To już rok garwolin.org

Garwolin.orgLudzie odchodzą, miasto się zmienia, mamy nadzieję że rok naszej działalności ocalił kilkadziesiąt fotografii od zapomnienia. Co niektórym przypomniał Garwolin jaki pamiętają z młodzieńczych lat, a niektórzy dowiedzieli się czegoś nowego o swoim rodzinnym mieście.

Udany rok!

Podsumowując rok istnienia portalu, musimy przyznać że zaliczamy go do udanego, a to wszystko Wasza zasługa! Przez ten rok poznaliśmy wiele wspaniałych osób. Bez Was, bez Waszych albumów, wspomnień i ciekawostek związanych z Garwolinem, portal garwolin.org by nie istniał. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy w większym lub mniejszym stopniu zaangażowali się współtworzenie portalu, wysyłali zdjęcia, linki, dostarczały książki itp. Dzięki naszym czytelnikom coraz bardziej poznajemy nasze miasto, widzimy jak się zmienia na przestrzeni lat. My amatorzy historii mamy spore apetyty i nadal zachęcamy do przeglądania starych rodzinnych albumów, podpytywanie dziadków, rodziców, sąsiadów o historie związane z Garwolinem.

Zdjęcie, wspomnienia, ciekawostki i wszystko inne co jest związane z historią naszego miasta i powiatu wysyłajcie na nasz adres:
[email protected]

Genealogia

1 listopada 2013 roku otworzyliśmy stronę genealogia.garwolin.org, na której miłośnicy rodzinnych poszukiwań znajdą skarbnice wiedzy na temat ludzi żyjących w Garwolinie i okolicach. Na w.w. stronie do pobrania jest autorska praca Sebastiana Jędrycha pt. „Ludzie Garwolina i Okolic 1610-1945”. To nowatorskiego typu praca w skali całego kraju.

Trochę statystyk

Przez rok naszego istnienia strona garwolin org została odwiedzona ponad 20tyś. razy z czego 93% wizyt pochodziło z Polski, 1,21% z Niemiec i 0.90% ze Stanów Zjednoczonych.  Najbardziej popularnymi działami w galerii były kolejno „Garwolin lata 1945-1989”, „Garwolin lata 1939-1944”, „Garwolin lata 1920-1938” i „Garwolin lata 1900-1919”. W galeriach opublikowaliśmy ponad 1000 zdjęć, ponad 100 wycinków z gazet i ukazało się kilkanaście publikacji związanych z naszym regionem.

Nasz profil na facebook’u dokładnie w przeddzień naszych urodzin polubiło w sumie 1500 osób. Tych którzy jeszcze tego nie zrobili zachęcamy do polubienia.
https://www.facebook.com/DawnyGarwolinIOkolice

Dalej będziemy robić to co robiliśmy do tej pory, Państwa zachęcamy do dzielenia się z nami naszą wspólną historią, jaka jest Garwolin i powiat garwoliński. Razem możemy ocalić wiele dla naszych potomków!

Dziękujemy!
Sebastian Jędrych i Krzysztof Kot

Apel "Ocalić od zapomnienia"

Podziel się tym ze znajomymi! Poinformuj ich o garwolin.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *