„Spotkanie po latach” na starówce

garwolinorg_krzysztofkot_winekW minioną sobotę w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie odbyło się spotkanie mieszkańców Garwolina, pochodzących z „Końca”, „Starówki” i nie tylko.

Frekwencja na spotkaniu zaskoczyła samych organizatorów. W sumie w „Spotkaniu po latach” udział wzięło ponad 150 osób. Wszystkich zgromadzonych przywitał współorganizator Tadeusz Zalewski. Chwilę po tym wszyscy uczestnicy odśpiewali razem z „Sekstetem Kameralnym” piosenkę „Garwolińskie Pa”. Następnie głos zabrał prof. Zbigniew Gnat-Wieteska, który w swoim przemówieniu przybliżył zebranym znanych mieszkańców tzw. „Starówki”, zwyczaje, jakie na niej panowały oraz historie z nią związane.

Dzielili się wspomnieniami i zdjęciami

Dla najstarszych par małżeńskich i mieszkańców przygotowano listy gratulacyjne oraz odśpiewano niejedno „Sto lat”. W programie wyjątkowego wydarzenia były zaplanowanie również konkursy. „Spotkanie po latach” sprawiło jednak, że ludzie mieli sobie tak dużo do opowiedzenia, a wspominanie dzieciństwa, które spędzili w Garwolinie zabrało tyle czasu, że na przeprowadzenie konkursów już go po prostu nie starczyło. Uczestnicy spotkania wymieniali się zdjęciami i historiami. We wspomnieniach przywoływano nieżyjących już mieszkańców. – Takie spotkania powinny odbywać się częściej. Fajnie, że ludzie potrafią się spotkać. Sam dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy o moim rodzinnym mieście – mówił jeden z młodszych uczestników spotkania.


W sali OSP Garwolin znalazło się miejsce na wielką mapę, na której każdy z mieszkańców mógł zaznaczyć swój rodzinny dom. Uczestnicy mogli również podziwiać wystawę zdjęć związanych z Garwolinem. Ponadto założyciele portalu Garwolin.org przygotowali pokaz slajdów ze zdjęć, znajdujących się w zbiorach portalu. Mieszkańcy, którzy podczas spotkania podzielili się z nimi swoimi zdjęciami, po chwili mogli oglądać je wyświetlane na ścianie.

Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy wydarzenia zapowiadają, że było to pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie tego typu.

 „Spotkanie po latach” w Garwolinie – galeria zdjęć na portalu eGarwolin.pl

opr. Krzysztof Kot
foto. Sebastian Jędrych
Podziel się tym ze znajomymi! Poinformuj ich o garwolin.org

One thought on “„Spotkanie po latach” na starówce

  1. W imieniu organizatorów i uczestników „Spotkania” serdecznie dziękuję Panom Krzysztofowi Kotowi i Sebastianowi Jędrychowi za pomoc w organizacji, informacje na portalach, czynny udział i wyczerpujące relacje z imprezy okraszone ciekawymi fotkami. Pokaz slajdów dawnego Garwolina, starszym pomógł wrócić do lat dzieciństwa i młodości a młodszym pokazał jak to drzewiej bywało. Dzięki za już, a ponieważ wszyscy uczestnicy wyrażali nadzieję że to nie ostatnie takie spotkanie, zapraszamy do dalszej współpracy. Tadeusz Zalewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *