Spotkanie pokoleń – Spotkanie po latach

Na 15 listopada 2014r. zaplanowane zostało spotkanie mieszkańców dzielnicy Garwolina zwanej „Końcem”. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Spotkanie Pokoleń – Spotkanie po latach”.

Spotkanie odbędzie się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie przy ul. Kardynała Wyszyńskiego 5 (dawna Targowica zwierzęca). Ideą spotkania jest integracja młodszych i starszych pokoleń mieszkańców Garwolina, a także okazja do zobaczenia się i wspominania przeszłości.

Podczas spotkania prof. dr hab. Zbigniew Gnat-Wieteska przybliży krótko historię „Końca”, a starsi mieszkańcy podzielą się swoimi wspomnieniami z lat młodości. Na scenie wystąpi „Garwoliński Sekstet Kameralny”, który swoim repertuarem muzycznym przeniesie gości w lata przedwojenne. W programie nie zabraknie pokazu zdjęć i pamiątek ze zbiorów prywatnych, jak również z portalu Garwolin.org – „Ocalić od zapomnienia”

Odkąd zaczyna się Koniec?

Garwolacy dobrze wiedzą, gdzie jest tak zwany Zakościel, Aleksandrówka, Budzeń czy Koszary i oczywiście „Koniec”. Kiedy na spotkaniach organizacyjnych padało pytanie: „to odkąd zaczyna się Koniec” np. Senatorska, który dom to „Koniec”, a który już nie, nikt nie potrafił dać konkretnej odpowiedzi. Zapraszamy ludzi z „Końca”, którym jest zachodnia część Garwolina, ale… kto się poczuwa że jest nasz, to niech przychodzi, zapraszamy – zachęca Tadeusz Zalewski, współorganizator spotkania.

Organizatorzy zapewniają herbatę, kawę i szkło. W miarę posiadanych możliwości, organizatorzy proszą o przyniesienie zrobionych przez siebie garwolińskich przysmaków. Mile widziane będą również pamiątki i fotografie w formie papierowej, jak i elektronicznej.

W celu ustalenia liczby uczestników, swoją obecność należy potwierdzić do dnia 4 listopada 2014 roku telefonicznie pod numerami telefonów: 662 082 814 lub 691 544 070.

Wie to wróbel, wie sikorka,

Dzięcioł, sowa, nawet dzwoniec,

W Garwolinie najważniejszy,

Był i będzie zawsze KONIEC.” /T.Z./

opracował: Krzysztof Kot

Podziel się tym ze znajomymi! Poinformuj ich o garwolin.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *