W Garwolinie też budują modele – Modelarz 4(179) 1970r.

Redaktorzy Miesięcznika Ligi Obrony Kraju „Modelarz” wybrali się w 1970 roku modelarnie w Garwolinie. Modelarnia mieściła się w dawnym PDK-u, obecnie budynku Centrum Sportu i Kultury.

Czasopismo zostało wystawione na jednym z portali aukcyjnych, nabył je nasz czytelnik i nam udostępnił.

Dziękujemy panie Krzysztofie.

4 [1024x768]

NA OKŁADCE: Modlelarze z pracowni LOK w Garwolinie woj. warszawskie: Waldemar Pałyska, Jan Szeniawski, Marian Makulec, Krzysztof Szczęśniak wraz z instruktorem Janem Sokołowskim omawiają sposób malowania zbudowanego modelu akrobacyjnego.

5 [1024x768]

waldemar Pałyska [1024x768]

Waldemar Pałyska, uczeń VII klasy szkoły podstawowej im. M. Konopnickiej w Garwolinie, pracę w modelarni zaczynał od sklejania kartonowych modeli samolotów. Na zdjęciu przy modelu samolotu „Tempest”

marian makulec [1024x768]

Marian makulec modelarstwem zajmuje się od trzech lat. Jego pasja to budowa modeli latających.

jan szeniawski [1024x768]

Jan Szeniawski jest uczniem I klasy liceum ogólnokształcącego. Zajmuje się on budową modeli latających i pływających. Obecnie pracuje nad modelem kutra patrolowego, który będzie sterowany radiem.

Podziel się tym ze znajomymi! Poinformuj ich o garwolin.org

One thought on “W Garwolinie też budują modele – Modelarz 4(179) 1970r.

  1. To były wspaniałe czasy. Modelarze pod kierownictwem Jana Sokołowskiego osiągali sukcesy również na międzynarodowych zawodach. Szkoda, że nawet przy okazji Jubileuszu o tym się nie pamięta. No tak, ale jak się robi coś w ostatniej chwili. A przecież są ludzie którzy maja jeszcze w domu dyplomy i pamiątki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *