Spacery z przewodnikiem po okupacyjnym Garwolinie

Z okazji przypadającej w tym roku 8 i 9 września 82. rocznicy bombardowania Garwolina, pasjonaci historii zapraszają na spacery z przewodnikiem po okupacyjnym Garwolinie. Podczas spacerów zaprezentowane będą dziesiątki zdjęć, film i odczytane będą wspomnienia. Będzie można dotknąć historii i zwiedzić miejsca, w których rozgrywały się tragedie całych rodzin. Uczestnicy będą mogli zobaczyć miasto Garwolin oczyma tych, którzy byli naocznymi świadkami tych tragicznych dla naszego miasta wydarzeń z września 1939 roku.

Gwarantujemy niezapomnianą lekcję historii… historii miasta, w którym na co dzień żyjemy.Spacery odbędą się 8 i 9 września 2021 r. o godzinie 17:30. Miejscem startu spaceru jest Izba Pamięci przy ul. Senatorskiej 39.

Aby wziąć udział, należy zapisać się przez SMS na numer tel. +48 515 446 098 (imię, nazwisko i liczba osób). Liczba uczestników jest ograniczona, decyduje kolejność zapisów. W przypadku deszczu, spotkanie odbędzie się na Senatorskiej 39.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.

Na spacer zaprasza: portal Garwolin.org Dawny Powiat Garwolin i Okolice, Fundacja Koszary – Ocalmy od Zapomnienia i Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 1. Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie.

Podziel się tym ze znajomymi! Poinformuj ich o garwolin.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *