IV urodziny naszego portalu

Tradycją staje się już że na początku grudnia organizujemy spotkanie podsumowujące miniony rok, a jednocześnie świętowanie kolejnych już urodzin portalu garwolin.org Tak też robimy i w tym roku – zapraszamy na nasze spotkanie, które organizujemy 3 grudnia w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem (dworek Miętne). Podczas spotkania w kilku zdaniach podsumujemy to czego udało się nam dokonać w roku 2016. Oraz przygotowaliśmy ciekawe wystąpienia – jak np. o badaniach DNA opowie dr Łukasz Maurycy Stanaszek, Wojciech Szczegot przedstawi historię pułków i odznak pamiątkowych. O Pałacach, dworach i folwarkach opowie Paweł Ajdacki, a o odkryciach archeologicznych w powiecie garwolińskim opowie Adrian Pogorzelski. Zapowiada się ciekawy wieczór dla wszystkich tych, dla których historia naszego powiatu nie jest obojętna.

W dworku będziemy dostępni dla Was od godziny 9:00 rano, serdecznie zapraszamy wszystkich naszych fanów, miłośników historii, pasjonatów, amatorów genealogii, członków GGI i wszystkich tych którzy chcieli by poznać choć część historii powiatu garwolińskiego.

W niedzielę 4 grudnia, tuż po urodzinach w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łaskarzewie na mszy świętej o godzinie 10:15 przekażemy na ręce proboszcza Edmunda Szarka wyniki prac nad księgami metrykalnymi. Co wiąże się z kolejną już zindeksowaną przez Garwolińską Grupę Indeksacyjną parafią. Publikacja dzięki której będzie można poznać swoich przodków z parafii Łaskarzew będzie dostępna w godzinach popołudniowych właśnie 4 grudnia.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Sebastian Jędrych i Krzysztof Kot
www.garwolin.org
wraz z Garwolińską Grupą Indesacyjną (GGI)

Program:

3 grudnia – sobota
• 16:00 – przywitanie gości i zaproszonych osób przez twórców portalu garwolin.org
• 16:15 – podsumowanie roku 2016
• 17:15 – przemówienia zaproszonych gości
• 17:45 – „Badania genetyczne i ich znaczenie dla genealogii” – dr Łukasz Maurycy Stanaszek
• 18:15 – „W świecie pałaców, dworów i folwarków” – Paweł Ajdacki
• 18:45 – „Historia odznak pamiątkowych pułków kawalerii 1916-1939” – Wojciech Szczegot
• 19:30 – „Archeologia ziemi garwolińskiej” – Adrian Pogorzelski

4 grudnia – niedziela
• 10:15 – Msza Święta w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łaskarzewie – przekazanie indeksów ksiąg metrykalnych

iv_urodziny_garwolinorg

Podziel się tym ze znajomymi! Poinformuj ich o garwolin.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *