Pochwalmy się Powiatem Garwolińskim

pochwalmy_sie_powiatem_2012– Chwalmy się naszą Ziemią Garwolińską, bo jest czym: bogactwo przyrody, wspaniałe tereny rekreacyjne, dziedzictwo kulturowe, ciekawe obiekty sakralne oraz ludzie, którzy pracowali na tej ziemi – zachęca we wstępie do nowej publikacji starostwa powiatowego starosta Marek Chciałowski.

 

Album „Pochwalmy się Powiatem Garwolińskim” powstał przy dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Najnowszą publikację Starostwa Powiatowego w Garwolinie opracowali pracownicy wydziałów starostwa oraz jednostek i organizacji istniejących na terenie powiatu. Recenzji pracy zbiorowej podjął się prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Gnat-Wieteska.

 

Powiat od podszewki

Album zawiera charakterystykę powiatu garwolińskiego (w tym: zasięg terytorialny i uwarunkowania geograficzne, uwarunkowania rozwoju lokalnego oraz historyczne i kulturowe), opis środowiska przyrodniczego (m.in.: ukształtowanie terenu, walory krajoznawcze regionu, rezerwaty przyrody, obszary Natura 2000 i pomniki przyrody), atrakcje turystyczne powiatu ( szlaki, zabytki i obiekty) oraz działania inwestycyjne, edukacyjne i promocyjne związane z polityką ekologiczną powiatu. W publikacji nie brakuje ważnych adresów i bazy turystycznej.

 

Inni mają czego nam pozazdrościć

– Chwalmy się naszą Ziemią Garwolińską, bo jest czym: bogactwo przyrody, wspaniałe tereny rekreacyjne, dziedzictwo kulturowe, ciekawe obiekty sakralne oraz ludzie, którzy pracowali na tej ziemi. Właśnie ludzie, mieszkańcy naszego powiatu przyczynili się do jego rozwoju gospodarczego i wpisali się we wspaniałe tradycje patriotyczne. Tego wszystkiego może nam pozazdrościć niejeden region – przekonuje we wstępie do publikacji starosta Marek Chciałowski. – Przy pomocy WFOŚiGW w Warszawie powiat garwoliński staję się piękniejszy przyrodniczo i bogatszy gospodarczo, tworząc jednocześnie lepsze warunki życia dla mieszkańców regionu – dodaje Tomasz Skrzyczyński, prezes WFOŚiGW w Warszawie. Dzięki środkom pochodzącym z WFOŚiGW w Warszawie w powiecie garwolińskim udało się zrealizować wiele inwestycji, m.in.: termomodenizację 6 szkół i Szpitala Powiatowego, budowę 3 oczyszczalni ściekowych oraz przygotowano Leśną Ścieżkę Przyrodniczo-Kulturową w Hucie Garwolińskiej.

 

Magnes i zachęta

– Jesteśmy naszym powiatem zauroczeni. Chcemy go w tej publikacji zaprezentować, zachęcić i zaprosić do odwiedzin. Zapraszamy na pełne dyskretnego uroku ziemie, gdzie już blisko pięć stuleci ciekawej historii splata się z niosącą nowe wyzwania współczesnością – zwraca się do czytelników Marek Chciałowski. Pracownicy Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego starostwa wierzą, że ciekawa szata graficzna, twarda oprawa, układ publikacji bogato ilustrowanej zdjęciami będzie magnesem i zachętą do wizyty oraz lepszego poznania naszego regionu nie tylko przez jego mieszkańców.

 

Wydawca: Starostwo Powiatowe w Garwolinie – 2012

ZOBACZ ALBUM W WERSJI ELEKTRONICZNEJ <<<<<<<<

 

Opr: Urszula Ruta

 

 

 

 

 

Podziel się tym ze znajomymi! Poinformuj ich o garwolin.org

One thought on “Pochwalmy się Powiatem Garwolińskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *