Z archiwum Wojciecha Makulca

Wojciech Makulec napisał do nas z Olsztyna, ale sercem jest w ziemi Garwolińskiej. Stąd pochodzą jego przodkowie. W pierwszym mailu napisał: „Dzisiaj zajrzałem na Wasz portal i od razu niespodzianka! W galerii „Michałówka” znalazłem dwa zdjęcia na których rozpoznałem ucznia (ojca) Henryka Makulca. A jak rozpoznałem? Rozpoznałem bo ojciec dużo mi o sobie opowiadał. Zostawił też trochę zdjęć i dokumentów.”

I się zaczęło… zdjęcia:

świadectwa:

dokumenty:

„W akcie notarialnym jest nazwisko Stanisława Makulca. I tu jest ciekawa sytuacja. Moja babcia Józefa Makulec (matka mojego ojca) zd. Zielińska była córką Wojciecha Zielińskiego z Rębkowa. Jej matka (a moja prababcia była żoną Zielińskiego). Pierwszym mężem mojej prababci  był Stanisław Makulec fundator chaty w Jagodnem (zmarł przedwcześnie i był z innej linii Makulców). Potem w tej chacie (wiano)  zamieszkał mój dziadek Piotr Makulec z żoną Józefą zd. Zielińska i urodził się w niej mój ojciec Henryk.
Dziadkiem Henryka (ojca) a moim pradziadkiem był Paweł Makulec z Miętnego.”

„Dokument ten znalazł mój ojciec na strychu chaty rodzinnej, którąwybudował w 1880 roku mój pradziadek Stanisław Makulec. Chata została
przeniesiona z Jagodnego do skansenu w Suchej”

 

Ten wpis będzie aktualizowany, dziękujemy p. Wojciechowi za udostępnienie swojego archiwum.

Podziel się tym ze znajomymi! Poinformuj ich o garwolin.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *