Parysów

W związku z realizowanym projektem historycznym „Ocalić od zapomnienia”, prosimy o kontakt miłośników Parysowa oraz osoby posiadające w swoich domowych zbiorach lub albumach fotografie, grafiki, dokumenty o ich użyczenie w celach edukacyjnych.

Podziel się tym ze znajomymi! Poinformuj ich o garwolin.org

17 thoughts on “Parysów

 1. Poszukuję informacji o rodzinie Kowalczyków z Gozdu par. Parysów. W szczególności interesuje mnie pochodzenie Mateusza Kowalczyka (zmarły 1942 r) oraz jego ojca Józefa (zmarły 1900 r). Z tego co się zdołałem dowiedzieć to Józef przybył do Gozdu w poł. XIX w. i na tym ślad się urywa. Ktoś może posiada jakieś informację proszę o kontakt.

 2. Poszukuję rodziny Zofi Serzysko z domu Zdziarska urodzonej w parysowie oraz informacji o jej mężu który pochodził ze Starowoli.

 3. Czy może po indeksacji macie Państwo skan aktu małżeństwa z Parafii Parysów nr 14 z 1847 Stefana Czarneckiego i Marianny Smyczki?

 4. Poszukuję rodziny Wielgosz : a dokładniej szukam inf o braciach Władysławie i Stanisławie Wielgosz i ich najbliższych.Wiem tylko że Władysław ur, się w Starowoli w 1898r /w parafii Parysew /a ich rodzicami byli Feliks i Anna z Polaninów .

 5. Witam
  Strona wspaniale się rozwija. Moje gratulacje.
  Poszukuję potomków Dominika Barcikowskiego z Niesadnej (ur. ok. 1745), jego synów Piotra (ur. 1772) i Szczepana oraz Barcikowskich z Niesadnej i Woli Starogrodzkiej.
  Udało mi się zbudować pełne drzewo Barcikowskich pochodzących od Dominika jedynego w tamtych latach mieszkańca Niesadnej o tym nazwisku.

   1. Witaj Pawle
    Z chęcią wymieniłbym się informacjami o rodzinie Barcikowskich.
    Proszę o maila na priv: krzysbar(at)gmail.com
    pozdrawiam

 6. Zdjęcia nr 2 i 7 przedstawiają kondukt pogrzebowy idący ul. Łukowską obecnie Kościuszki w Parysowie.
  Zdjęcie zostało wykonane z narożnika parkanu ogradzającego cmentarz. W dali na zdjęciu nr 2
  – wyraźnie widoczne wieże i dach kościoła w PARYSOWIE

 7. Witam!
  Poszukuję rodziny Wielgoszów z okolic Poschła, lub Dłużew.
  pozdrawiam
  wszystkich poszukiwaczy
  marek

  1. Mam dane dot. rodziny Wielgoszów pochodzących od Józefa Wielgosza (ur. ok. 1870) zamieszkałych w Zwoli Poduchownej.

  2. Poszukuję rodziny Wielgosz : a dokładniej szukam inf o braciach Władysławie i Stanisławie Wielgosz i ich najbliższych.Wiem tylko że Władysław ur, się w Starowoli w 1898r /w parafii Parysew /a ich rodzicami byli Feliks i Anna z Polaninów .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *