Edmund Kozłowski (1886-1965)

Pan Edmund Kozłowski pochodził z Garwolina i tutaj był nauczycielem. Był bratem posła z dwudziestolecia międzywojennego Janusza Jerzego Kozłowskiego. Przyjrzeliśmy się bliżej tej rodzinie z racji tego że poseł Janusz miał za żonę Zofię z d. Tessaro. A jak Tessaro to historia rodziny Aleksey Nikitin z Moskwy.

Pan Edmund Kozłowski do tej pory leżał w bezimiennej mogile na cmentarzu parafialnym w Garwolinie. Dzięki naszemu zaangażowaniu w poszukiwanie rodziny Tessaro, dowiedzieliśmy się od niesamowitego Józefa Siarkiewicza o miejscu pochówku p. Edwarda. Pan Józef sam dbał o ten grób, nie mógł patrzeć jak zarasta. Podczas poszukiwań dotarliśmy do p. Ludwika – potomka rodziny Tessaro mieszkającego w Polsce, który postanowił się zaopiekować grobem i miejscem pochówku brata jego dziadka.

Dziś z Piotrem Kapicą na prośbę p. Ludwika zamontowaliśmy tabliczkę. Edmund Kozłowski zostanie również wpisany do bazy grobonet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aby dodać komentarz uzupełnij równanie/To add a comment complete the equation UWAGA/ATTENTION!!! Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.