Spotkanie – Hordliczkowie – Edward Hordliczka mieszkaniec Osady Czechy

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z pasjonatami historii rodziny Hordliczka. Dr Anna Ogonowska i Krzysztof Kot już 26 kwietnia 2024 r. o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej w Trąbkach opowiedzą o Edwardzie Hordliczka i jego rodzinie.

Dla Hordliczków Polska okazała się ziemią obiecaną, tutaj ujawnili swoje talenty, pokazali najlepsze cechy swojego charakteru. Dokonali rzeczy niebywałych, zapisując się złotymi zgłoskami w historii naszego kraju. Zapraszamy na opowieść o – Edwardzie Hordliczce, przedstawicielu rodziny, który w największym stopniu jest związany z powiatem garwolińskim. W osadzie Czechy spędził kilkadziesiąt lat swojego pracowitego życia. Tu założył gniazdo rodzinne, tu sprowadził swoją młodą żonę, tu urodziło się ich siedmioro dzieci. Edward Hordliczka urodził się Czechem i pozostał nim do końca życia, ale żeniąc się z córką powstańca listopadowego zdecydował, że jego potomkowie będą Polakami. Czy Edward podjął dobrą decyzję, jakie były dalsze losy jego rodziny – o tym opowiemy.

Anna & Krzysztof

Partnerem spotkania jest Urząd Miasta i Gminy Pilawa, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Pilawie. oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Trąbkach.
Serdecznie zapraszamy!

Podziel się tym ze znajomymi! Poinformuj ich o garwolin.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *