„Spotkanie po latach” na starówce

garwolinorg_krzysztofkot_winekW minioną sobotę w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie odbyło się spotkanie mieszkańców Garwolina, pochodzących z „Końca”, „Starówki” i nie tylko.

Frekwencja na spotkaniu zaskoczyła samych organizatorów. W sumie w „Spotkaniu po latach” udział wzięło ponad 150 osób. Wszystkich zgromadzonych przywitał współorganizator Tadeusz Zalewski. Chwilę po tym wszyscy uczestnicy odśpiewali razem z „Sekstetem Kameralnym” piosenkę „Garwolińskie Pa”. Następnie głos zabrał prof. Zbigniew Gnat-Wieteska, który w swoim przemówieniu przybliżył zebranym znanych mieszkańców tzw. „Starówki”, zwyczaje, jakie na niej panowały oraz historie z nią związane.

Dzielili się wspomnieniami i zdjęciami

Dla najstarszych par małżeńskich i mieszkańców przygotowano listy gratulacyjne oraz odśpiewano niejedno „Sto lat”. W programie wyjątkowego wydarzenia były zaplanowanie również konkursy. „Spotkanie po latach” sprawiło jednak, że ludzie mieli sobie tak dużo do opowiedzenia, a wspominanie dzieciństwa, które spędzili w Garwolinie zabrało tyle czasu, że na przeprowadzenie konkursów już go po prostu nie starczyło. Uczestnicy spotkania wymieniali się zdjęciami i historiami. We wspomnieniach przywoływano nieżyjących już mieszkańców. – Takie spotkania powinny odbywać się częściej. Fajnie, że ludzie potrafią się spotkać. Sam dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy o moim rodzinnym mieście – mówił jeden z młodszych uczestników spotkania.


W sali OSP Garwolin znalazło się miejsce na wielką mapę, na której każdy z mieszkańców mógł zaznaczyć swój rodzinny dom. Uczestnicy mogli również podziwiać wystawę zdjęć związanych z Garwolinem. Ponadto założyciele portalu Garwolin.org przygotowali pokaz slajdów ze zdjęć, znajdujących się w zbiorach portalu. Mieszkańcy, którzy podczas spotkania podzielili się z nimi swoimi zdjęciami, po chwili mogli oglądać je wyświetlane na ścianie.

Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy wydarzenia zapowiadają, że było to pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie tego typu.

 „Spotkanie po latach” w Garwolinie – galeria zdjęć na portalu eGarwolin.pl

opr. Krzysztof Kot
foto. Sebastian Jędrych
Podziel się tym ze znajomymi! Poinformuj ich o garwolin.org
  • 17
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

One thought on “„Spotkanie po latach” na starówce

  1. W imieniu organizatorów i uczestników „Spotkania” serdecznie dziękuję Panom Krzysztofowi Kotowi i Sebastianowi Jędrychowi za pomoc w organizacji, informacje na portalach, czynny udział i wyczerpujące relacje z imprezy okraszone ciekawymi fotkami. Pokaz slajdów dawnego Garwolina, starszym pomógł wrócić do lat dzieciństwa i młodości a młodszym pokazał jak to drzewiej bywało. Dzięki za już, a ponieważ wszyscy uczestnicy wyrażali nadzieję że to nie ostatnie takie spotkanie, zapraszamy do dalszej współpracy. Tadeusz Zalewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *