Fotografie ze zbiorów Barbary Witaczyńskiej

Barbara Witaczyńska – córka Narcyza Witczaka-Witaczyńskiego, po swoim ojcu przejęła zamiłowanie do fotografii. Już w czasach niemieckiej okupacji zajmowała się fotografią. Wykonywała fotografie osób (portrety), klas i wycieczek (grupowe), miejsc i wydarzeń. Pani Barbara zajmowała się również wywoływaniem zdjęć z materiałów dostarczonych przez mieszkańców.

W jej zbiorach znajduje się sporo zdjęć, które postaramy chociażby w małym stopniu państwu przedstawić. Może być tak że niektóre zdjęcia nie ujrzały światła dziennego (nie wyszły poza pracownię pani Barbary). Więc istnieje taka możliwość że odnajdziecie na fotografiach swoich kolegów, koleżanki, rodziców, dziadków.

Jeżeli kogoś Państwo rozpoznają, prosimy o pozostawienie informacji w komentarzu, lub skontaktowanie się z nami przez adres mailowy [email protected].

 

Fotografie pochodzą z prywatnego zbioru p. Barbary Witaczyńskiej.

 

 

Podziel się tym ze znajomymi! Poinformuj ich o garwolin.org

3 thoughts on “Fotografie ze zbiorów Barbary Witaczyńskiej

  1. koleżanki ze studiu mmedycznego w 1 rzedzie kuca..Jola Siarkiewicz po prawej stronie,stoi po prawej Marysia Krzysztoszek…na górze stoi Jadwiga Trzpil..Michalik..

  2. Poznałam na zdjęciu Basię CICHECKĄ z Sulbin,siedzi w drugim rzędzie od lewej w białej bluzce ciemne długie włosy .Pozdrawiam !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *