Parysów

W związku z realizowanym projektem historycznym „Ocalić od zapomnienia”, prosimy o kontakt miłośników Parysowa oraz osoby posiadające w swoich domowych zbiorach lub albumach fotografie, grafiki, dokumenty o ich użyczenie w celach edukacyjnych.

16 thoughts on “Parysów

 1. Poszukuję rodziny Zofi Serzysko z domu Zdziarska urodzonej w parysowie oraz informacji o jej mężu który pochodził ze Starowoli.

 2. Czy może po indeksacji macie Państwo skan aktu małżeństwa z Parafii Parysów nr 14 z 1847 Stefana Czarneckiego i Marianny Smyczki?

 3. Poszukuję rodziny Wielgosz : a dokładniej szukam inf o braciach Władysławie i Stanisławie Wielgosz i ich najbliższych.Wiem tylko że Władysław ur, się w Starowoli w 1898r /w parafii Parysew /a ich rodzicami byli Feliks i Anna z Polaninów .

 4. Witam
  Strona wspaniale się rozwija. Moje gratulacje.
  Poszukuję potomków Dominika Barcikowskiego z Niesadnej (ur. ok. 1745), jego synów Piotra (ur. 1772) i Szczepana oraz Barcikowskich z Niesadnej i Woli Starogrodzkiej.
  Udało mi się zbudować pełne drzewo Barcikowskich pochodzących od Dominika jedynego w tamtych latach mieszkańca Niesadnej o tym nazwisku.

   1. Witaj Pawle
    Z chęcią wymieniłbym się informacjami o rodzinie Barcikowskich.
    Proszę o maila na priv: krzysbar(at)gmail.com
    pozdrawiam

 5. Zdjęcia nr 2 i 7 przedstawiają kondukt pogrzebowy idący ul. Łukowską obecnie Kościuszki w Parysowie.
  Zdjęcie zostało wykonane z narożnika parkanu ogradzającego cmentarz. W dali na zdjęciu nr 2
  – wyraźnie widoczne wieże i dach kościoła w PARYSOWIE

 6. Witam!
  Poszukuję rodziny Wielgoszów z okolic Poschła, lub Dłużew.
  pozdrawiam
  wszystkich poszukiwaczy
  marek

  1. Mam dane dot. rodziny Wielgoszów pochodzących od Józefa Wielgosza (ur. ok. 1870) zamieszkałych w Zwoli Poduchownej.

  2. Poszukuję rodziny Wielgosz : a dokładniej szukam inf o braciach Władysławie i Stanisławie Wielgosz i ich najbliższych.Wiem tylko że Władysław ur, się w Starowoli w 1898r /w parafii Parysew /a ich rodzicami byli Feliks i Anna z Polaninów .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aby dodać komentarz uzupełnij równanie/To add a comment complete the equation UWAGA/ATTENTION!!! Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.