierwszego męża wyszła powtórnie za mąż za Józefa Kurowskiego. Gospodarzyli w Sławinach. W międzyczasie sprzedali gospodarstwo Ignacemu Nowickiemu i byli tam na dożywociu. Józefa zmarła w 1915 roku w Sławinach w wieku 66 lat. Jej rodzicami byli Franciszek Łączyński i Marianna Morawińska. Tylko tyle wiem o rodzinie z okolic Garwolina. Szukam o nich jak najwięcej informacji, rodziny i zdjęć, ponieważ oprócz prababci nie mam żadnych. Stefania, jako bardzo młoda dziewczyna wyruszyła do Poznania i tu wyszła za mąż.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc
Patrycja

Osoby posiadające jakieś informacje, zdjęcia, lub wiadomości mogące pomóc Patrycji, proszone są o kontakt na adres mailowy [email protected] lub telefonicznie 515 446 098

Stefania Kurek z mężem w Poznaniu.
Podziel się tym ze znajomymi! Poinformuj ich o garwolin.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *