Ruszyliśmy!

garwolin.org-plakatRGB [800x600]Przedstawiamy Państwu portal, który ma posłużyć do ocalenia wszystkiego co jest związane z Garwolinem i gminami w powiecie garwolińskim. Jest to efekt pracy wielu osób, bez których uruchomienie portalu nie było by możliwe, za co chcielibyśmy bardzo podziękować. Szczególne podziękowania składamy na ręce pana Zbigniewa Gnat-Wieteski i pani Barbary Witaczyńskiej za zaufanie i poświęcony czas.

Jesteśmy zadowoleni z tego co do tej pory udało nam się zrobić, w galeriach znajduje się ponad 200 zdjęć – niektóre z nich zupełnie nie znane nikomu dotąd, jest kilka wspomnień i faktów historycznych. Będziemy się starali na bieżąco uzupełniać kalendarium, galerie zdjęć, dodawać wspomnienia i fakty historyczne. Mamy nadzieję że wybaczą nam Państwo jakieś niedociągnięcia, a o poważnych usterkach poinformujecie nas.

Chcemy nawiązać kontakt z mieszkańcami i osobami, które wyjechały z miasta w poszukiwaniu lepszego życia  lub gdy życie ich do tego zmusiło. Mamy nadzieję że zabrali ze sobą pamiątki, które ocalały i będą się chcieli nimi podzielić. Dochodzą do nas informacje że były filmy dokumentalne, ukazujące życie Garwolina w trakcie lub zaraz po zakończeniu wojny. Mamy nadzieję że kiedyś razem z państwem będziemy mogli je obejrzeć. Po cichu liczymy na filmy z przed bombardowania Garwolina, ale to po cichu, żeby nie zapeszyć.

Aby dotrzeć do mieszkańców na mieście pojawiły się plakaty, zachęcamy do polubienia naszego profilu na portalu społecznościowym Facebook. Fanatyków historii do współpracy. Jak to mówią „Razem, można więcej”.

Z ciekawych zdjęć jakie do tej poru udało nam się ocalić należy wspomnieć o:

Już wiemy że powstaną nowe działy, ale o nich już niebawem przeczytacie na naszym portalu.

garwolin.org-plakatRGB [800x600]

Sebastian i Krzysztof

Razem ocalmy od zapomnienia!

 

Podziel się tym ze znajomymi! Poinformuj ich o garwolin.org

2 thoughts on “Ruszyliśmy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *